Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek miért van ennyi...

Szerintetek miért van ennyi kisgyermekes család, akiknek élelemre is alig jut?

Figyelt kérdés
Szinte hetente lehet ilyen kérdést olvasni. Ki vagy mi tehet erről? Rossz helyzetben van az ország, vagy nem támogatják megfelelően a kisgyerekeseket, vagy túl nagy a munkanélküliség, vagy a szülők vállalnak felelőtlenül gyereket, esetleg rosszul osztják be a bevételüket, vagy sokan kerülnek váratlanul rossz anyagi helyzetbe? És min kellene, lehetne változtatni, hogy kevesebb ilyen család legyen?
2013. máj. 8. 09:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Amiket leírtál mind gond.

S mint tudjuk a szegény réteg mindig többszörösen termeli magát újra világszerte. Kulturális, mentalitásbeli, társadalmi és politikai ötletek együttesen kellenének, de szerintem erre soha nem lesz átfogó megoldás.

2013. máj. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem elsősorban a hirtelen bekövetkező változások (pl munkahely elvesztése), aztán a felelőtlen gyermekvállalás a ludas ebben. Az államot én nem szidnám, mert ha valaki szül, az úgy szüljön, hogy a támogatásokat bármikor elvehetik. Nem állambácsi nyakára és "pénztárcájára" kell szülni.
2013. máj. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos azok is rossz helyzetben vannak, ahol mindkét szülő dolgozik, de minimálbéren vannak. Én azt mondom, nem a segélyeket kellene növelni, hanem a fizetéseket. Kezdve ott, hogy a minimálbérnek, már közel bruttó 200 ezernél kellene járni, mint más fejlett uniós országban.
2013. máj. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Én nem értem, ha már valakinek eleve nincs pénze arra, hogy például befizesse a gázszámlát, akkor minek vállal akár 1, de nem hogy 2-3-4 gyereket. Ez magas fokú felelőtlenség. És csak a gyerekeket sajnálom ilyen helyzetben. Az más, ha valaki elveszti a munkahelyét, de én abban sem hiszek, hogy 2 keresőképes felnőtt közül évekig egyik sem talál semmilyen munkát, ilyen egyszerűen nincs. Csak könnyebb ezt mondani. Szerintem változtatni ezen nem lehet, mindig is lesznek olyan emberek akik úgy gondolkodnak, hogy mindegy, majd lesz valahogy. Nem védem az államot, de azért nem az állam feladata eltartani a munkakerülő embereket.
2013. máj. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Munkát találni én is azt hittem, hogy aki nagyon akar az tud, de ez is függ attól, hogy milyen településen él. Még mindig Budapesten lehet szerintem a leggyorsabban elhelyezkedni. Mondjuk amikor a férjem munkanélküli lett majdnem háromnegyed évig nem talált helyet se Pesten se vidéken, pedig számoltam vagy 80-90 pályázatot küldött be.
2013. máj. 8. 09:59
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem az államot kell hibáztatni,senki nem ér el vele semmit ha hibáztatja,évek óta bármilyen is a kormány akinek nincs munkája az államot szidja,sok minden az emberen múlik,lehetőség van,csak keresni kell és akarni,meg kell gondolni hány gyereket vállal az ember,pl 3at szült az egyik nő aztán már 2-3 héttel gyes előtt nem tudott mit adni nekik enni,és dolgozni nem akart,na most ezért nem az állam vagy a munkáltató a hibás vagy az a szerencsétlen gyerek.Persze vannak rossz helyzetben élők,de többségük ha jól osztaná be nem lenne gond,de az a mentalitás alig van pénzünk szüljünk 3-4 gyereket azt azért nem értettem sosem.
2013. máj. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

"Kezdve ott, hogy a minimálbérnek, már közel bruttó 200 ezernél kellene járni, mint más fejlett uniós országban."


Naiv elgondolás. Itt nem áll meg az egész. Ez nem úgy van, hogy akkor aki eddig minimálbért kapott, akkor az most 200-at fog. Ha a minimálbér emelkedik, akkor minden emelkedik. A vállalkozóknak ki kellene termelni a megemelkedett munkaerőköltségeket, az tovább generálná az áremelkedést. A végén ott lennénk, hogy hiába lenne valakinek 200.000-e, mint minimálbér, arányaiban nem jutna több a megélhetésre, mert nő a rezsi, az árak... Sok közgazdász szerint így is elhibázott volt emelni ennyire.


Szerintem a munkanélküliség az egyik, de arról nem tehetnek. A másik a felelőtlen gyerekvállalás. A mindenképp-szüld-meg-majd-lesz-valahogy szövegtől a falra mászok.


Itt is sok olyan kérdés van, hogy nem kap gyedet, csak gyest, és családit, de mit csináljon, nincs gyógyszerre, kajára...

Ha valaki erre bevállalja, akkor meg ne sírjon.

2013. máj. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Persze, nem az állam a hibás, de a mindenkori kormánynak van hatalma, hogy megpróbáljon ezen valamennyit változtatni. Növelni a munkahelyek számát, esetleg már iskolás korban valamilyen tárgy keretében tanítani a tudatos családtervezést, a pénzzel való gazdálkodást.
2013. máj. 8. 10:23
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

Egy átlagos történet, ami garantálja a a fentieket:

Van a 18 éves lány, aki leérettségizik. 2 évig nem talál munkát, úgy dönt, h akkor szül. A párja keres egy nettó 100 000 ft-ot. Ilyen estekben borítékolható, h éhezés lesz, elmaradás a számlák befizetésével, hiszen a lány 3 évig kap valamicske gyes-t, utána meg csak 12.000 ft-ot. Munkába nem tud visszamenni, nincs hová. Kisgyerekesként, szakma nélkül sehová se fog kelleni. Szerintetek mihez fog kezdeni? Igen, jól gondoljátok. Bevállalja a második babát. A semmire. Ha a nagyszülők tudnak is valamit segíteni, arra se lehet örökké számítani, mert ők is mondhatják, h bocs, kislányom, ebben a hónapban nem tudok pénzt adni, mert erre/arra kell. Meg hát nem élnek örökké. És mégis sok pár vállal gyereket az ő nyugdíjukra. A gond az még, h sokszor az apuka munkahelye is bizonytalan. ilyenkor jönne jól, ha anyukának lenne szakmája, munkája.


Szóval én abban látom a hibát, h sokan úgy vállalják be a babát, h fiatalok még (nem ez a gond) és semmi megtakarításuk és semmijük nincs, amit pénzzé tehetnének, ha megszorulnak. Se saját lakás, márpedig albérletből -ha van gyereked, ha nincs- repülsz, ha nem fizetsz. Ha várnának pár évet a gyerekvállalással, h az a kis csóri gyerek ne a semmire szülessen, már nem lenne ekkora a nyomor.


Én is csóró családból származom, szülhettem volna 22 évesen, rögtön a főiskola után, mert tartós kapcsolatban éltem, de akkor most nem lenne kiváltva a gyógyszer, amit az orvos írt, nem tudnék venni már hó végén cipőt, a gyerekem meg kinézné a másik szájából a finomságokat és remeghetnék a gyesért minden hónapban meg a barátnők gyerekinek a kinőtt ruháiért, játékaiért.

2013. máj. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

Én 2 hónapig voltam munkanélküli,egy fizetésből éltük igy.Most várom az első rendes fizumat..60km-t utazom naponta hogy dolgozhassak.Szoval nem egyszerü munkát találni,az a szerencse hogy van aki elhozza ovibol a kisfiamat.



Sajnos manapság támogatják azokat akik nem is akarnak dolgozni,régen büntették őket,de teremtettek is nekik munkahelyet ,akkor is ha az valami alibimunka volt(emlékezzetek csak akkoriban évente átfestették a játszótereket,padokat,stb,csak hogy legyen valamiféle munkája az embereknek,és igy volt aki ezeket megcsinálta)

Most meg mindenhonnan csak elküldenek mindenkit.Azt akarják hogy több gyerek szülessen,de ehhez semmi plusz támogatás nincs,és minek szüljön egy nő ha tudja előre ha gyereke lesz,akkor alig fog találni munkahelyet vagy nagy az esély rá h elküldik a régi helyéről???mert ugye nem védi semmi sem már a kigyerekes anyákat

2013. máj. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!