Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha sikerül elvégeznem a...

Ha sikerül elvégeznem a csecsemő-és kisgyermeknevelő gondozó szakot helyezkedjek el ezzel, vagy tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

El lehet vele helyezkedni: Nappali ellátások körében: bölcsődében gondozónőnek, családi napköziben, házi gyermekfelügyeletben gondozónőnek

Átmeneti gondozás körében: családok átmeneti otthonában családgondozóként, csecsemőotthonban


nevelőszülőként( de ehhez még valamilyen tanfolyamot el kell végezni)

Hát azt mondják, hogy ezzel a szakmával nagyon nehéz elhelyezkedni és a gondozónőket egyáltalán nem fizetik meg és nem lehet belőle megélni. Fogalmam sincs, hogy jól döntöttem-e mikor erre a szakra jelentkeztem, de középiskolásként úgy éreztem a gyerekek érdekelnek a legjobban, mivel már kiskoromban is imádtam babásat játszani. Másban nem is gondolkodtam, így hát ez lett. De mivel nem vagyok talpraesett, magabiztos, nyitott személyiség, már kezdek kételkedni, hogy nekem való-e ez a szakma. Ez csak egy 2 éves OKJ-s képzés. Sokan mondják, hogy tanuljak tovább egyetemen, főiskolán, vagy más képzést, de már rég el kellett volna küldeni ahhoz a jelentkezést, szóval lekéstem róla. Érettségi előtt se tudtam igazán mit akarok kezdeni magammal, nem tudtam miben vagyok jó, és még most 20 évesen sem tudom. Pedig úgy könnyebben el lehetne indulni. Esetleg aki tudja, hogy erre a szakra milyen más szakok, képzések épülnek leírná nekem? mivel úgy lenne értelme továbbtanulni, ha valami olyat választanék ami erre a szakra épül és gyerekekhez kapcsolódik. Előre is köszönöm a segítséget!:)


2013. máj. 7. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézd, ez OKJ-s képzés, amit hasonló, a pedagógia műveltségterületébe tartozó képzésekkel tudsz kamatoztatni. Főiskolai, egyetemi képzéseknél figyelembe veszik, beszámítják, ha pedagógia szakon tanulnál tovább. Azaz óvónőként, csecsemő- és kisgyermek nevelőként (van ilyen szak, ami diplomát nyújt), tanítóként, stb. Nyilván minél közelebb áll a szak a végzettségedhez, annál több tárgyat tudsz elfogadtatni, illetve jelentkezésnél eleve plusz pont az okj-s végzettség. Ezen kívül igen sok okj-s képzés van, ami a pedagógia területébe tartozik, de mielőtt álomban ringatnád magad, egyik sem fizet jól. Az más terület, amiből meg lehet élni rendesen.

Gyerekekkel foglalkozni hivatás, engem sem az anyagiak motiválnak, bár nyilvánvalóan én sem vagyok érzéketlen a téma iránt, hiszen én se fotoszintetizálásból élek.

Egyébként ezek mind felelősségteljes szakmák, vagyis én jobban szeretem hívatásnak nevezni, mert annyi szép és jó, de annyi probléma is járul hozzá, hogy tényleg nagyon elkötelezettnek kell lenni a pálya iránt, hogy talpon maradj. Óvónőként szívfájdító látni, hogy egyes gyerekeket mennyire elhanyagolnak, nem gondoskodnak róluk, és otthon alig-alig esznek, mert nincs mit.


Szóval javaslom, hogy gondold át és ha érzel magadban elég erőt és elszántságot hajrá, de ha nem, jobb a magad érdekében is, ha más, jövedelmezőbb pályák felé kacsintgatsz.

2013. máj. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Még fiatal vagy, és előtted az élet. Lehet munka mellett is tanulni, ha úgy döntenél. Lehet, hogy most nem fizetnek meg, de azért több a semminél. Ha még otthon laksz, akkor átmenetileg elég lehet. Keress munkát, próbáld ki, és akkor megtudod, hogy való-e neked, vagy sem. Aki 20 évesen még nem talpraesett, később még válhat azzá. A következő év februárjában jelentkezhetsz főiskolára. Például szociálpedagógia szak, szociális munka szak(a barátnőm például így lett bölcsödei gondozóból bölcsőde vezető), pedagógia, és más szakok is, amiket már az előttem szóló említett. Nem tudom, hol laksz, de Budapesten szerintem el lehet helyezkedni a végzettségeddel, csak keresni kell.
2013. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!