Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Így jogosult leszek gyedre/tgy...

Így jogosult leszek gyedre/tgyásra?

Figyelt kérdés

2009.09-től 2013.01-ig nappali egyetem

2013.01-től munkaviszony

Novemberben fogok szülni. Mi a helyzet abban az esetben, ha 2013.05-től van munkaviszony? Akkor is meg van a 180 nap.


2013. máj. 3. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

A szülést megelőző 2 évben kell meglennie 365 biztosított napnak. Az egyetemi évekből 180 napot vesznek figyelembe, ha nappalin tanultál.

Most januártól vagy májustól van munkaviszonyod? Végül is lényegtelen, mert ha májustól van munkaviszonyod, akkor is megvan a 180 nap. Így összejön a 365 nap.

Szerintem igen, jogosult leszel tgyásra és gyedre, de a tgyás lejárta után a gyed szerintem neked csak 1 évig fog járni kb .Ahhoz, hogy a gyerek 2 éves koráig kapj gyedet, 565 biztosított nap kell.

2013. máj. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

A terhességi-gyermekágyi segély annak jár, aki a szülést megelőző két éven belül 365 napon át biztosított volt,


Gyermekgondozási díjra jogosult:


a biztosított, gyermeket szülő anya, ha a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át(akár megszakításokkal is) biztosított volt,

a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,

a terhességi-gyermekágyi segélyben részesült anya, akinek a biztosítási jogviszonya a terhességi-gyermekágyi segély igénybevételének időtartama alatt szűnt meg [3]


feltéve, hogy a gyermekgondozási díjat igénylő személy a gyermeket saját háztartásában neveli.

2013. máj. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
565 nap???? dehogy!!!
2013. máj. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy a gyermek két éves koráig legyen jogosult, kell az 562 nap.


Gyedre akkor jogosult a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését (szülő anya esetében a szülést) megelőzően két éven belül 365 naptári napon át biztosított volt.


A 365 biztosított napba a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideje folytatott tanulmányok idejéből 180 naptári nap számítható bele (vagyis a tanulmányi idő mellett legalább félévet dolgozni is kell).


A gyed a gyermek max. 2 éves koráig folyósítható. A gyed folyósításnak ideje a biztosításban eltöltött időtől, függ. Ahhoz hogy a maximális (gyermek 2 éves koráig) időre járó gyedben részesüljön az igénylő, a szülést megelőző 2 éven belül 562 nap-, ha az anyuka a tgyást 28 nappal korábban igényli, akkor 590 nap biztosításban eltöltött idővel kell rendelkezni.

2013. máj. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
hát nekem nincsen 565 nap,és így is megkapom a gyerek 2 éves koráig a gyedet
2013. máj. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A gyed annyi ideig jár, amennyit a szülés előtt biztosításban töltöttél. Ha 365 biztosított nap van, akkor a tgyás lejárta után még 1 évig jár gyed, vagyis kb. a gyerek másfél éves koráig.

Tehát utolsó, amennyi biztosított napod van, annyi ideid kapsz gyedet, ha pl. 450 biztosított napod van, akkor a tgyás után annyi ideig kapsz gyedet. Nyugodtan kérdezz utána az OEP-nél vagy munkáltatódnál!

2013. máj. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
oké,megkérdezem majd,de nekem pont egy évig volt biztosításom,rá egy hónappal szültem,ahogy eljárt az egy évem,de nekem azt mondták,hogy a 2 éves koráig kapom majd a gyedet aztán ugye a gyest
2013. máj. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elvileg kellett kapjál határozatot, hogy meddig kapod a gyedet. Nekem a munkáltatóm tb kifizető, ők küldtek papírt, hogy meddig jár.
2013. máj. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hát én nem kaptam ilyesmit
2013. máj. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!