Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért várnak sokan 35- 40...

Miért várnak sokan 35- 40 éves korukig a gyerekszüléssel? Millió ellenérv van.

Figyelt kérdés

Az egy szem érv, amit Dr Czeizel mondott, hogy több a pénz a tanfolyamokra, így "okosabbak" a gyerekek. Szerintem ez egyáltalán nem biztos... Ismerek egy házaspárt, ketten együtt nettó fél millió forintot kerestek, ugyanott dolgoztak tizen-x, éve, megszűnt a cég, a diplomájukkal alig találtak új munkát, most fele annyi a pénzük... Szóval miért nyújtana az idősebb kor biztosabb, jobb anyagi hátteret? Rengeteget gondolkoztam ezen, és NEM provokálni szeretnék, csak tényleg érdekel.

Tegyük fel valaki 35 évesen szül, nem ciki 50+ évesen, őszülő hajjal megjelenni a gyerek ballagásán, amikor tulajdonképpen már majdnem nagyszülőként mehetne?! Vagy diplomaosztón 60 évesen??

Ne értsetek félre, nem pártolom, hogy valaki 18 évesen, vagy még korábban iskola munka stb nélkül a semmire vállaljon gyereket, esetleg a szülei nyakára szüljön. De mondjuk 20-30 évesen már ideje lenne... Főleg, ha több gyereket is szeretnének a szülők...


2013. máj. 1. 10:19
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
89%
én pl azért, mert nem találtam olyat, akitől szeretnék babát. 35 évesen mentem férjhez.
2013. máj. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy ebből megint veszekedés lesz. A fiatal anyukák elvárják, hogy őket ne szólják meg, akkor a legalapvetőbb szerintem, hogy ők sem szólnak meg senkit és nem ítélkeznek.

Engem anyukám 35 évesen nővéremet 31. évesen szülte, soha nem nézték a nagyimnak és soha nem volt ciki,hogy későn szült. Őszülő hajra meg, csak annyit ki nem festi ma már a haját, férfit meg ismerek olyant aki 30. óta őszül.

2013. máj. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
89%

Hát ennek millió oka lehet.

Manapság sokkal később érnek az emberek, minden kitolódott. Huszonéveik közepéig tanulnak, utána vagy találnak munkát vagy nem, aztán amikor végre igen, és meg is van a normális gyedhez szükséges idejük, máris 30 évesek. Lelkileg is később érnek, sokan 25 körül kifejezetten éretlenek még, erre persze lehet puffogni, de attól még így van, ez egy társadalmi jelenség, sokat tenni nem lehet ellene.

A másik, hogy szintén bonyolult, hogy miért, de manapság nagyon-nagyon nehezen megy a párválasztás. Az ismeretségi körömben alig van olyan huszonéves, akinek normális, tartós párkapcsolata (ne adj'Isten házassága) van. A többség vagy egyedül van, vagy együtt van ugyan valakivel, de bevallottan csak azért, mert épp nincs jobb. Hogy ennek mi az oka, azt csak találgatni lehet, de az biztos, hogy egy kicsit is felelősen gondolkodó ember ilyen kapcsolatba nem vállal gyereket.

2013. máj. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
92%
Mert ma mindenhonnan az folyik,hogy a gyereknek mennyi mindent kell megteremteni,meg biztosítani,csak éppen a vele töltött minőségi idő,a figyelem és tisztességes emberré nevelés fontossága alig kap említést.Egy gyermeknek szeretetre,egészséges ételre,tiszta ruhára és arra van szüksége,hogy normális lelkületű család vegye körül.Ehhez nem kell multimilliomosnak lenni.
2013. máj. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
49%

De mi az a milliós ellenérv, mert én azért annyit nem tudok?


"Ismerek egy házaspárt, ketten együtt nettó fél millió forintot kerestek, ugyanott dolgoztak tizen-x, éve, megszűnt a cég, a diplomájukkal alig találtak új munkát, most fele annyi a pénzük."


Azért ennyi pénzből bőven tudtak a nehezebb időkre is félretenni, illetve bőven tudtak előbbre jutni az életben. És a fél millió fele is elég jó fizetés még.

2013. máj. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
52%

Millió ellenérv van arra is, hogy miért ne szülj 20-25 évesen.. Sorolhatnám..


Mi a fenének kell beleveszni mások magánügyébe??? Nem mindegy neked, ki-mikor szül???

Olyannira nagyon unatkoznak itt egyesek, hogy esküszöm irigylem őket.


Ez legyen az életed legnagyobb gondja... :-/

2013. máj. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

Nem bántani akartam senkit, leírtam, érdekelnek az érvek. Ennyi. Egzisztencia, oké, nehezebb párt találni, az emberek inkább tanulnak, így későn jutnak oda.

a millió ok, nyilván túloztam:

- több kockázat

- nehezebb teherbeesés (20 évesen pl 3-szor annyi az esély a spntán terhebeesésre. mint mondjuk akár már 30 évesen)

- általában az idősebb korban szülő nők nehezebben szülnek, mivel nem olyan fittek

- még festéssel is simán nagymamának nézik az anyukát egy ballagáson mondjuk...

- csodálkozik mindenki, hogy mennyi a beültetés, mert nem megy (és nem gyakori, hogy huszonéveseknél van ilyen)

- mellesleg, bár ezzel előre szaladok, gondolom sokan zeretnék majd az unkájukat látni, játszai vele, és nem mindegy, hoyg ezt 70 évesen, vagy 60 évesen teszik

és én nem ítélem el, nem gondolok rosszat arról, aki eddig vár, csak kívámcsiság hajt.

2013. máj. 1. 10:59
 8/45 anonim ***** válasza:
51%

Igazából én nem szólok bele ki mikor szül,természetes hogy szinte 90%ban több előnye van annak ha valaki 20-30 között szül,de megértem ha valaki csak 30 felett talál párt egyebek.

Az biztos ha nem csúszik be 30 felett biztosan nem szülnék,mert biológiai,lelki,szempontból sem előnyös,kevesebb a türelem nagyobb az aggodalom és nincs garancia,hogy anyagilag jobban áll aki 35 felett szül.

Minden család más és más,én sem értem ha valaki direkt megvárja még elmúlik 30,35 csak mert mindenhonnan ez folyik,és csak mert azt hiszi anyagilag nagyobb a biztonság,és a gyereke ballagására nagymamakorúként megy,de az Ő élete csinálja ahogy akarja,amíg engem senki nem piszkál ítél el,hogy 21 évesen szültem az első gyerekem addig én sem piszkálom azt aki idősebben szül.

2013. máj. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
55%

Most ez amiket felsoroltál, hogy nehéz teherbe esni, kockázat stb ez pont ugyan úgy fiatal korban is előfordul.

Pl a down kóros babák ma már bizonyítottan több születik fiatal anyukáktól mint idősebbtől, mert őket jobban szűrik.

2013. máj. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

Egyébként, 21 évesen szültem először, ahogy kimondtuk hogy jöhet, jött, nem vártam hónapokig csalódottan, addigra kibuliztam magam, jól menő vállalkozásom van, saját ház (bár a negyedén hitel), autó, a vállalkozás mellett csinálom az egyetemet, bár ha így megy tivább a dolog, ahogy az elmúlt 6 évben nagy szükségem nem lsz rá, van 2 szakmám is, ha becsődöl a cé is találok melót, 3 nyelvet beszélek.


Tudom letojjátok, azt gondoljátok hencegni akarok (tényleg annak tűnik), de csak azért írtam le, mert hogy fiatalon is bőven meglehet minden, amire szükség van. Egyébként ha nem tetszik ne olvasd, nem vitázni szeretnék.

De várom az érveket a fiatalon szülés ellen. Átlagban az anyagiak ok. Egyéb?

Amúgy meg többek között azért is hoztam fel, mert néha játszótérre is megyünk, és 25 évesként iszonyúan megvető pillantásokat kapok idősebb anyáktól. Szóval ő néznek le engem, pedig nem ismernek, és okot sem adtam rá....

2013. máj. 1. 11:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!