Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nyugodt szívvel vállalnátok...

Ti nyugodt szívvel vállalnátok ezzel az anyagi helyzettel két gyermeket?

Figyelt kérdés

Tudnátok ennyiből félre is tenni hónap végén a gyermekek jövőjére is, és magatoknak is?

Férjem fizetése 210.000-220.000 +SZÉP kártya

Én gyest+ családi pótlékot kapok a 2,5 éves kisfiam után. A második gyermekre is csak a gyes járna+családi.

Rezsi tv-vel, telefonnal, biztosításokkal, télen maximum 60.000, nyáron 45.000. Plusz ami állandó kiadás az kb 20.000 Ft benzinköltség. Hitel nincs. Saját lakás van, de "kicsi" (48 nm-es, két szobás). Ha kamaszodnának költöznünk kellene. Erre még össze kellene spórolnunk. Jelenleg úgy vagyunk hogy a gyest és családit rajta tudjuk hagyni többnyire a számlán, és ha valami nagyobb kell, abból meg tudjuk venni később..., de ha még egy gyerek lenne, tartok tőle hogy elmenne már az egész, és nekem az rémisztő hogy hónap végén nem marad semmi. Ti mennyit költötök élelmiszerre és egyéb háztartási dolgokra havi szinten?


2013. máj. 9. 14:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja! És amíg szalonképes, addig számomra csak hasznos válasz van. Kérek is rá mindenkit hogy tiszteljük mások véleményét. Előre is köszönöm!
2013. máj. 9. 14:19
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha még elég fiatal vagy hozzá, akkor a helyedben keresnék munkát, és leghamarabb csak akkor vállalnék második gyereket, hogyha megvan annyi munkaviszonyom, hogy TGYÁS-t, GYED-et kapjak. Gondolj bele, két gyerek mellől még nehezebben fogsz munkát találni, így legalább van esélyed, hogy visszamenj majd valahova. Ha meg a második után lejár a GYES és ott vagy munkatapasztalat minden nélkül, akkor meg végképp felelőtlenség.
2013. máj. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nyugodt szív? ebben a világban?

sajnos a férjed is bármikor elveszítheti a jó állását...ahogy az enyém is:((((((((((((

2013. máj. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha fére is szeretnél tenni akor nem biztos hogy válalnám a második gyereket mert bár szépen keres a férjed ,de félre tenni 2 gyerek mellet ennyiböl nehéz lesz ,de nem lehetettlen ,ugyhogy ebben a kérdésben nincs jó tanács neked kell tudni eldönteni miröl tudsz lemondani vagy változtattni a második gyerek miatt .
2013. máj. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A második gyerkőccel +22.000 Ft bevételetek lesz, a családi és az adókedvezmény a férjed bérében.

Ez kb. a pelenka ára + a nagyfiú ovija havonta (ha a gyümölcsöt, tisztasági csomagot is beleveszem).


Szerintem ki tudnátok ebből jönni, nem most kell elkezdeni félretenni a kicsik jövőjére, hanem majd ha a második után visszamész dolgozni.


Nálunk a férjem ugyanennyit kapott, én 66.000 GYED-et + a családit, de az autóhitel fix 28.000 volt havonta. Mindig elfogyott a pénzünk hó végére, de nem szűkölködtünk, belföldi nyaralás is belefért, igaz egy gyerekkel.

2013. máj. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem nem tudnátok félretenni a gyest és családit. Minél nagyobb egy gyerek, annál többe kerül! Ott lesz a pici, pelenka, tápszer. Nagynak az ovi bizony elég sok kiadás!

Nem nélkülöznétek az biztos, de szerintem félretenni nem nagyon tudnátok, max. a felét annak, amit most.

Ja igen, az igaz, hogy nyugodt szívvel nem lehet gyereket vállalni Magyarországon. De sose lehet.

Ami még gondot okozhat, a 48 nm. Szerintem pici, ekkora lakásba csak 1 gyereket vállalnék.

2013. máj. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nem vállalnék erre még egy gyereket, nagyon nem jönnétek ki a pénzből és a lakás kicsi hozzá. Én azt javasolnám mennj el pár évre dolgozni és ha jobban áltok anyagilag után vágjatok bele.
2013. máj. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne más,vállalnám,de nem nyugodt szívvel. A helyedben elmennék egy évet dolgozni,hiszen mi lesz,ha a férjed elveszti a munkáját,vagy valami történik és mondjuk Ne adj Isten,kórházba kerül?!

De természetesen ez a ti döntésetek,sok sikert :)

2013. máj. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem vállalnék másodikat, csak akkor ha kilátásba kerül a költözés. 48 m2-en gondolom, most is kicsit szűkösen vagytok, de ha jön oda még egy fő, akkor már végképp élhetetlen lesz az a lakás. Ha túl sokáig kényszerültök ott maradni ,akkor abból csak feszültség lesz, sok veszekedés, amit a férjed úgy próbál meg majd elkerülni, h lehetőleg minél kevesebbet tartózkodik otthon. Én ettől tartanék. Ha tényleg nem maradna hó végén semmi pénz, én is nagyon kétségbe esnék, mert mi van ha elromlik valami és javíttatni kell vagy betegség, stb? Még kölcsön se tudnék itt senkitől kérni, szóval csak a saját megtakarításainkra számíthatunk. Nekem többet jelentene, h a már meglévő kis családomat anyagi biztonságban tudhatom és elmondhatom, hogy mindenünk megvan,ami kell, mint hogy bevállaljak még egy babát a bizonytalanra, veszélyeztetve a jót, ami már megvan.
2013. máj. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Örülök hogy ti is úgy látjátok a dolgokat, mint én. Annyi emberrel találkozom akik kis híján elájulnak hogy miért nem merünk anyagilag bevállalni még egy gyereket. Tény hogy nem élünk rosszul, és ha én is visszamegyek dolgozni jelentősen megnöveljük azt az összeget amit a gyermekünk jövőjére teszünk félre. Nekem ez fontos. És az is hogy nekünk félre tudjunk tenni. Igazából ez olyan egy gyerekkel "kényelmes" élet anyagilag, kettővel viszont meg már szűkös. Persze eggyel is csak addig kényelmes, míg el nem veszti mondjuk az ember a munkáját. Éhen nyilván nem halnánk kettővel sem, de azért van egy színvonal amit jó lenne tartani. Köszönöm a válaszokat. Akkor nem az én gondolkodásommal van a baj :)
2013. máj. 9. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!