Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyuka keresztneve a kislányna...

Anyuka keresztneve a kislánynak és/vagy apukáé a kisfiúnak? Divat ez manapság?

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Felénk nem.
2013. máj. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnám egyikünk nevét sem a gyerekünknek.
2013. máj. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem manapság éppen nem divat.

De szerintem ezt ne tegyétek függővé a divattól. Olyan nevet válasszatok, ami tetszik!

Ha a sajátotok az, és nem zavar, hogy "Pistire!" ketten ugranak egyszerre, meg ha azt mondod majd, hogy "Pisti ezt meg azt csinálta", akkor mindenki visszakérdez, hogy "melyik?", akkor adjátok!

2013. máj. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Én sokakat ismerek, akik valamelyik szülő nevét adták a gyerkőcnek/gyerkőcöknek, de talán jellemzőbb, hogy a fiúcskáét az apja után (lányos példa is van azért felénk szép számmal).

Ami minket illet, én sokáig utáltam a nevemet, és egész kicsi koromban elhatároztam ,hogy na én aztán nem szúrok így ki a gyerekemmel, úgyhogy hiába erősködött a párom, nem lett utánam elnevezve a lányunk. A fiam második névnek kapta meg az apjáét, ez amolyan gesztus-féle volt az ő családja felé, mert náluk több generációra viszamenőleg minden ffi ezt a nevet viseli, én viszont viszolyogtam a gondolattól, hogy a fiam a 125. x legyen. Második névnek azért megadtuk, ne legyen sértődés ,hogy teljesen elhatárolódtunk a szokástól...

2013. máj. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Felénk előfordul. Főleg, ha anyuka vagy apuka neve mostanság divatos, vagy elég ritka. Én nem adnám egyikünk nevét sem, de nem is tetszenek annyira.
2013. máj. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Divat, nem divat aki szeretné adja így, aki nem az nem.)
2013. máj. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kisfiunk van, a párom nevét kapta. Ismerek olyat, ahol a kislány az édesanyjáét, a kisfiú az édesapjáét kapta.:) Ha egyszer lesz lányunk, nem szeretném az én nevemet adni neki.
2013. máj. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Lehet hogy valahol divat,de nálunk nem!:)

Kislányunk van,de nem az én nevem kapta pedig szeretem a nevemet!

2013. máj. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a kislány kapta az apuka nevét...:D Péter, Petra...:D
2013. máj. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem, már nem divat, de ennek ellenére a kisfiam az apja nevét kapta. Szerintem szép hagyomány. De ha olyan neve lenne az apukának, ami nagyon nem tetszik, nem kapta volna az apuka nevét.

Ha lány lett volna, nem az enyémet kapta volna.

Nem igazán tetszik a nevem, biztos, hogy más lett volna.

A férjem szerette volna, hogy második névként az ő apukájának, tehát a nagypapának a nevét is kapja a pici, de azt nem lett, mert a nagypapa neve nekem nagyon nem tetszik.

2013. máj. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!