Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4. vagy több gyereket vállaló...

4. vagy több gyereket vállaló szülők, "leszerelő" praktikákat, frappáns válaszokat kérnék a "kedves" beszólogatók számára?

Figyelt kérdés

Légyszíves az ne írjon aki szerint úristen de borzalmas a mai világban ENNYI gyerek és hogy mertük/merjük bevállalni, mert a kérdésem nem erre vonatkozik, hogy jó ötlet e szerintetek.

Csak, a helyzet az hogy van 3 gyermekünk, a 4.-et várjuk, normális körülmények között élünk, rendezetten, szépen sose éhezünk, nem számolgatjuk hónap végén a forintot (hálistennek, meg meg is dolgoztunk/dolgozunk érte) szinte minden hónapban félre is tudunk tenni valamicskét.

Tehát külsőleg (amit mások észlelhetnek) semmi ok nincs arra amiért megjegyzéseket kapunk, de egyszerűen úton-mentén leszólnak mások. Én meg csak ott állok és nem tudok mit mondani egyszerűen nem értem, mit kellene ezen magyarázni? Szerettünk volna még egyet és kész. Az orvosi rendelőtől a bolton át boldog-boldogtalan szörnyülködik, hogy mennyi munka lehet velük, meg mire vállalkoztunk biztos nem tudjuk, meg mai világban stb. Akinek több gyereke van azt gondolom tudja miről beszélek. Így valami jó kis "leszerelő" szöveg vagy frappáns válaszok kellenének amiket alkalmazhatok vagy amivel kezelhetném ezeket a helyzeteket.Ötlet?


2013. máj. 21. 14:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

lehet utánnunk csinálni


én ezt szoktam mondani :)

2013. máj. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy ezzel sokak alá adnám a lovat mert ilyenkor még mélyebben elkezdenek belemenni hogy hát ő aztán biztos nem, mert fel is kell nevelni őket aranyom, erre gondoltak e...?? (nem, eszembe se jutott).

Egyébként is udvarias, normális embernek tartom magam de legszívesebben már kiabálnék néha egyesekkel, hogy ugyan mi a bánat közük van hozzá, hogy hogy élünk meg hogy gondolkodunk meg hányat vállalunk.

Én se kérdezem meg vadidegentől az utcán,hogy ugyan mennyit keres.

2013. máj. 21. 14:21
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi a 3. babát várjuk, eddig 1 beszólást kaptam. Akkor mondtam az illetőnek, hogy majd ha ott állok az ajtaja előtt kölcsönkérni, akkor szóljon be, addig pedig foglalkozzon a saját dolgával.
2013. máj. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%
Bocsi, nincs ennyi gyerekem, de én ilyen helyzetben elővenném a kevésbé kedves énemet, azt mondanám angyali mosollyal, hogy "Már elnézést, de ez nem a maga dolga, inkább a saját problémáival foglalkozzon."
2013. máj. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 gyermekes anya vagyok és nem szoktam foglalkozni azzal,ki és mit mond!Szerintem ha vki ismét megjegyzést fûz a magánéleteddel kapcsolatosan,engedd el a füled mellett,ne válaszolj neki.Hidd el,jobban fogja zavarni ez az illetôt,mint téged a megjegyzése!Különben mindenki söpörgessen a saját háza udvarán!!
2013. máj. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
64%
röviden: SKH. (semmi közöd hozzá).
2013. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Próbálnék én nem foglalkozni csak ez egy általános jelenség valahogy bármerre megyünk. Legszívesebben én is ezt mondanám, hogy nem kérdeztem a véleményüket....majd szólok ha érdekel...csak már elkülöníteni se tudom hogy valaki azért elegyedik szóba velünk mert aztán ez sül ki belőle (lásd fent) vagy azért elegyedik szóba mert egyszerűen csak kedvességből (abba nem vagyok hajlandó beletörődni hogy minden ember kotnyeles, minden lében kanál, megmondóember mert azért csak nem...).
2013. máj. 21. 14:27
 8/27 anonim ***** válasza:
91%
Én csak annyit mondanék: "Nem tudok mit tenni, csak rám néz a férjem és már terhes is vagyok" --Egyébként próbáld meg lesz*rni, légy nagyon büszke, hogy szép nagy családod van, Gratulálok! :)
2013. máj. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Én most szültem a 2. gyerekünket, de 3 vagy 4 gyerkőcöt szeretnénk majd. Nálunk is mindig ezt fújják a rokonok, hogy ezt a 2-őt kell felnevelni tisztességesen. Kérdeztem is, hogy miért, úgy látják nincsenek tisztességesen nevelve? Ja, hát de... de akkor is, 3 gyerekre már nem lenne időm, mert nem csak a pénz számít, stb.

Nem értem az embereket, komolyan. A boltban egy vadidegen néni állt mögöttünk a sorban, és egyszer csak így rá kérdezett. De ugye már több gyereket nem akarnak kedveském? Én meg csak néztem rá, hogy mi köze is van hozzá?? Persze nem mondtam, én sem tudom mit kéne mondani ilyenkor. Bunkó nem akarok lenni, magyarázkodni sincs már sokszor kedvem. Van amikor csak annyit mondok,hogy aham, hát majd átgondoljuk. Akkor legalább békén hagynak.

2013. máj. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
82%

Amúgy én vagyok akinek nincs sok (semennyi még) gyereke, de megtudlak érteni. Manapság nem divat szeretni hagyományos dolgokat. Én pl. imádok főzni, barátnőm (nem szokott megsérteni pedig) kinevetett, hogy őt nem tudná csak ennyi lefoglalni. Mondjuk most meg tanulna főzni, mert van párja, de azért ez akkor rosszul esett. Na meg fiatal korom ellenére, már most vágyok gyerekekre, de szinte ki se merem ejteni a számon, mert mindenki kiakad, hogy hova sietek, ráérek még.


De amúgy MI KÖZÜK HOZZÁ? És ez rád is igaz. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki mihez kezd az életével, vagy kit mi elégít ki, nem?

2013. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!