Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik hitel és/vagy...

Anyukák, akik hitel és/vagy szoc. Pol. Segítségével vettek házat/lakást. Leírnátok tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
Mi most úgy állunk, hogy megörököltük anyukánk házát tesómmal és így egy nagyobb összeghez jutunk ha sikerülne eladni. Viszont hiába ez a pénz és hiába a szoc.pol. (amit készülünk majd felvenni) így is vennünk kell majd fel hitelt.:( Nem jár a családoknak valami államilag támogatott, alacsony kamatú hitel? Meg aztán nem is hiszem, hogy jó ötlet lenne 6-7 milliót felvenni..Vagy mennyit adnak egyáltalán?Ahjj olyan nehéz és bonyolult ez..:/
2013. máj. 17. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a bank elbírálja, mennyit kaphatsz milyen feltételekkel, ez ugye fizetésfüggő is. Csak azért, mert családod van, nem hiszem, hogy külön ezért kapnál kedvezményt.

Mi vettünk fel szocpolt is, hitelt is, egy közalkalmazotti és egy köztisztviselői fizetésre adtak 8 milliót. Ez egyedi elbírálású, államilag támogatott kölcsön volt, ami azért szuper, mert tudunk törleszteni alkalmanként nagyobb összeget díjmentesen.

2013. máj. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Fiatal házasoknak van (legalábbis mi 4 ève még ezt vettük fel) államilag támogatott forint alapú hitel. Ennek fix a törlesztője, a kamat egy részét az állam átvállalja, persze így is sok. Az, hogy mennyi hitelt kapsz a keresetedtől függ.
2013. máj. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szocpol nincs, majd lehet lesz. Na meg ha van is szocpol, Az csak akkor jár, ha új házat építetek, vagy ha új lakást vesztek!

Van kamat támogatott hitel, de ott is ha felveszel 6-7 milliót, 20 évig havi 70 ezerrel kell fizetni kb. s kell hozzá ingatlan fedezet, minimum 200.000 bejelentett fizu, és 50% önerő a lakáshoz !

2013. máj. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
azért hadd számoljon a bank, nekünk a 8 millió 20 évre 55ezer! Persze a kezelési költség miatt nő az összeg, viszont ahogy fizeted vissza, a részlet csökken, ahogy a tőke rész is. Mondjuk nem sokkal, ezres szintjén...azért írtam, hogy teljesen egyéni, milyen hitelt kapsz! mi új lakást vettünk szocpollal, két gyerekre, 2,4 milliót kaptunk, ami nem számított bele az önrészbe. Volt kb. 3 millió készpénzünk, erre adtak 8-at.
2013. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Audrey! 8 milliót mennyi önerőre adtak? Mennyivel fizetitek havonta? Milyen hitel, írnál róla?

Tudom, hogy most jelenleg nincsen szoc.pol, de nekünk még ez nem most lesz aktuális.Most nagyon alacsonyan vannak az ingatlanárak és várunk.Időnk van.. Remélem lesz majd később szoc.pol., mert az is segítség lenne.

Anyukánk lakásást kb. 8-9 millióért szeretnénk eladni és értelem szerűen a fele lenne a mi önerőnk.

2013. máj. 17. 14:16
 6/12 A kérdező kommentje:
Jajj bocsi nem láttam, hogy már válaszoltál Audrey :)
2013. máj. 17. 14:17
 7/12 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy nem volt a szoc.pol az önrészben? Szóval a 3 millió önrészetek 2,4 milliós szocpollal lett meg? Vagy az már meg volt és még a 2,4 milliót is hozzátettétek és így lényegében 5,4-re adtak 8-at? Mikor volt ez? Régen?
2013. máj. 17. 14:24
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi 2,4M szocpolt vettünk fel, 1M önerőhöz vettünk fel 6M-t. 20évre 45ft a törlesztés. Forintos, tehát fix, viszont 5 évente felülbírálják, vagy mit csinálnak vele, ekkor emelkedhet a törlesztés. De nem sokkal, kb 1-2000 ft-tal.
2013. máj. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. De én sehogy nem találok 16 millió alatt új lakást, sőt inkább 20millió. (Budapest) Erre nem elég 2-3 millió önerő, akkor pl. én ezt el is felejthetem? Tudom, hoyg most nincs szocpol, de amikor volt, nézegettük. 2-3 milliónál több önerőnk nem lesz késöbb sem, akkor totál lemondhatunk az új lakásról és a zsocpolról is? 2 gyerekem van, útban a 3.
2013. máj. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8-asvagyok. Nekünk sem számított bele az önrészbe a szocpol.
2013. máj. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!