Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is úgy gondoljátok, hogy...

Ti is úgy gondoljátok, hogy meg kellene hálálni ha a nagyszülő az unokával van?

Figyelt kérdés

Amikor valakivel arról beszélek hogy a lányunk a nagyszülővel van, akkor sokan kérdezik hogy ezt a hatalmas segítséget hogyan hálálom meg nekik.


Én ezt nem értem. A nagyszülők imádnak az unokájukkal lenni, a lányunk is velük. Úgy gondolom, annak idején majd én is örülni fogok minden percnek, amit az unokámmal tölthetek. Nem fogok elvárni semmit cserébe, az lesz nekem a jutalom.


Ti mit gondoltok erről?


2013. máj. 11. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem te gondolkozol rosszul....:))
2013. máj. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Hála? Igen van érte bennem a szüleim iránt. Ezért ha segítségre szorulnak pl melléképület tűz után a romeltakarításban, felújításban ott vagyok és a két kezemmel segítek. Ha rosszul van és tudok neki azzal segíteni,ohgy én főzök meg helyette, vgay megpucolom az ablakot hát azzal hálálom meg. Vagy pedig azzal,hogy befizetek nekik egy kétszemélyes pihenésre. De külön kifejezetten minden alkalommal mikor az unokával töltöttek néhány napot órát hát nem fogok hálálkodni. Nem is várják és én sem fogom a saját gyerekeimtől.
2013. máj. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Az én családom már most 13 hetesen pocakban bezsongott a gyerektől, pedig nem első unoka. Kizárt, hogy bármit is várnának a vigyázásért cserébe. Nekik a megtiszteltetés, hogy vigyázhatnak rá.
2013. máj. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mi is megyünk segíteni, anyuék fával fűtenek, évek óta mi vágjuk nekik össze. Együtt festjük ki a családi házat 5-6 évente. Meg ilyenek.


De ez független attól, hogy gyerekünk van.

2013. máj. 11. 21:39
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha a nagymamát ingyenes bebiszitternek használják állando jelleggel, akkor illene érte hálásnak lenni. Ha normalis nagyszülő-unoka kapcsolatról van szó, akkor nem.
2013. máj. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
én napi kapcsolatban vagyok anyukámmal, ő egyszerűen megőrülne ha nem hallana minden nap az unokáiról, legalább telefonon, de heti többször is beugrik, hogy lássa őket, vagy ő maga szól, hogy vigyem át őket, szóval neki büntetés lenne ha nem lehetne velük. És igen én hálás vagyok neki ezért ha vigyáz rájuk mindíg megköszönöm, de tulajdonképpen pont azzal hálálom meg az ő igényét, hogy velük lehet. Amúgy én abban tudok neki segíteni, hogy elviszem bevásárolni, orvoshoz, a tesómmal gyakran elhívjuk színházba , vacsorázni, sőt minden évben elvisszük közös welness hétvégékre ahova csak mi a lányai ő és az unokák mennek. ez ép 2 hét múlva esedékes. apu utál menni, anyu pörgősebb úgyhogy mi vagyunk akikkel ki tud mozdulni, ezenkívül nagyon jó és bensőséges a viszonyunk, így bármit gátlások nélkül meg tudunk beszélni egymással, ez is jól esik neki.
2013. máj. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kinek mi a normális, ugye? :-)


A férjemnek kötetlen a munkaideje, szóval ha olyan dolgom van akkor megoldjuk mi. A nagyszülőkkel hétvégén van, de mindig mondják hogy menjünk többször, nyugodtan hagyjuk ott a gyereket és pihenjünk pár órát. Jó a kapcsolatunk velük, ha teher lenne nekik megmondanák.

2013. máj. 11. 21:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Normalis: ugy értettem, hogy ami nem teher es túlzás. Hetente egyszer-kétszer elmenni az óvodába az unokaert normalis, mindennap hazavinni, hétvégén vigyázni ra az azért mar terhes. Nem?
2013. máj. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Normalis esetben nem kell halalkodni.

De egyesek neha tulzasba esnek...

Pl az en szuleim idosek, betegek, imadjak az unokakat, veluk vannak szivesen, de a sogornom nagyon durvan csinalja...

A kicsit nem akarja oviba adni, a nagyot tavoli suliba iratta, o pedig visszament dolgozni anelkul, hogy kerdezett volna.

Szoval az egyik gyerek fixen reggel 7-tol estig a nagyikkal van, a masik deltol estig, autoval kell menni erte a szuleimnek. Ez heti ot napban, nyaron vegig. Anyukam bevasarol nekik, foz, pelenkat vesz, ruhatarat tart nekik, orvoshoz viszi oket, furdeti oket, kb minden.

Mellette van munkaja otthon boven.

Egyszeruen nem birja. Ezert jarna mar hala, de semmit nem kap, egy koszonomot sem, semmit. :(

2013. máj. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kell túlzásba vinni a hálálkodást, elég ha megköszönöd, hogy vigyáztak a Kicsire. Végül is ők a nagyszülei.
2013. máj. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!