Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Első babámat 20 évesen szültem...

Első babámat 20 évesen szültem, most decemberben leszek 24, és van még egy 7 hónapos babám. Albérletben lakunk, átlagos anyagi helyzettel. Ti vállalnátok 3. -dikat még 30 éves korig?

Figyelt kérdés
2010. aug. 5. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Én biztos, ha el tudom tartani. Nektek kell eldönteni, vágytok-e rá, marad-e még rá energia.
2010. aug. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

én tuti,főleg ha mindketten szeretnétek pároddal!!!!

itthon annyira máshogy fogják föl az albérletet mint nyugaton....ott nem ennyire 'gáz' ha valaki albérletben lakik, sőt nagyon is sokan élnek ezzel a lehetőséggel!Nincs ezzel semmi baj.

2010. aug. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

csatlakozom az elsö 2 hozzászólóhoz:)

Én most fogok szülni, 22 éves vagyok, 3 év múlva szeretnénk a következöt, és megint 3 év múlva a harmadikat. Férjem normál szinten keres (160 ezer körül) én nem is dolgozom csak alkalmikat vállaltam (amíg nem lettem állapotos), és körülményeink is ideálisnak mondhatóak.

Szóval nektek is azt tanácsolom, hogy ha anyagilag belefér csak nyugodtan!!:)

34 hetes

2010. aug. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

kedves 3.,én a 2. vagyok, és csak meg szeretném kérdezni, hogy akkor nem is fogsz kapni GYED-et??

Csak mert tök hasonló cipőben vagyok...mondjuk engem nem vettek föl sehova, és munkakeresgélés közben lettem babás:)

Férjem hasonlóan keres...

bocsi kérdező az off-ért...

2010. aug. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Csak akkor,ha egyedül is el tudnám tartani őket.Nem kell ahhoz elválni,de bármi történhet és ha az az ember munkaképtelen lesz vagy épp komolyabb baj éri,akkor arra is gondolni kell,hogy neked egyedül is menni kell tovább a 3 gyerekkel.Ha van rendes végzettséged,amivel sanszos,hogy találnál jól fizető munkát,amiből albit,rezsit és magatokat is el tudod tartani,esetleg nagyszülős segítség,akik vigyáznak rá,ha neked dolgozni kell,akkor igen.
2010. aug. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
te jó ég, ezzel a hozzáállással amit utolsó írt, inkább ne is vállaljon az ember gyereket...
2010. aug. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Igen,úgy hívják előrelátás.Valóban hatalmas baj,esetleg nem esik pofára,hanem felkészül minden eshetőségre és önállóan is képes lesz 3 gyerekre eltartására és nem akkor kap a fejéhez,hogy dehát miből.Én szeretek nyugodtan aludni és biztosítani a jövőt.Lehet,hogy te nem,ez a te gondod.
2010. aug. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Egy gyerekkel az ember nem csak a cuppanós puszikat kapja, hanem egy élet elindításának terhét is. Egyet értek az utolsók közötti hozzászólóval. Szerelemben lehet az ember Carpe diem, gyerekekkel nem! Előre kell gondolkodni, mindig, egy lépéssel a baj előtt, legyen az homokozó vagy az élet!
2010. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Én is egyetértek az utolsó két hozzászólóval. Ma már nem azt a "rózsaszín" világot éljük, mint anno.

A gyerekvállalás kérdése, ha tetszik, ha nem nagy mértékben függ az anyagi helyzettől is. Aki ezt nem ismeri el az felelőtlen.


Bár a kérdést az írójának kell majd eldöntenie.

2010. aug. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kedves 13:36os, 13:33as vagyok, és ne haragudj, ha megbántottalak, nem akartam ilyen nyersen, bántóan leírni a véleményem.
2010. aug. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!