Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mennyire fontos a...

Nektek mennyire fontos a gyereket jól öltöztetni?

Figyelt kérdés

A kérdést azért tettem fel, mert egyre többet látom hogy az anyukák túlságosan is kiöltöztetik a gyereket a játszótérre. Ez csak számomra furcsa? Mármint nem nem zavar, csak szerintem nem túl kényelmes hogy kicsi gyerekeket (lányokat szoknyába,egybe ruhába, fiúkat farmer rövidnadrágba kis ingbe) öltöztetik. Na meg a legszebb csicsás szandálokba és nike/adidas stb cipőkben.



Nekem 19 hónapos a lányom, neki is van rengeteg szép ruhája, de játszótérre szerintem nem praktikus a "divatozás" én mindig kényelmes ruhát adok rá és olyat ami használtabb mert nem azért járunk játszóra hogy a ruhakollekcióját mutogassam.



Ki van még így ezzel? Mit gondoltok erről?


2013. máj. 6. 09:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%

Sehol nem divatolunk! Nem koszosak, nem kopottak, nem szakadtak a ruháik, de nem érdekel, hogy divatos legyen. Az ebből kifolyólag megspórolt rengeteg pénzt inkább élményekre (állatkert, kirándulás stb) költjük. A ruha-divat a legkevésbé sem érdekel.

Furcsa is amikor barátnőm megnéz kicsit régimódibban öltözött gyereket és megszólja az anyját. Ebből vitánk is szokott lenni. Az ő gyereke kőkeményen divatos, viszont élményekből nullát kap, mert arra már nem futja.

Ő dolguk, ha nekik ez jó. Addig nem is érdekel, amíg nem szól meg senkit.

2013. máj. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
20%

játszótérre szabadidőben szokott menni a gyerek, kínaisban. Aztán úgy jöhet haza, mint a malac :)

Az nekem is furcsa, mikor csini ruhában mennek játszóra, aztán egyfolytában az megy, hogy vigyázz a ruhádra, ne legyél homokos, füves, ne ülj a földre stb.

Van, hogy a gyerek igényli a szép ruhát, ha nem félti anyuka, akkor mindegy nekem, engem nem izgat, ki csinál divatmodellt a gyerekből.

2013. máj. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

Nem kaptunk senkitől sem semmit, ami ruhàt veszek a gyereknek, azt vagy ujjonan veszem a tescoban, vagy börzén, de igyekszem szépeket venni!

Szóval akármit adok rá, az szép, hisz n veszek azért csúnyát, hogy az legyen a játszós!

Szerintem kényelmes egy harisnya póló szoknya, vagy egy kisruha.

Jobban szeretem a harisnyát, mert nem csúszik fel a lábszárán mint a nadrág. Magasabb a dereka mint a nadrágnak , ha lehajol nincs ki a feneke.

Nike Adidas cipőt szandit veszek neki, 6-7000 a deichmanban, sa a leg strapa bíróbb, nem rúgja le az orrát első alkalommal mint az elefantennek ami 10-12000, nem fakúl ki mint a dd. Step, nem kopik ki a tépőzárja.

Nem flancolás a nike, adidas, hisz a legolcsóbb gyerek cipő ami bőr, a legjobban tisztítható, leg strapa bíróbb!!!

Igen, szépen jár a játszótérre is, hisz csak számomra szép ruhákat veszek neki. Ha koszos lesz kimosom, nem zavar ha kiszakad, megvarrom, koszos lesz kimosom.

Hová msshová öltöztessem fel, csak játszótérre járunk!

Na meg ha sajnálom a szép ruhákat, csak átnövi a szekrényben, akkor rajta sem volt, s a szép álljon a szekrényben, ő meg járjon csúnyában!?


Nem sajnálom a ruhákat, azért vettem hogy hordja!


Majd 1-2 év múlva megtapasztalod, hogy ha a fiú elesik a fari jobb, mert a pamutban elesik, kiszakad, míg a fari nem.

2013. máj. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

A ruháik kényelmesek, praktikusak. Sosem néztem, hogy mi divatos, és mi nem, azt veszem, ami tetszik.

Ha fekete nadrágban és ingben akar játszótérre menni, az sem érdekel. A mosógép kimossa.

A kicsit még én öltöztetem, de a nagy már 6 éves, így ő választ ruhát, de nekem számít, hogy összeillik-e, bár nincs olyanja, amit együtt kritizálnék.

Pólók, ingek, nadrágok. Oviba is, játszóra is, de nagy családi karácsonyt ünnepelni is kényelmes ruhában jár, ami nem úgy néz ki, mint amit a kutya szájából rángattak ki (nem "játszós", kopott, régi, lyukas).

Szerintem nem is éri meg olyat venni, ugyanannyiba kerül egy tesco melegítő, mint egy kényelmes, bő farmer.

Remélem sikerült leírnom a lényeget.

Nekem fontos jól öltöztetni, de nem drága boltban vásárolunk, és nem zavar, ha az önfeledt sarazás után ki kell dobnunk bármelyik darabot is.

2013. máj. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

Na akkor én bevállalom.. Én szeretem ha csinosak :) Persze alapból nem öltöztetem őket agyon, de éppen már turizni is lehet jó kis cuccokat jó áron. Örököltünk is sok ruhát, na ezek miért álljanak a szekrénybe azért hogy kétszer rájuk adjam őket? A ruha arra való hogy elhasználjuk őket. Koszolhatják felőlem, van mosógép:)

Cipőben pedig megveszem nekik a jó minőséget. Nem flancolásból.

2013. máj. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem szépen, vagányan öltöztetni a fiam, hiszen én sem járok csúnya, kopottas ruhákban. Ha koszos lesz, hát kimosom, de azért nem adok rá viseltes ruhát, mert az nem baj, ha koszolódik. Egyszerűen zavarna, ha így mennénk az utcára. Cipővel, szandállal ugyanígy vagyok.
2013. máj. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem biztos, hogy csak játszóra mennek ilyen szerkóban, mi is sokszor csak úgy beugrunk.


Másrészt az ő gyereke, ő pénze. Amíg a gyereknek nem kényelmetlen, addig miért ne lehetne szebb ruhában?


Én amúgy nem vagyok egy divatmajom, sőt...:D De én sem megyek ki mackóban az utcára, és a gyereket se viszem ki abban. Általában farmer, meg valami normális póló összeállításban szoktunk lenni. A mosógépnek mindegy, hogy szép pólót vagy viseltesebbet rakok bele...

A kisruha/ kis ing nekem is túlzás lenne, de ha más úgy érzi jól magát, hát adja azt a gyerekre. Eszembe nem jutna ezért megszólni... (azért sem, ha kopottabb ruhában hozza le..)

2013. máj. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem ha csinos a 2 éves fiam,el van különítve,hogy melyik játszós nadrág,pulcsi póló de azok sem szakadtak,foltosak,bolyhosak vagy kopottak csupán nem annyira féltem,mint mondjuk a Disney pólóit,kínai cipőt nem veszek, Adidas,Puma,Nike,D.D Step cipője van és Elefanten,Nike szandálja szóval muszáj valamelyikben kivinnem max kimosom meg letisztítom ha hazajövünk.Vannak kényelmes farmernadrágok,fiam legalábbis nagyon szereti főleg hogy jobban csúszik a csúszdán.Ha lányom lenne nem adnék rá szoknyát játszótérre,de szerintem semmi baja farmerral vagy azzal ha valaki nem agyonhasznált ruhát ad a gyerekére,ingbe nem szoktunk kimenni,nekem is kényelmetlen lenne.
2013. máj. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép ruhákat örököltünk,így is több van mint amennyi kéne, mert ajándékba is kaptunk újakat, én szinte semmit nem vettem. Most menjek el a turiba és vegyek mellé még egy halom kopottat is, pazaroljam a pénzt? Amúgy a mosószappan kihozza a foltokat, úgyhogy az én gyerekem piszkolhatja a ruháit ahogy akarja. Így se hiszem hogy mindegyiket el fogja használni, olyan gyorsan nőnek.
2013. máj. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én vaterán meg turiban veszem többnyire a ruhákat, de van ,hogy újat veszünk, ritkán kapunk. De ezek mind szép ruhák,melegítője, bolyhos ,kopott ruhája nincs, pedig túl sokat nem adok ruhára.
2013. máj. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!