Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen hatással van egy...

Milyen hatással van egy kislányra ha az anyja megtagadja tőle az anyai szeretetet?

Figyelt kérdés
Milyen lelki gátak alakulhatnak ki benne? Ha az anyja sosem szerette, sosem adott neki szeretetet, csak bántotta lelkileg?
2013. márc. 7. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Ez elég szomorú... Pszichológus tudná ezeket pontosan megfogalmazni. Sajnos ez akár egész életén át elkísérheti. Ha nem lesz előtte pozitív példa, nehezebben kezeli a társas kapcsolatait, lehet hogy jobban fog kötődni a férfiakhoz, az őt ért sérelem miatt. Nehezebben éli majd meg az anyaságot... Sok gond forrása lehet.


A családunkon belül is előfordult ilyen, nem a levegőből mondom. Persze a környezete ezt viheti pozitív irányba, ha sokan támogatják és szeretik (az anyán kívül).

2013. márc. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
81%

engem kb a nagymamám nevelt fel, úgyhogy tudom milyen. 6 éves voltam miután elváltak a szüleim, anyámhoz kerültem. amúgy se foglalkozott velem sokat, aztán született egy öcsém akkor még úgyse. eléggé túlsúlyos voltam, gyanítom emiatt ettem annyit, napi szintem hallgattam hogy kövér vagyok fogyjak le.

14 évesen kialakult bennem, hogy nem akarok se családot, se gyerekeket, és ezt a mai napig fenntartom, szimplán mert azt mondják, hogy mindenki úgy neveli a gyerekét ahogyan anno vele bántak a szülei, úgyhogy nem akarok kitolni szegény gyerekkel.

Amúgy sajnos túlságosan is zárkózott és bizalmatlan lettem pedig kb 10-12 éves korig nem volt gondom az emberekkel, az ismerkedéssel.

21/l

2013. márc. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
szomorú :(
2013. márc. 7. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!