Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni az erőszakos...

Mit lehet tenni az erőszakos rokonokkal, akik beleszólnak a gyerekvállalásba?

Figyelt kérdés

Egy lányunk van, októberben lesz 2, én megyek vissza dolgozni. A rokonok ezt nem tudják megérteni, mert "kell a testvér". Szabályosan lelkiismeret-furdalást okoznak .


Egy apró akadálya van a kistestvér érkezésének: a férjemet fél éve kirúgtál. Most végre talált munkát, de még próbaidőn van, így nem merünk még 1 gyereket vállalni. Én dolgozok 1-2 évet, ha újra egyenesbe jövünk akkor jöhet a kistestvér.


Ezt nem bírják megérteni, szerintük ez csak kifogás, elvan a gyerek luxus nélkül. Meg hogy 2-3 évet ki lehet bírni úgy is, hogy kicsit meghúzzuk a nadrágszíjat. Csak nálunk nem a luxusról van szó, most is a megtakarításunkkat éljük fel ha gyógyszer vagy cipő kell a gyereknek. Ha elfogy a megtakarítás és én nem dolgozok, akkor kb havi 3 héten paprikás krumplit eszünk. A gyerek is.


Miért nem lehet ezt felfogni? Tudom, hogy fontos a testvér, de nem tudok mit csinálni :-(


2013. máj. 10. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell foglalkozni velük. Mondd nekik mindenki a saját dolgával törődjön. Miért kell az ilyenből ügyet csinálni? Szereld le őket, és kész. Gondolom nem vagy már 12 éves. Akkor meg??,
2013. máj. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De olyan lelkiismeret-furdalásom van :-( Pedig nem én tehetek róla, így alakult.


Úgy állítják be, mintha szándékosan, önzőségből rosszatt tennék a gyerekemnek.


Ha azt mondom hogy magánügy, akkor felháborodnak hogy nem is, a lányomról van szó, ez igenis a családra tartozik. Meg modnják neki, hogy kérjél anyától kistestvért.

2013. máj. 10. 11:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én rokonságom nem merne így beszélni velem, mert mindenkit a helyére tennék., Ne legyél nyámnyila.
2013. máj. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A nagymamámnak mondtam pont egy hasonló kérdésére, hogy utaljon havonta 100ezer forintot a számlámra és akkor van beleszólása. Mire nevetve mondta a drága, hogy nincs annyi a nyugdíja :-(

De megértette a célzást, azt mondta, jó így.

2013. máj. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne érezd magad rosszul miattuk! Ilyenek az emberek, hogy nagyon szeretnek mások életébe beleszólni. A rokonaidat neked kell helyretenni. Az én fiamnak pl. nem is lesz testvére. Próbáljanak meg beleszólni! A saját életéről mindenki maga dönt (a férjével természetesen)!
2013. máj. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hagyod magad, azért. Mondd meg, amit valaki írt, hogy utaljanak át 1 havi fizetést nektek, kb 2 évig. Akkor lesz. Kemény legyél, mert folytatják.
2013. máj. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért hagyod magad? Először mondd el szépen, majd ha nem használ akkor durván. A férjeden és rajtad kívül senkinek sincs joga beleszólni ebbe. Szép is lenne, ha azok döntenének, akiket sem anyagilag, sem egyéb más módon nem érint a kérdés. Lelkiismeret furdalásod meg aztán főleg ne legyen, ha a férjeddel együtt úgy gondoljátok, hogy most nem alkalmas az időpont, akkor biztos, nem is az! Ha esetleg a férjed rokona, akkor pedig szólj, hogy tegye helyre ő, vagy ha nem, akkor Te fogod.
2013. máj. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt csak azzal csinálják meg, aki hagyja.. Állj a sarkadra!
2013. máj. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük!

Ha ti csak néhány év múlva szeretnétek kistesót, azzal sincs semmi baj. A ti döntésetek. Mondd meg hogy anyagilag ha kicsit egyenesbe jöttök utána indulhat is a baba projekt. Amúgy meg senkinek semmi köze hozzá!

2013. máj. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!