Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apuka táppénzen a beteg...

Apuka táppénzen a beteg gyerekkel - mi a baj ezzel? Ti is úgy gondoljátok, hogy ez az anya feladata?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy az anya feladata, de ha én lennék a munkáltató és az anya állandóan hiányozna, másképp gondolnám. Megbízható ember kell.

Én még nem dolgozom, de ha visszatérek és betegek lesznek a gyerekeim, sajnos nem én lehetek majd velük itthon, hanem más.

2013. ápr. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ah az én férjem pont olyan fontos személy a családban mint én. ha a gyereknek valami baja van akkor mindegyönkhöz jöhet a gyerek, ìgy ha beteg akkor férjemmel is jól el van, aki ugyan úgy tudja ápolni mint én.
2013. ápr. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A gyereket ketten vállalják, nem csak anya. Nincs olyan h anya feladata vagy apa feladata. Kivéve a szülést meg a terhességet, de apa abból is ki kell venni a részét. Soha nem értettem hogy az ilyenek miért nevezik magukat apáknak...
2013. ápr. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
apának*
2013. ápr. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Annak a feladata, akinek egyszerűbb megoldani a táppénzt.
2013. ápr. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 zabmester ***** válasza:

Nem látok ebben problémát. Mindkét szülőnek a gyereke.

Mi fel szoktuk osztani, ki mikor tud jobban elszabadulni. Most pont beteg a gyerek, eddig én voltam vele itthon, viszont ma el kell mennem egy kis időre mindenképp, addig a párom hazajön vigyázni rá. De volt már olyan, hogy két napig is ő volt vele itthon, mert ő meg tudta oldani, én meg nem.

Nem is értem, mi az, amit ő ne tudna megcsinálni. Gyógyszert beadni tud, teát főzni tud, ebédet melegíteni tud (akár megfőzni is tudná, csak azt nem biztos, hogy megenné a gyerek :D ), lázat mérni tud, mesét olvasni is tud, satöbbi. Kb. én is ezeket csinálom most. Ja, meg ötpercenként visszaparancsolom a gyereket az ágyba, ezt is meg tudja csinálni a párom is :)

2013. ápr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mivel a gyereket ketten vállalták, ezért gondoskodni is ketten kell róla (ideális esetben). Apuka ugyanolyan szülő, mint az anyuka, az legyen táppénzen, aki könnyebben el tud jönni, esetleg otthon dolgozni. A férjem ugyanúgy el tudja látni a kisfiunkat, mint én, nem látnék semmi kivetnivalót abban, ha ő ápolná.
2013. ápr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem így gondolom. Úgy érzem, hogy a két szülő 50-50%-ban felel a gyermek jóllétéért. Az megy táppénzre a beteg gyerekkel, aki megteheti, és nem kockáztatja ezzel az állását. A szeretetet mindketten meg tudják adni neki, optimális esetben (és most nem a focimeccset bámuló sörözős apára gondolok, hanem a mesét olvasó teát főző típusra, mint a párom).
2013. ápr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs azzal, ha apuka van táppénzen a gyerekkel. Nálunk is így lesz, mert ő szinte kirúghatatlan állásban van, én viszont bármikor repülhetek. Sokan megköveznek érte, de nálunk gyesen, sőt esetleg gyeden is a férjem lesz itthon a babával. Ő nagyon szeretné is ezt, még amikor szóba sem került a baba téma, már akkor beszéltünk erről, és ő már akkor kérte, hogy had legyen majd ő is a babával itthon az első három évben.
2013. ápr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!