Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldre költözés gyerekkel,...

Külföldre költözés gyerekkel, terhesen. Ellátások Magyarországról?

Figyelt kérdés
Ha valaki esetleg tudna nekem a következőkben segíteni nagyon örülnék!! Párom külföldön dolgozik már több mint egy éve. Én itthon vagyok 2,5 éves gyerekünkkel, újra várandósan.A kicsi szeptember elején érkezik, már kint szülnék. Van segítségünk, magyar orvos, stb... A lényeg, hogy ilyenkor hogy van a tgyás, járni fog nekem innen?! ha igen, hogy ? jelenleg táppénzen vagyok.(ezt tanácsolták a későbbi magasabb gyed miatt) emiatt rendszeresen meg kell jelennem az orvosnál a papírért. kintről ez nem fog menni...illetve onnan hogy tudom intézni a tgyást? hol tudnék érdeklődni??? már az sem lenne gond, ha kéne fizetnem a tanácsadásért, de fogalmam nincs hova forduljak. Az Oep-nél még sok hasznos tanáccsal nem láttak el, akármilyen kérdésem is merült fel, de persze mindenképp megfogom próbálni!
2013. máj. 14. 19:15
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyire törvényszerű, a kismamatanodán is ezt olvasom. Egyébként meg az az, hogy itt éltem, rendesen dolgoztam, mégis alig kapok valami pénzt, annyit, hogy a férjemnek már az országot is el kellett hagynia. aztán hogy ne kelljen külön élnünk, mindent elvesznek tőlem?! ez törvényszerű lenne?! Elvileg Európai Unió van, vagy mi fene? Ott azért nem kapok, mert nem oda adóztam, innen meg azért mert már nem itt lakom. nem mindegy hol lakom, ha otthon vagyok a gyerekeimmel, és gyakorlatilag se ide se oda nem fizetek!? Illetve bocsánat!! Ide a fizetésemből éveken keresztül adóztam egy valag pénzt, több ment az államkasszába mint az én zsebembe. annyira undorító ez az egész!!!! elhiszem hogy sokan nem mernek szülni, vagy ha meg is teszik a másodikat már nem vállalják be!!!

Az utolsó hozzászólónak köszönöm, és elnézést, nem ellened szólt ez amit leírtam, csak kicsit kivagyok ezen borulva!

2013. máj. 15. 16:17
 12/13 anonim ***** válasza:
Teljes mertekben ertheto hogy ki vagy bukva..Az en anyukam is kulfoldre "menekult" a bank es a szamlak,a kilatastalansag miatt,a hugommal az elettarsahoz aki elotte is dolgozott kint(Franciao.ba mentek).En a ferjemmel Skociaba elunk,mert otthon nem mertunk letelepedni..Tolem sokan kerdezik mert nem megyek haza szulni/mert nem koltozunk haza a kicsivel majd...Hat hova?En is vegyek fel hitelt hogy legyen hol laknunk?Szoval teljesen megertelek..Az utolso valaszolo (26hkm)
2013. máj. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Szia, most találtam rád ezen a fórumon, és egészen pontosan ugyanez a helyzet nálunk is. Férjem egy éve kint, én itthon gyesen, másdik babát várva. Megkérdezhetem, mi lett az igazság? kaptál kint valamit? le kellett mondani a magyart?

Köszi ha segítesz!

K

2013. nov. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!