Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kárpótolni a...

Hogyan tudnám kárpótolni a gyermekemet amiatt, hogy a nagymamája nem törődik vele? És én hogy tegyem ezen túl magam? Nagyon nehéz beletörődni.

Figyelt kérdés
2013. máj. 3. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Sehogy,sajnos.:( Én se tudom magam túltenni rajta.

Csak nálunk a nagyapa az aki nem kiváncsi az unokájára(az én apám).Születése óta csak egyszer látta,de nem is érdekli.Ez van.Nem tudok mit csinálni vele,te se tudsz.

Szeresd őt nagyon,ennyi!!

2013. máj. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kerria ***** válasza:

Hasonló a helyzet.


Én nem akarom kárpótolni a gyereket, csupán attól félek, amikor majd elém áll és megkérdezi X Mama miért csak a másik 2 unokával foglalkozik? - an ezt hogy kéne őszintén, de diplomatikusan megválaszolni.

2013. máj. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Természetesen mi (az apukája és én) nagyon szeretjük, megadunk neki mindent, ami tőlünk tellik és ezt nem feltétlenül anyagi értelemben értem. A kárpótlást úgy értem, hogy mivel helyettesíthetném azt az időt, amit egy gyerek a nagymamájával tölt, milyen program, vagy ki adhatna hasonló élményt. Nekem is az okozza a legnagyobb fejtörést, hogy mit fogok neki mondani. Talán még az is egyszerűbb lenne, ha egyáltalán nem lenne kapcsolat, mint az, hogy nagyon-nagyon ritkán. Előbb utóbb észre fogja venni, hogy a családi rendezvényen az a nő, aki neki idegen, az unokatestvéreinek szerető nagymama.

Egyébként a másik nagymama és mindkét nagypapa szereti, látogatja, amikor csak lehetőségük van rá, de ők még évekig dolgoznak, illetve messze laknak. Ez a nagymama az egyetlen, aki valóban ráérne és közel is lakik.

Valószínűleg azért visel meg ennyire, mert egyáltalán nem számítottam erre.

2013. máj. 3. 20:03
 4/8 anonim ***** válasza:

A gyerekek okosabbak, mint mi azt hisszük. Ők könnyebben viselik ezt, mint mi.

Kisfiamat (5 éves) egyszer látta az apai nagymamája. Nem okoz neki gondot, hogy egy mama és két tata van. Ennél vannak bonyolultabb családi esetek is, azt is megfelelően kezelik (anya, mostohaanya, féltestvér, mostohanagymama, stb.

Neked nehezebb ez, sajnos, ráadásul ezt a gyerekek is hamarabb észreveszik.

2013. máj. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ez a helyzet, elhiszem, hogy fáj.


Nem vigasztal, de leírom, hogy a nagymama ezzel a viselkedéssel magának rúgja a legnagyobb öngólt. Több ilyen ismerősöm is volt. 50-60 éves életerős emberként sz@rták le az unokáikat, vagy azoknak egy részét. Aztán amikor már nagyon megöregedtek, tényleg érezték, hogy "kifele mennek az életből" már ők keresték az unokákat, akik persze nem viszonozták az érdeklődést. Az egész szitu persze a nagyszülőnek a fájdalmasabb. Azt hiszem, ha az anya és az apa szereti a gyereket, akkor a gyereknek nem maradandó lelki seb, ha a nagyszülő nem szereti őt.


A másik három nagyszülővel mi a helyzet? Ők se törődnek a gyerekeddel?

2013. máj. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nincs olyan családtag vagy barát (nagyi korú) aki átvehetné a szerepet? Kisfiunknak a Keresztapukám a PAPA mert az apám nemhogy vele de velem sem foglalkozott szinte soha (1.5 éves voltam amikor elváltak a szüleim). Kb. 3-4-szer látta eddig az unokáját! Sajnos a párom Apuja már nem élte meg az unokáját, biztos vagyok benne, hogy imádták volna egymást.... De szerencsére Keresztapu kárpótolja és rajong érte a Fiam :). Mamákból nincs hiány :)!
2013. máj. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Talán csak azért esik rosszul, mert ezzel az én imádott kisbabámat utasítja el és ez fáj. A gyereket valóban nem éri kár. Az eszemmel tudom, hogy ő ezt fogja megszokni és nem lesz hiányérzete. Csak nagyon nehezen teszem túl magam az egészen. Ráadásul van 2 nagyobb unokatestvér és nekik mindig nagyon jó nagymamájuk volt. Ezt látom évek óta. Teljesen abban a hitben voltam, hogy velünk is így lesz és nagyon lesokkolt, ami történik. Nem is tudom felfogni hogy hogy lehetséges ez. A mi babánk után született még egy unokája és vele is törődik. Konkréten a többi unokájához minden nap megy.

A másik 3 nagyszülővel nincs semmi probléma. Csak annnyi, hogy ők még dolgoznak és ketten messze is laknak, így ritkán tudunk velük találkozni. Meg persze én ezt az egészet úgy képzeltem el, hogy mind a 4 nagyszülő része lesz a babás életünknek.

2013. máj. 3. 21:05
 8/8 anonim ***** válasza:

A másik három nagyszülő tökéletesen be fogja tölteni a nagymama/nagypapa szerepet, hidd el.

A kicsidnek ez lesz a természetes.

Te pedig próbáld magad túltenni rajta. Tudom hogy nehéz, én is hasonló cipőben vagyok, azzal a különbséggel, hogy nálunk 1 nagymamája lehetne a kislányomnak, a férjem friss nyugdíjas, életerős, egészséges anyja, aki sz@rik a fejére. Amikor megy a másik két unokájához, az utcánk végében mennek el...

2013. máj. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!