Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Működhet egy olyan ötlet,...

Működhet egy olyan ötlet, hogy hétvégenként egy pár órára vigyázok valakik gyerekére, a szülők igényei szerint, közösen egyeztetett időpontban?

Figyelt kérdés

Hét közben általában megoldott a kisebb gyermekek felügyelete, de hétvégén talán nem dolgozik a dadus, és a szülőknek lenne igényük egy kis kikapcsolódásra, gyerek nélkül- ez így az alapötlet.

Én meg szeretnék kicsit "gyerekközelben" lenni, úgy érzem, segítene dönteni, hogy szeretnék vagy nem sajátot.

Viszont hasonló végzettségem vagy tapasztalatom nincs (jó, néha látok életképeket gyerekes személyek mindennapjaiból), és így talán senki nem merné rám bízni a gyerekét- ami nekem csak azért fura, mert a szülők sem kapnak képesítést gyermekvállalás előtt:)

Szóval, anyukák (gondolom, kevesebb apuka böngészi a gyakorikérdéseket), mit szóltok egy ilyen ötlethez? Miért igen, miért nem?


2013. máj. 20. 14:38
 1/1 Bajor válasza:

Nekem nincs gyerekem, de én is vigyázok gyerkőcökre heti rendszerességgel (bár hétköznap). Papír nem kell hozzá, csak egy kis tapasztalat (nekem sincs papírom, de két kis tesómat félig én nevel(t)em fel). Először ismerősökhöz menj, mert ők tudják milyen vagy, bíznak benned, utána ha bevált a dolog ajánlani fognak másoknak.

A hétvégével egyébként csak annyi lehet a gond, hogy ha hét közben a szülő nincs a gyerekével, általában hétvégén szeretnek vele lenni, de persze ettől még egy próbát megér!

2013. máj. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!