Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vasárnap lesz 4hónapos a...

Vasárnap lesz 4hónapos a kisfiam! És az apjával külön mentünk mikor kiderült, hogy terhes vagyok! Elmúlt 18éves és most el ment nappalira tanúlni az érettségit! Mit tudok tenni, hogy fizessen gyerektartást?

Figyelt kérdés
Szülei kijelentették,hogy nem fizetnek semmit!
2009. okt. 1. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bemész a gyámügyre és elmondod mi a problémád.Biztosan van valami pozitív megoldás erre.Nem elég hogy magadra hagyott a gyerekével a hasadba még gondoskodni sem akar róla.A szülei is gyönyörűek lehetnek mert nem érdekli őket hogy van-e mit ennetek stb.
2009. okt. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyszerű!

Gyámügy!

Valószínű nappalira is azért ment, hogy ne kelljen fizetnie.

Gyermektartás igenis minden gyereknek jár!

Valószínűsítem, nem úszod meg bíróság nélkül.

Amennyiben a nagyszülők nem fizetnek, a bíróság megállapít egy minimális gyerektartást, amit az állam megelőlegez, és ha a gyerek apja elmegy dolgozni, majd az államnak kell visszafizetnie, plusz még ugye az aktuális gyerektartást is természetesen, Neked.

Ésszerű lenne leülni, és megbeszélni/persze, ha egyáltalán beszélnek Veled./, mert urambocsá 4 évi gyerektartás visszamnőleg, kamatokkal , plusz a neked járó összeg elviszi akár a majdani fizetése 50%-át is.

Tehát mindenkinek az lenne a legjobb, ha már most, mindenféle hivatalos cécó nélkül, önként fzetnének.

Természetesen a bíróságot így sem lehet kihagyni a későbbi félreértések, kellemetlenségek miatt, mert minden kilépő papíron fel lesz majd tüntetve a 20% gyerektartás, így nem tud kibújni a felelősség alól a későbbiekben sem, még ha külföldön dolgozik, akkor sem.

Hajrá, indítsd be az ügyet, a gyereknek van apja, igenis vállalja a felelősséget Ő is.

Üdv.

2009. okt. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, irány a gyámügy, és minél hamarabb! A bíróság megítéli majd a gyerektartást, mindegy, hogy ki mit jelent ki, felelős a gyerekért.

Elismerte a babát vagy eleve apaságival kell kezdened majd?

Nem irigyellek, de jobb lesz így Nektek nélküle, ha ilyen és a családja is minősíthetetlen :P

Pénzt pedig fogtok kapni, nyugi, hajrá!

2009. okt. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát szép... Bár gondolom, akkor ő eleve nem is akarta ezt a babát. Ha igazságos akarok lenni, akkor te ennek tudatában vállaltad. Viszont ettől még persze tudom, hogy milyen rossz neked, mert én is egyedül nevelem a fiam a születése óta (azzal a kivétellel, hogy őt akarta az apja, de mégsem fizetett utána soha).

A gyámügynél tudsz érdeklődni, hogy mit tehetsz, de szerintem az fog törénni, hogy pert kell indítanod, gondolom neked nincs jövedelmed, ezért kell egy kérvényt írnod, hogy az állam fizesse a perköltséget (nekem megadták). Ott majd megállapítják a gyerektartás összegét. Ha ezt az apa magától nem fizeti, akkor az ügyet át kell adni a végrehajtóknak, ők majd megpróbálják behajtani. Azt nem tudom, hogy abban az esetben, ha az apának nincs jövedelme, akkor a szüleitől be lehet-e hajtani, hiszen nagykorú az apa, igazából innentől nem a szülei felelőssége, hogy mit csinál és mit nem. De ezt nem tudom. Ha nem lehet behajtani, akkor arról adnak egy igazolást, és utána a gyámügyhöz kell fordulni, hogy az állam előlegezze meg a gyerektartást. Na, én két év alatt jutottam el odáig, hogy a végrehajtóknál van az ügyem (már 3 hónapja), és reménykedem benne, hogy jövő hónapban talán már kapok igazolást arról, hogy nem tudták behajtani. Akkor a gyámügy is ül a dolgon pár hónapot, aztán talán már jön a pénz.

2009. okt. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!

Sajnálom nagyon, hogy ilyen procedúrán kell keresztülmenned.

Én úgy hallottam, ha a bíróság megállapította a gyerektartás összegét, és az apa nem fizet, akkor a rendőrségen kell feljelentést tenni, majd ezzel a papírral a gyámügyre, ahol kérvényezheted a gyerektartás megelőlegzését.

Ez max. 3-4 hónap.

Kérlek, nézz utána mégegyszer, szerintem nagyon félreinformáltak.

A végrehajtós buli az már csak akkor szokott lenni, amikor az állambácsi követeli vissza a pénzét.

Nekem a barátnőm volt hasonló helyzetben, ő a rendőrségre ment, később a volt párját le is csukták emiatt, mert annyival tartozott az államnak, és nem tudott fizetnei.

Üdv.

2009. okt. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, köszi szépen :) Nekem az ügyvédem mondta így, hogy ez a menete a dolognak, de lehet persze, hogy a rendőrségen keresztül egyszerűbb lenne a dolog. Meg fogom ezt is próbálni, hátha így mostmár hamarabb jutok hozzá a pénzemhez. Csak nekem a gyámügyön is azt mondták, hogy kell egy végrehajtói jegyzőkönyv arról, hogy sikertelen volt a behajtás. Meg szerintem azért is nyúlt ez ilyen hosszúra, mert a végrehatjó cég KÉT HÓNAP után jött rá, hogy az ügy nem hozzájuk tartozik, hanem egy másik városra, mert ott van az apa bejelentett lakcíme (amit fel is tüntettem az igénylőlapon, szóval valószínűleg ilyen lassan tudnak csak olvasni). De köszi az infót, akkor a rendőrségen is meg fogok próbálkozni.
2009. okt. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Annak idején apámnak 600,- Ft-ot kellett volna fizetnie, de nem tette. Volt feljelentés, de sem a rendőrség, sem a biróság nem találta (nem volt bejelentett munkahelye, sem lakcime, de anyu tudta, hol lakik), igy anyu nem kapott semmit, az állam sem előlegezte meg, nem tudom, azóta változott-e ez valamit.
2009. okt. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok.Én még annyival egészíteném ki, hogy 6 hónapra visszamenőleg lehet gytartást igényelni!Gyámügy és bíróság, minél előbb.
2009. okt. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Előzőhöz hozzáfűzve:6 hónapra visszamenőleg, és legfeljebb 3 évíg fizetik.

Kicsit jobban belepiszkálva, sajnos tényleg végrehajtói igazolás szükséges.

[link]

Ezen az oldalon részletesen le van írva az egész procedúra.

Tehát mielőbb a bírósághoz kell fordulni a megállapításért.

Viszont, ha a gyermek nincs a nevén, előbb az apaság kérdését kell tisztázni, ami megint csak hosszadalmas, és drága.

Sajnálom, hogy félrevezettelek Titeket a rendőrségi dologgal, a barátnőmnél még így volt, nemegyszer kísértem el én is ügyet intézni.

Sajnos a jogszabályok megváltoztak, így mostmár jó, ha sikerül az embernek 1 év alatt elintézni, de rossz esetben bizony akár több évíg is húzódhat a bürokrácia miatt.

Üdv.

2009. okt. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

bocsánat az off-ért, de az én kislányom is vasárnap lesz 4 hónapos:)

kitartást Neked ehhez a procedurához!

2009. okt. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!