Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dec.31-re várjuk a kisbabánkat...

Dec.31-re várjuk a kisbabánkat, mi az amit egy téli babának megkell venni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 13. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Kicsit konkrétabban??


Hosszu body, hosszu rugi, sapka kabát, pulcsi, kocsicipő, plédek, hordozóra babakocsira esővédő...ilyenekre gondolsz??

2013. máj. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amiben eltér egy tavaszi/nyári babától, az inkább az öltözet. Hosszú ujjú body, vastagabb rugdalózó, overall, harisnya, vastagabb babapléd/hálózsák (amelyiket használni szeretnétek) stb. Minden másban ugyanaz kell :)
2013. máj. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
pl,h.miből mennyit, milyet, mekkorát. első babám,ugyh.tapasztalatlan vagyok!
2013. máj. 13. 19:37
 4/10 anonim ***** válasza:
56, 62-eset, de inkább 62eset mert ha nagy baba lesz akk kicsi az 56os, a 62es meg tuti jó lesz egy darabig, ha kicsit nagy az se baj.
2013. máj. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát 10-15 bodyt tuti, rugiból is jöhet ennyi. Plédből 2-3. Hálózsákot mi nem használtunk, inkább vastag plédet. Overáll kettő, sapka 3-4, kocsi cipő 2, Kabát 2, vastag naci 4-5 bár nekünk több volt, mert nem rugit használtunk hanem nacit inkább.


Vmi fűtötest a fürdetéshez.


Kérdezz még :)

2013. máj. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nos, én ezekkel készülnék:

4-5 db hosszú ujjú body

3-4 db rövid ujjú póló

4-5 db hosszú ujjú póló

3-4 db rövid ujjú póló

4-5 db kardigán (téliesebb darabokban gondolkodjatok)

1-2 db vékonyabb kardigán

6-7 db kisnadrág (Ugye ha kimegy a nagydolog, gyorsan cserélődnek)

2 db vastag takaró a babakocsiba

2 db vékonyabb takaró a kiságyba

3 db vastagabb sapka

2-3 db vékonyabb, újszülött sapi

1 db overall sétáláshoz (igazi, télies darab)

2 db harisnya

1-2 db sál (ha összeszottyolná, tudd cserélni)

3-4 pár zokni


Ha kislány:

Nadrág kiváltáshoz, kiegészítéséhez:

2-3 db harisnya (ezeket -tól -ig méretezik, elég sokáig jók lesznek)

2-3 vastagabb ruhácska

1-2 kis szoknya

1-2 kis boleró


Méretre nézve... nos, mi az alapcsomagot 56-os méretből állítjuk össze, de azzal kell számolni, hogy ez kb. egy-két hétig szokott jó lenni, kivéve, ha eleve nagy babátok lesz, akinek rögtön 62-es méret fog kelleni. Ez az a helyzet, hogy biztos, ami biztos alapon készülni kell 56-ossal is, de bővebben inkább a 62-esből ruházz be. (Abból se túlzottan, mert azt is gyorsan kinövik ám!)

Szóval, annak függvényében, hogy mennyit is vagy hajlandó mosni, illetve költeni (akár sajna, fölöslegesen), célszerű 1-2 hétre beruházni 56-os méretből. Ez legjobb esetben is napi 2 ruha átlagosan, mert előfordul, hogy lebüfizi a ruhácskát, illetve a kis vagy nagydolog kijön a pelusból. És számolj azzal, hogy 2-3 naponta azért mosni kell. (Érdemes átgondolni a szárítási lehetőségeket is. Ugye szárítógéppel villámgyorsan végzel, de lehet, hogy a szobában kevésbé szárad... ezt már ti tudjátok...)


Remélem, tudtam segíteni!

26 hkm

2013. máj. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!! még nem vásárolunk, csak nézelődünk, ősszeírjuk,h.mit kell majd venni. milyen babakocsit ajánlanátok, amit esetleg majd a hóban is eltudunk tolni és jó minőségű? egyenlőre az Espiro Atlantic 3in1-re gondoltunk. mi a véleményetek róla ?
2013. máj. 13. 20:18
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt találtam...


Sztem ujszülöttre télen, nem kell ruhácska meg boleró....:S

2013. máj. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nekem az a lényeg,h.ne fázzon majd :)
2013. máj. 13. 20:26
 10/10 anonim ***** válasza:

A fentiekhez azt tenném hozzá, hogy az alsóruházat ne legyen nagy, hogy tartsa a meleget. Normál méretű babánál készülj tehát 56-os bodyval, akkor is, ha csak rövid ideig hordja.


Sapkával úgy kell készülni, hogy legyen cérnasapkája, amit a vastag sapka alá adsz rá, ill. fürdés után is fel lehet húzni a buksijára.


Attól függően, hogy hova kerül a kiságy, legyen falvédő vagy hasonló.

2013. máj. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!