Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen fura dolgai vannak...

Milyen fura dolgai vannak gyerekeiteknek, amin változtatnátok?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves, és két dolgon "változtatnék": Sajnos hányásig is képes magát sírni hajmosáskor és hajszárításkor, valamint a lábáról képtelenség levágni a körmöt...:)

Nálatok milyen ilyen kis harcok mennek?


2013. jan. 28. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

4 éves. Mindig többször rá kell szólni, hogy menjen wc-re, mert a nagy játszásban nem ér rá. Más nincs nálunk.. :) És ez se egy nagy dolog szerencsére.


A lábkörmét én mindig éjszaka vágtam neki amig aludt... :) Nappal nem tudtam egészen 3 éves koráig, mert kirúgta az ollót a kezemből.

2013. jan. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, de tényleg felébred rá és zokogva könyörög, hogy :lééécccci anya neee!!!:)
2013. jan. 28. 10:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Tepkedi a hajat....
2013. jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezek szerint próbáltad neki éjszaka Te is? :)

Nálunk ez csak hajnali 2 körül ment, mert addigra aludt már nagyon mélyen.

2013. jan. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha fáradt vagy ha nyűgös, akkor egyfolytában a fülét tekergeti vagy jobb esetben az enyémet, ami bár néha fáj, de én nem leszek tőle klepa fülű, míg neki sajnos meglátszik a sok fültekergetés.


A körömvágás egész jól megy, a lábán rosszabbul, de azért meg lehet oldani.

2013. jan. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére a körömvágást szereti a 3 éves lányunk.

A hajmosásnál szokott sírni (vagyis inkább ordítani), a hajszárítást, már jól viseli. :-)

Viszont pisilni ő is sokszor elfelejt, mert vannak fontosabb dolgok!

Na meg a kézmosás, állandóan kezet mosna! :-)

2013. jan. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csak úgy alszik el, ha fogja, piszkálja valaki fülét!

Nálunk is 8x kell szólni hogy menjen pisilni.

2013. jan. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

5 éves és még mindig alkalmi süket. Nem tehetek róla, de ezzel az idegeimet borzolja, mikor mindig mindenért minimum 4-5× kell szólni neki, és a végén sokszor így is megvárja, hogy rákiabáljak. :( És ettől meg nekem van nagyon lelkiismeret furdalásom.


A kicsi 2 éves, ő meg azzal tud kiborítani, ha valami nem úgy van, ahogy azt ő elképzeli földhöz vágja magát, akár az utcán a pocsolya kellős közepében is. :) Erről legalább tudom, hogy életkori sajátosság és remélhetőleg nemsoká kinövi.

2013. jan. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

10:25-ös vagyok!


Tavaly pont a szülinapján mentünk a boltba, majd jöttünk haza és neki kellett volna valami amit vettünk, mondtam neki, hogy nemsokára hazaérünk (a bolt 8 percre van tőlünk)és akkor megkaphatja. Erre ő hasra vágta magát az úttestem, még szerencse, hogy nem volt sár és nem jött senki (nem forgalmas az út, járda nincs)!

Néha még előfordul, hogy hasra vágja magát ha nem tetszik neki valami és könnyek nélkül sír! Akkor 2 éves volt! Remélem kinövi ő is! :-)

2013. jan. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A lanyom 2 eves, a koromvagassal akar labon akar kezen hal' istennek sose volt baj, sot, ha eloszor en csinalok meg magamnak, akkor mar o jon oda tartani a kezet, hogy neki is. A hajmosast szerencsere megszokta, pedig nalunk is nagy hisztik mentek emiatt meg par honapja. Nem is a hajmosassal magaval volt a baj, hanem a hajanak a leoblitesevel.

Viszont van egy nagyon idegesito szokasa, amitol mar a falat vakarom: amint lekerul a felso testerol a ruha, egybol piszkalni kezdi a kodoket, tiszta piros meg sebes neki allandoan, polot nem tudok ra adni, mert azt kihuzza a nadragbol, es siman piszkalja a koldoket, csak a body johet szoba nalunk. Egesz kicsi kora ota ez van, nem tudom mikor akarja abbahagyni, en mar azon gondolkoztam, beszelek a gyerekorvossal ezugyben.

2013. jan. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!