Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha megtudtam, hogy...

Mit tegyek ha megtudtam, hogy babát várok, de nem dolgoztam még sosem? Szerintetek van aki bejelent? Valaki tett ilyet?

Figyelt kérdés
A szüleim tudnának támogatni, de a lehetőségeket nem szeretném kihagyni. Babánál minden pénzre szükség van, ezt szerintem sokan jóváhagyják. Arra gondoltam, hogy bejelentettem magamat egy céggel és esetleg kifizetem magam után a járulékokat.
2013. máj. 5. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Hiába nem lesz meg az 1 éves munkaviszonyod még ha végig is dolgozod a terhességet. 1 évnek meg kell lennie akkor jár a gyed sajnos ezzel már nem hiszem h tudsz mit csinálni.
2013. máj. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ilyenért büntettek meg néhány anyukát nemrég. Az OEP szerint színlelt munkaszerződésük volt, vissza akarták fizettetni az addig kiutalt összegeket. Bár nem a hatáskörük megállapítani,hogy színlelt-e a szerződés, itt megtették. Ahogy olvasom, a tiéd egyértelműen az lenne. Ha kiderül, elég rosszul járhatsz.

A gyes alanyi jogon jár, és a családi p. is. Ez kb 30-40 ezer ft havonta, ill. az egyszeri anyasági támogatás jár még.

Ha valaki alkalmaz, az oké. Bár a legutóbbi szabályok szerint úgy van, hogy gyedre, tgyásra akkor vagy jogosult, ha az elmúlt 2 évben legalább 365 napig biztosított voltál. Ha hallgatói, tanulói jogviszonyod volt, azt beszámolják talán, de ha jól tudom, csak a 365 nap felének. Szóval 180 nap még mindig hiányzik.

2013. máj. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Előzőnek: éppen pénteken kaptuk a hírt (oep), hogy megtiltották az ilyen ellenőrzéseket!


Kérdező, tgyás, gyed feltétele legalább 365 nap biztosított jogviszony, ez már nem fog összejönni szülés előtt. Jogosult leszel anyasági támogatásra, nevelési ellátásra és gyesre.

2013. máj. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

utolsó: mit takar a nevelési ellátás?


kérdező, ahhoz, h meglegyen a gyedhez kívánatos munkaviszonyod, 12 hónapot kellene dolgoznod, de te már csak max 9-et tudsz. ez biztos nem jön össze, még ha találnál is valakit. marad a gyes.

2013. máj. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges mert 1 év munkaviszony kell az meg már nem lesz meg
2013. máj. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

előbb gondolkodni, utána cselekedni.

GYESt (sajnos) így is kapsz, ne legyél telhetetlen.

2013. máj. 6. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%
Miért pontoztátok le az utolsó válaszadót? Csak nálam veri ki a biztosítékot ez a kérdés??? SOHA nem dolgoztál, SOHA nem tettél a közösbe egy fillért sem ,de a lehető legtöbbet akarod kivenni??? Egyébként azoktól,akik dolgoznak évek óta rendesen,de minimálbéren mondjuk 3 műszakban és valami ilyesmi "svindlit" akarnak csinálni, na azoktól nem sajnálom. DE Te aki nem dolgoztál sosem,mégis mit vársz?? Hál isten,hogy bevezették ezt a törvényt az ilyen emberek miatt. Nyugodtan pontozzatok le....
2013. máj. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok a kérdező mellé állni, csak eszembe jutott, hogy oké hogy most nem dolgozik, de gyerek után csak fog. És akkor már nem mindegy, hogy előbb dolgozik (fizet a közösbe), utána szül, vagy előbb felveszi a pénzt, és csak utána dolgozik, ergó visszafizeti amit megkapott addig? Ha valaki életében nem dolgozik, az más, persze.
2013. máj. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nevelési ellátás a csp új elnevezése iskolakezdésig (okt. 31-ig), miután elkezdi a gyerek az iskolát, november 1-től iskoláztatási támogatást kap.
2013. máj. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

Kiegészítve az előttem szólókat én azt hallottam, hogy az APEH figyeli azokat, akik kismamákat alkalmaznak és bizony büntetnek!

Továbbá nem éri meg, ha bejelenteted magad és Te fizeted a járulékot. Az nagyon sok, és nem kapsz vissza annyit, amit a pár hónap alatt beleteszel. Felesleges!

Azt teheted, hogy ténylegesen elmész dolgozni (már ha felvesznek - esély gyakorlatilag 0) és azt félreteszed.

2013. máj. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!