Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenki ennyire vágyik...

Mindenki ennyire vágyik vissza dolgozni? Kezdem azt érezni, hogy vmi ufó vagyok, mert élvezem hogy a gyerekeimmel lehetek és nem, nem vágyom hogy újra dolgozzak.

Figyelt kérdés

A 3.gyerekemmel vagyok itthon gyeden. Novemberben 2 éves lesz és megyek vissza dolgozni szóval nem arról van szó hogy a lábamat akarom lógatni, mert a szükség ugyebár nagy úr, a gyes pedig elég kevés, megélnénk úgy is csak nem jutna jónéhány dologra azt pedig nem szeretnénk.

Tehát a kérdésem az, hogy volt e más is aki kifejezetten irtózott attól a gondolattól hogy újra vissza a taposó malomba és a kicsi gyerek meg a bölcsiben vagy reggeltől zárásig bölcsiben-oviban? (nincsenek nagyszülők nálunk)

Mindenki ennyire fantasztikus munkával bír ahova élmény visszamenni? Nekem a munkám nem olyan amit különösen élveznék dehát azt hittem, nem én vagyok az egyetlen.

Kisgyerekes barátnőimmel ismerősökkel beszélve (és ezen az oldalon is) az jön le hogy már 1-1.5 éves gyereknél alig várják, mikor mehetnek vissza vagy ha 2 gyerek született egymás után akkor pedig főleg saját szavaikkal élve majd megőrülnek otthon. Még olyan is ezt mondja aki amúgy szintén nem szereti a munkáját. Kicsit olyan mintha a gyerekezés otthon valami szenvedős 1-2 év lenne amit muszáj túlélni de amúgy még a rossz munka is jobb mint otthon a gyerekkel?

Én se kedvelem a munkámat, (főleg a munkatársak miatt) de nem válogatok, mai világban örülök hogy van.

De kezdem azt hinni hogy valamiféle nem normális dolog ez hogy én örülök hogy itthon vagyok, egy percet se unatkozok, és nem csak a háztartásról főzés mosásról szólnak a napjaim (nem beszélve arról hogy ezt a dolgozó anyukáknak is meg kell csinálni vmikor).


2013. máj. 21. 12:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
28%
Aki a csirkevágóhídról ment szülni, az biztos nem vágyik vissza mihamarabb. De vannak, akik fontos emberek voltak a munkahelyükön, akiknek adtak véleményére, akik kreatív munkát végeznek, vagy épp érdekes a munkájuk vagy mondjuk rengeteg a fejlődési lehetőség benne, vagy épp nagyon jó fizetés, az jóhogy vissza akar menni, mert vágyi arra, h újra elismerjék, megfizessék, h újra kérjék a véleményét és újra sikerei legyenek. az anyaságot senki se fizeti meg, senki se dicsér meg, h milyen szuper főzeléket főztél tökből, és azt is tudom, h kismamák pont azok, akik nem kíváncsiak a mások véleményére gyereknevelés ügyben. Na meg nem mindenkinek elég sikerélménynek az, h Dödönke már egyedül kakil.
2013. máj. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
49%

Nem hinném, hogy ufó lennél. (Bár egy ufót sem ismerek :o)


Nekem is három van, viszonylag kis korkülönbséggel. Második-harmadik között dolgoztam a GYES alatt kb. 7 hónapot.

De amit lehetett, csináltam már egy meg aztán két pici mellett is.

Nekem a munkám a hobbim is és nem napi 8 órában űzöm, és ezért "igen, vágytam rá".

Most egy a legkisebb, amióta ő megvan alig volt lehetőségem, nagyon hiányzik.


Mindemellett tudatosan vállaltuk a gyerekeket, és nem bánom egy percig sem, hogy vannak!

A velük való foglalatosságot szeretem, de a főzést-sütést leszámítva minden házi munkát utálok, és hát lássuk be, napi pár órát ezekkel kell tölteni...


Szóval nekem testileg-lelkileg kell a "munka" a gyerekek mellett.

2013. máj. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%
Nem vágyom vissza dolgozni,pedig elég jó munkám van.....A kislányom márciusban töltötte be a 2 évet és nagyon kevés a gyes,így már októberben munkába kell hogy álljak!Nem várom,nagyon nem várom!Rengereg a munka itthon is,tényleg,de mint te is írtad,a kényszer rávisz hogy dolgozzak újra....
2013. máj. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%
Ezen az oldalon,minden 2. anyuka otthon akar lenni akár 3-4 évig is ha megteheti,nem tudom miért gondolod magad ufónak,mindenkinek más az igénye,az én fiam 1,5 évesen bölcsis volt,gyakorlaton voltam majd dolgoztam,és amúgy is úgy éreztem most már elég az otthonlétből,nyilván lehet ha nem kell dolgozni 2 éves koráig kihúzom,de nem bánom utólag se mert imádja az első perctől.Nem vagyok otthonülős típus sosem voltam,szeretek dolgozni,szeretek felnőttek között lenni,mindenki más milyen minek hasonlítgatod magad másokhoz?
2013. máj. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
38%

Nem vagyunk egyformák.


Nekem a legjobb barátnőm egyben a kolléganőm is. Én megyek vissza amikor a lányunk 2 éves lesz, náluk megszületett a kistesó és az ő 3 éves koráig otthon marad. Ettől még nagyon jól megértjük egymást, mindenről tudunk beszélni és nem gondolom róla, hogy láblógatna vagy hogy eltartatná magát a férjével. Ahogy ő sem gondolja, hogy rossz anya vagyok mert a lányom bölcsis lesz.


Én élveztem az itthon töltött időt is, főleg amióta a lányom jár. Mindig megyünk valamerre, lazák a napjaink, nem vagyunk nagyon időhöz kötve. De kis korkülönbséget nem szeretnénk, a gyes meg kevés, így nincs nagyon más választás :-)

A munkám átlagos.

2013. máj. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Kedves 1. direkt kiemeltem hogy nyilván nem a szellemileg kielégítő és ideális munkára gondolok, azért nem gondolnám hogy minden kisgyerekes anyukának megadatik ilyen , és tudom ilyenkor jön az hogy hát tanulni kell tovább meg keresni a jobbat, nekem is van diplomám nyelvvizsgáim mégse sikerült megtalálni ezt az általad leírt munkakört. De gondolom bennem a hiba.

Erre hogy nem mindenkinek teljesítmény hogy Döncike mekkorát...nem is írok semmit, mert épp ez az hogy nekem az itthonlétnek NEM EZ a lényege és eredménye de nem fejtegetem mert gondolom neked meg ez az ami az itthonlét egyetlen teljesítménye.


Nem tudom hányadik válaszoló volt aki írta hogy miért hasonlítgatom magam másokhoz, hát egyrészt azt hiszem ha az ismerősöm 90% ával beszélgetve ez jön le hogy tök máshogy gondolják mint én akkor felmerül bennem, hogy vajon miért. Csak úgy érdekességből. Illetve csak azért merült ez fel bennem, mert még a tetejébe mindenki baromira sajnál, hogy ugye várom már a munkát, meg lehet őrülni otthon 3 gyerekkel... holott nem, nem készülök megőrülni.

Köszi a válaszokat.

2013. máj. 21. 12:45
 7/23 A kérdező kommentje:
És a másik dolog hogy a kérdésem nem az volt, miért vágytok vissza dolgozni kedves anyukák? Hanem épp a másik oldal hogy van e olyan aki esetleg élvezi a "gyerekezést" és nem vágyik vissza.
2013. máj. 21. 12:46
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

A fiam 2 és fél éves, tehát gyesen vagyok itthon és a fiam 3 éves koráig nem is szándékozom dolgozni. Sokan kérdezik, hogy másokhoz hasonlóan én nem viszem még oviba? Mondtam, hogy nem. A gyest 3 évre adják és ha én ezt ki szeretném használni, mivel valószínűleg nem is lesz több gyerekünk, akkor miért ne használhatnám ki?

Dolgozni dolgozhatok még ebben a világban vagy 70 éves koromig, akkor mit számít az a 3 év, amit a gyerekemmel vagyok? Nem mellesleg ennyi idősen azért még kell nagyobb mértékben az anyuka a gyereknek. Majd ha elkezdi őszre az ovit a fiam, akkor elmegyek én is vissza dolgozni. De addig ez is munka. Nem is kicsi.:)

Ne érezd magad ufónak!

Van, akinek vissza kell menni akármi miatt, de van akit nem kerget a tatár, de ettől nem ufó és nem rossz ember.

2013. máj. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező,nem tudom mit kötekedsz a válaszolókkal nem írtad,oda zárójelben csak az válaszolhat aki szerinte az a jó,hogy otthon ül az ember és írja le miért is olyan csodálatos otthon ülni,mellesleg azt kérdezted idézem


"Kicsit olyan mintha a gyerekezés otthon valami szenvedős 1-2 év lenne amit muszáj túlélni de amúgy még a rossz munka is jobb mint otthon a gyerekkel? "

Na erre most végülis ki válaszoljon,egyértelműen az aki visszament valamiért dolgozni,te nem is véleményekre vagy kíváncsi hanem várod,hogy megsimogassák a fejed,mert te nem akarsz visszamenni,legalábbis ez jön le a kommentedből és a kérdésedből...

2013. máj. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%

Hát, én nagyon élvezem az itthonlétet. Lehet, én is ufo vagyok. :D

19 hónapos a kisfiam, 2 hónap múlva érkezik az öcsike. Direkt így számoltunk, hogy még gyeden legyek, amikor a tesó megérkezik.

A munkám átlagos (volt), nem utáltam, nem is imádtam, meg kellett csinálni és ennyi. Az első terhességemet végigdolgoztam szinte (36 hetesen hagytam abba), és most látom-érzem a másodiknál, hogy mennyivel gyorsabban telnek itthon a napok.

Örülök, hogy még 2 évig maradhatok, imádok a gyerekemmel lenni.

2013. máj. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!