Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lesz a sok könyvből nevelt...

Mi lesz a sok könyvből nevelt gyerekre? Meg fogják állni valaha is a helyüket az életben?

Figyelt kérdés
Gondolok én a mostani hat év alatti korosztályra,az anyukák könyvekből nevelik őket,minden meg van nekik engedve,még a fenekére sem szabasd rácsapni a gyereknek.
2012. júl. 10. 15:00
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
bocsánat,gyerekkel
2012. júl. 10. 15:03
 2/21 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom melyik könyv lehet, amelyik így nevel. Persze, bántalmazni nem kell egy gyereket, de büntetni igen, és amiket én olvastam könyveket, abban ez állt.

Engem is anyukám könyvből nevelt 40 évvel ezelőtt: Dr. Spock könyvéből. Tuti sokan emlékeznek rá és sokan neveltek ebből akkor is.

2012. júl. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

Melyik könyvre gondolsz? Mert bizony olyan is van, amelyik a vesszővel verést oktatja. Olvastál már valaha gyereknevelési könyvet?

Abban igazad van, hogy nem szabad kizárólag egy könyvre alapozva nevelni a gyereket.

2012. júl. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
nekem az durva,hogy sokan tényleg csak könyvből nevelnek
2012. júl. 10. 15:10
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy szeretné. Nem tudom miért bánt ez bárkit is. Sok könyv van nem hiszem, hogy mindegyik rossz.
2012. júl. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%

én nem nevelek könyvből, pedig van három, a kicsi 5 éves.


A túlságosan liberális neveléssel van gond, nem a könyvekkel... Neked meg tuti nincs gyereked.

2012. júl. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%
De konkrétan melyik könyvre gondolsz? Gondolom, nem csak egy van.
2012. júl. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

Párom huga úgy neveli a gyerekeket, hogy csak annyit mond: XY, ne csináld! Ezeket varriálja különböző hangnemekben, de persze a gyerek nem áll le vele...


Nemrég voltunk náluk, a nagypapa is ott volt, a gyerek (4) leköpte, az elkapta a kezét, és ráütött egyet. Ütésnek se igazán nevezném, a gyereknek se fájt, csak pislogott döbbenten, majd az anyjához rohant, aki rosszallóan nézett az apjára, majd mondta, hogy ő nem szokta ütni a gyerekét, és mástól se nézi el ezt.


El van kapatva, a nagyanyja állandóan rohangál étellel utána, hogy egyen már, így sose fogja megtanulni, hogy enni asztalnál szokás. Mindig csokit követel, és ha nincs, akkor kivágja a hisztit...


Ha felnőnek, nem tudom, mi lesz így a világgal, több lesz a szemtelen tizenéves, mint most, mert ők azt tanulták, hogy nekik mindent szabad.


24/N

2012. júl. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
ilyenre gondolok,mint amit az utolsó írt
2012. júl. 10. 16:36
 10/21 anonim ***** válasza:
54%
De még mindig nem írtad, melyik könyvben olvastad, hogy ezt így kell csinálni.
2012. júl. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!