Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülő szájából: "ebben a...

Szülő szájából: "ebben a házban azt csinálsz, amit én mondok" milyen hatással lehet a gyerekre?

Figyelt kérdés
2013. máj. 6. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Régen ez természetes volt, és a gyerek tudomásul vette, alkalmazkodott a szülőhöz és tisztességes felnőtt lett belőle.

De ma a gyereknek csak jogai vannak, kötelességei pedig nincsenek. Ha korlátozzák a jogait, a szülő követelményeket támaszt vele szemben, akkor a szülő a rossz.

2013. máj. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%

A mi generációnk (35-40) így nőtt fel. És láss csodát nem lett belőlünk bűnöző, nem készítettük ki a szüleinket, nem rugdostuk a tanárainkat, nem néztük már 10 évesen hülyének a felnőtteket. Tudtuk rengeteget kell dolgozni-küzdeni ahhoz, hogy jogaink legyen. Kötelezettségeink voltak akkor és ezt tudomásul vettük.

A mai gyerekek viszont....no comment. De amikor egy másodikos gyereknek nem mer szólni egy felnőtt nevelő, hát ott még nem a gyerek hibája, hogy ilyen lett.

2013. máj. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Miért, talán a gyereknek kéne dirigálni a szülőknek?
2013. máj. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Anyám külföldön él a féltesómmal, aki 14 éves. Annyira neveletlenül viselkedik, otrombán beszél anyámmal, én már évekkel ezelőtt szájon vágtam volna azokért, amit anyámnak mondott, és mond is következmények nélkül. Baromira tisztában van a jogaival, de elmosogatni vagy felporszívózni derogál sajnos. Anyám egyszer azt mondta, hogy ha még egyszer valami rossz fát tesz a tűzre, nagyon megemlegeti, erre a hugom reakciója, hogy akkor megyek a gyámhivatalhoz, és téged lecsuknak kiskorú bántalmazásáért... :O sajnos még soha nem vágta szájon, pedig elfért volna az arcán.
2013. máj. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kérdés már régi de azért leírom


""ebben a házban azt csinálsz, amit én mondok" milyen hatással lehet a gyerekre?"


Azt hogy milyen hatással van rá azt nem tudom. Gyereknevelési könyvekben talán bővebben írnak róla.


Azonban én nem egészen értek egyet ezzel. Az rendben van hogy a gyereknek szót kell fogadnia. De ha ezt mondod a gyereknek attól olyan lesz mintha csak eltűrnék őt ott a házban. Mintha nem azért lenne ott mert szeretik és a család része.

2022. szept. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!