Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ennek a pontos menete?...

Mi ennek a pontos menete? Gondolom a nőgyógyásznál kell kezdeni. Ingyenes lenne az elkötés?

Figyelt kérdés

4 gyermekem van,26 éves vagyok nem szeretnénk több gyerkőcöt.Szeretném elköttetni magam,de ahogy olvastam valahol,elég borsos ára van,sokáig nem is tudnánk finanszírozni a műtétet.

A helyi nőgyógyász hülyeségnek tartja,de értetlenül állt előttem,amikor a 4. gyerkőccel teherbe estem,mondván,minek már még egy gyerek?? - mindegyiknél hozzá jártam terhesgondozásra. Számítana az valamit,hogy a 4. babónál a 19. héttől 3100,majd 2100 volt a méhszájérték a 23. héttől??


2013. máj. 15. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem, ezt érdemes átböngészned:

[link]


Magáról a folyamatról ír a cikk részletesen, illetve a kérdésed minden részletére kitér. 2012. év végi cikk, és ahogy átfuttattam: nem ingyenes a műtét, intézményenként más-más tarifával dolgoznak az orvosok.

2013. máj. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az új törvény értelmében minden nagykorú, cselekvőképes ember dönthet a sterilizáció mellett.

Az hogy hány gyermeked van, pláne hogy milyen méhszájértékeid voltak, teljesen mindegy.

Nálunk 60ezer ft a sterilizáció.

Kell írni egy kérvényt két tanúval, vagy közjegyzővel hitelesítve beadni a kórházban. Kapsz egy részletes felvilágosítást a műtétről, ekkor meg kell erősíteni a beadott kérvényt. Újabb 3 hónap múlva ismét megerősíteni, mindkétszer írásban.

Tehát a kérvény megírásától 6 hónapnak el kell telnie.

A 60ezer forint csökkentését is lehet kérvényezni.

2013. máj. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pénzbe kerül mindenhol, és tök mind1 a méhszájértéked.

Már neis haragudj, de hogy csináltad h 4 gyereked van 26 évesen mármint a nyilvánvalón kívül :)?? Nem bántalak, csak nagyon kiváncsi vagyok :)

2013. máj. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Jaj, Utolsó, én vajon hogy csináltam, hogy 6 gyerekem van 31 évesen? Ezt nagyon fontos volt mekérdezned a Kérdezőtől, szinte lényeges a sterilizálás szempontjából.
2013. máj. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem zavar h nem hozzád szól a kérdésem????
2013. máj. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem zavar, hogy irreleváns és totál bunkó a kérdésed?
2013. máj. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

És az téged miért zavar ha nem hozzád szólt?? Miért ütöd bele az orrod mások beszélgetésébe??

De tudod mit, okos enged.......

2013. máj. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mért ne lehetne? 26évesen 2 gyerekem van és szeretnénk 3ikat is!
2013. máj. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Persze,megkérdezheted: 20 évesen lett az első,utána két évente jöttek- így akartuk- majd a 4. (akit viszont nem terveztünk) nem egészen 1,5 évre a harmadik születése után született.


Mindenkinek köszönöm a választ!

2014. márc. 19. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!