Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Előbújnak-e valaha az anyai...

Előbújnak-e valaha az anyai érzések?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, 8 hetes a kisbabám. A terhességem nem volt tervezett, nem vágytam gyerekre (ennek legfőbb oka, hogy egyik családtagom terhessége tragédiába torkollott. Én akkor összetörtem, és azóta sem tudom megemészteni a bánatot). A férjem viszont akart gyermeket. A terhességem alatt már éreztem, hogy nem vagyok rendben, úgy éreztem, hogy idegen a baba, ennek ellenére amit lehetett, megtettem: egészséges ételeket ettem, kerültem minden káros szenvedélyt. Még a fájdalomcsillapító bevételét is kétszer meggondoltam, ha fájt a fejem. Nagyon hiányzott az érzés – ami a mai napig is hiányzik – hogy szeretem a babámat. A környezetemben mindenki azzal nyugtatott, hogy megszeretem őt, majd amikor megmoccan a baba, majd amikor megszületik és a karomban tartom, majd amikor először rám nevet, majd amikor…

És én vártam az érzést, és nem jött.

Lesznek valaha anyai érzéseim? Az anyák napját végigbőgtem, de nem azért, mert olyan boldog voltam, hogy már én is anya vagyok (egyáltalán nem érzem magam anyának). Néztem őt, és arra gondoltam, hogy nem szeretem, és talán soha nem is fogom megszeretni. Gyötör a bűntudat, mert tisztában vagyok vele, hogy anyai szeretet nélkül nem lesz lelkileg egészséges a gyerekem, hiszen manapság már szinte minden lelki betegséget vissza lehet vezetni az anyai szeretet hiányára. Kérem, segítsenek/segítsetek. Akik szenvedtek/szenvednek ettől az érzéstől, kérem írják meg a történetüket. Nagyon sokat segítene.

Olvastam a neten egy levelet - [link] - Kedves Brigitta! Amennyiben olvassa a kérdésem – mert esetleg regisztrált erre az oldalra - , nagyon kérem, írja meg, sikerült-e meggyógyulnia, és megtalálnia a boldogságot.



2013. máj. 7. 13:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Szerintem az már nagyon jó, hogy ennyire tisztában vagy magaddal és a helyzettel. Épp azért vagy lelkiismeretes anya, mert "jobban" akarod csinálni.

És nem hinném hogy késő lenne, nem, soha nincs késő!


Amennyi a leírásodból kiderül, az érzelmi blokknak mélyre visszanyúló okai vannak (Mert biztos vannak érzelmeid, csak most blokkolva vannak még!)


Keress fel pszichológus szakembert (én jártam TB-re), mert biztos hogy külső segítséggel változni fog a helyzet!

A szülés utáni depresszió is hasonlókkal jár, csak Nálad ráborul a múlt árnyéka is pluszban.


És addig is beszélgess sokat a férjeddel, ha ő nyitott rá hogy meghallgasson.


Legjobbakat Nektek!

2013. máj. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Szerintem jönni fog ez még, vagy már van is csak nem tudsz róla.


Mi nagyon akartunk már babát, még is utáltam terhesnek lenni, és szoptatni is utáltam. Èn is mindent megtettem, de kb 3 hós volt a baba mikor igazán kialakult az anyai szeretet. A második gyerekem megszületése után szinte utáltam a kis betolakodót, mert elvett a nagytesótól. (ilyen idióta érzéseim voltak). Most már imádom mindegyiket, és mély anyai érzéseim vannak.


Kérdés: gondolj bele, hogy nem lenne többet a gyereked, oda kellene adnod valakinek, játszd végig, hogy örökbe adod a gyerekedet. eltudnál töle vállni? ha nem lenne jobb lenne neked?

2013. máj. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

de a Te egykori terhességeddel történt valami ? vagy kiével hogy ennyire össze törtél ??


fura mert azt hinném egy ilyen után még inkább szereti az ember a gyerekét....

szerintem ha ez nem történik akkor sem szeretnéd a babádat...nem vmi más oka van ????

persze jó hogy tisztában vagy ezzel...lehet szakember tudna segíteni!!

2013. máj. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Nagyon nagyon köszönöm, hogy írtál, és hogy ilyen gyorsan. Milyen furcsa az élet: idegenektől sokszor több odafigyelést kap az ember, mint a saját környezetétől. Jólesik az együttérzésed.
2013. máj. 7. 13:19
 5/24 anonim ***** válasza:
3-as, egy családtagjával történt. Gondolom meghalt az anyuka, aki számára kedves, fontos ember volt, ezért tört össze és ez a tragédia amiről írt. Kicsit több beleérzést...
2013. máj. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Kései Sirató ***** válasza:
Ahogy a baba nő, egyre jobban fel fognak benned erősödni az anyai érzések. Meglátod, tapasztalod, hogy mennyire szeret, hogy te vagy neki a legfontosabb az életben, te vagy mindene és egyre több közös élményetek is lesz és jó esély van rá , hogy minden rendeződjön. Az eleje minden anyukának nehéz, hormonálisan is, testileg is, lelkileg is, de meglátod, jobb lesz! Esetleg beszélj egy családgondozóval, vagy pszichológussal.
2013. máj. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Köszönöm a tanácsot. Jó volt a felvetés, már próbáltam azon elgondolkodni, hogy mit éreznék, hogyha nem lenne, ha örökbe kéne adnom, stb. Nehéz ezekre a kérdésekre választ adni, mert nem is tudom elképzelni, milyen érzés lenne. Jobb nem lenne nekem, hiszen az életem már megváltozott, akkor is tudnám azt, hogy van egy gyerekem valahol a világban, csak még jobban gyötörne a bűntudat, hogy nem tudtam szeretni, és meg kellett válnom tőle.

2013. máj. 7. 13:35
 8/24 anonim ***** válasza:

Szerintem màr vannak anyai erzeseid , ha igy felismered a "hibadat". Kitartas es sok beszelgeztes !!! Fokent a paroddal, anyukaddal!

Minden rendbe jon majd. Meglatod.

2013. máj. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

3-as vagyok...


nekem már halt meg babám, ezért írtam amit...

2013. máj. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

akkor az anyukád halt bele a szülésbe mikor a testvéred született ?? (ha jól értem)...mert ez tök más mint mikor vki a babáját veszti el....

én eddig azt hittem a babával történt vmi....


így egészen más, más érzést vált ki a két történés....

2013. máj. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!