Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosult leszek tgyásra...

Jogosult leszek tgyásra és/vagy gyedre?

Figyelt kérdés
Most munkát keresek, de 2013-ban szeretnénk a 2. babát. A jogosultsághoz 365 nap kell az előző 2 évben, tehát ha '13-ban születik a baba, akkor 2011-t és 2012-t fogják nézni, ugye? 2011-ben január 1-től október 2-ig gyeden voltam, majd október 3-tól gyesen. Ez eddig kb 9 hónapnyi jogosultsági idő. Tehát ha idén még sikerül legalább 3 hónapot dolgoznom, akkor jogosult leszek tgyásra vagy gyedre? És ha jól tudom a szülés napján kell lenni munkaszerződésnek, ez is egy feltétel. Jól tudom? Hogyan is van ez pontosan? Köszönöm a válaszokat.
2012. márc. 5. 14:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha 2013-ban születik a tesó, akkor a születésétől visszafelé számolt 2 éven belül kell a 365 nap (pl. 2013. augusztusban születik, akkor a két év 2011-augusztus-2013 augusztus közötti időszak).


Hogy voltál gyeden? Élt még a munkaviszonyod? Ha igen, akkor ez a 9 hónap akkor fog beszámítani, ha 2013 január 1-én szülsz, ha később, akkor értelemszerűen fokozatosan kevesebb számít be belőle.


Úgy számolj, hogy a 3 hónap csak akkor elég, ha valóban január 1-én szülsz! Ha már február 1, akkor mínusz 31 nap, annyival többet kell dolgoznod, ha július 1-én, akkor mínusz 182 nap, így már 9 hónapot kell dolgoznod, hogy meglegyen a biztosítási időd.


A tgyáshoz az kell, hogy a szülés napján biztosított légy, vagy a biztosítási jogviszony megszűnését követő 42 napon belül szülj.

A gyedhez a szüléskor/ a tgyás igénylésekor kell biztosítottnak lenned, különben nem jár.

2012. márc. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!