Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyuka keresztneve a kislányna...

Anyuka keresztneve a kislánynak és/vagy apukáé a kisfiúnak? Divat ez manapság?

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 14:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
9: Én is ugyanígy kaptam apukám nevét:D
2013. máj. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nálunk 4 István van a családban, a folyamatos kavarodás miatt az egyik Pisti, a másik Pista, a harmadik Isti és a negyedik Istvánka, amikor már nagyobb lettem elhatároztam, hogy soha nem fogom a fiamat az apja után elnevezni és a lányomat sem magam után, de persze ezt mindenki maga dönti el!
2013. máj. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ezt családja válogatja. Nálunk megkapta a fiunk a férjem nevét, de ennek van egy "története".:D Kislány koromban volt egy "álomnevem", amiről elhatároztam, hogy ha fiam lesz, megkapja. Aztán ugye felnőttem, lett egy férjem, pont azzal a névvel!:) És mivel ő is azt akarta, hogy a fiunk az ő nevét viselje és nekem is ugye a kedvencem a név, így nem volt kérdés, hogy mi lesz a neve a gyereknek. Szerencsére elég ritka is (Arnold), úgyhogy nem hiszem, hogy gond lesz az oviban, hogy másik 3 is felkapja a fejét, ha szólnak.:) Nincs gond a megszólítással sem, mert a férjem nem szereti, ha becézik, szóval őneki teljes alakban mondjuk úgyis, a kicsi pedig még csak 4 hónapos, őt becézzük.

Más esetben nem hiszem, hogy megkapta volna az apja nevét, vagy ha lány lett volna, az enyémet. Én nem szeretem a nevemet, nem tolnék ki a gyerekemmel ezzel a névvel.:D Furcsa is lenne kimondani.

2013. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!