Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnád a kisbabádnak vezetéknév...

Adnád a kisbabádnak vezetéknévként a férjed és a te vezetéknevedet pl. : Szalai-Szabó Maja?

Figyelt kérdés

2013. máj. 8. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól hangzana együtt és rövid vezetéknevekről lenne szó, akkor igen, de a sajátjainkat nem adnám egybe, mert együtt nem hangzik jól kötőjelesen, és hosszú is lenne nagyon. A Szalai-Szabót sem adnám együtt.
2013. máj. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Én akartam volna, de csak nekem már magamban olyan hosszú és viszonylag bonyolult nevem van, hogy még valami mellé már kínzás lenne. Ráadásul nem is illik össze a férjemével. Szóval maradt simán az apa neve (amit amúgy eléggé sajnálok, mert az pedig pont az enyém ellenkezője, ezrével szaladgálnak emberek ilyen vezetéknévvel).
2013. máj. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Igen, mi így adtuk. Mert apuka neve nem hangzik valami jól, nehéz is hozzá nevet találni, az én nevem pedig ilyen szempontból "könnyebb". Plusz csak egy nővérem van, apunak pedig csak lánytestvérei, így senki nem itte volna tovább a nevünket. Így viszont igen, mert fiaim lettek?:)

Az más kérdés, hogy nekem nem tetszik így annyira a név, (Tölli-Berki) de a 2 szempont miatt így egyeztünk meg. Másoknak viszont nagyon tetszik így. Hát ennek legalább örülök. A Szalai-Szabó nekem jobban bejön, mint a mi nevünk:)

2013. máj. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Adnám.:)

Jól hangzik.

2013. máj. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 zabmester ***** válasza:
A fiamnak is kettős vezetékneve van. Szerintem nem rossz megoldás ez, ha jól hangzik.
2013. máj. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi így adtuk, csak úgy, hogy az én vezetéknevem van elől.Én is így vettem fel a férjem nevét és így a mi esetünkben jobban is hangzik.
2013. máj. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
igen.adtam is a kislányom mindkettőnk nevét viseli.nekem nagyon tetszik így és örülök ,hogy a kislányom az én nevem is viseli hiszen mégiscsak én vagyok az anyja:)
2013. máj. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk az egész család felvette ezt a változatot (a férjem is)
2013. máj. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem adnám, nekem nem tetszik.

Lehet, hogy csak azért érzem így, mert az én nevem egy férfi keresztnév, és bármilyen más névvel adva is az marad. Pl: férjem Kovács, én Dominik. Kislánynak : Kovács-Dominik Anna. Inkább nem.

2013. máj. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kisfiunknak is kettős vezetékneve van, és én is kötőjelesen vettem fel a párom nevét. Elsősorban azért, mert azt akartuk vele kifejezni, hogy mindkettőnkből van a gyerek, és nem csak apja van :) Másodsorban meg azért, mert senki nincs, aki továbbvihetné az én családnevemet.
2013. máj. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!