Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi időn engedtétek a...

Mennyi időn engedtétek a gyereknek megnézni ahogy levágjátok az állatokat?

Figyelt kérdés
Ha kicsi jobban megszokja mint ha már nagyobb? 3 éves a kislányom olyan kis érzékeny lelkű.

2013. máj. 26. 11:37
 1/7 anonim válasza:
61%
Hát én mint gyerek mondom el, hogy kb 1-2 évesen mikor leszúrták a disznót felültettek a hátára és még fénykép is van róla :D Nem lett bajom tőle örültem is neki, már az elmondások alapján. Aztán nagyszüleim sokszor vágtak kacsát, tyúkot mindig ott voltam bár a torokelvágós résznél sose. (azt most se bírom nézni) Aztán olyan 12-14 évesen vágtunk disznót ott se mertem nézni a szúrást majd 16 évesen már ott voltam és végignéztem. Szerintem azt ne mutassátok neki, mikor a leszúrás vagy a megölés pillanata van de a tyúkot nyulat disznót vagy amit vágtok már láthatja "holtan" ha nem tetszik neki vagy fél akkor elviszitek onnan. Ha szerette az állatot (pl egy kisnyuszi amit elnevezett vagy ilyesmi) akkor inkább kitaláltok valami kegyes hazugságot hogy elszökött.
2013. máj. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Nekem természetes volt, hogy Mama levàgja a csirkét, kakast, kacsát, majd megesszük:)

Lányom 2 éves volt, mikor Papival először lecsapták a halat, megpucolták, kibelezték, mosták. Nagyon tetszett a lányomnak, pláne mikor apám kezéből kicsúszott, ahogy kacagott rajta az nagyon nagy volt...

Most Szilveszterkor 4 évesen ő kérte a boltban, vegyünk kismalacot, mert annyira tetszett neki a sok kismalac a hütőpultban!

A Balaton parton kergeti a kacsákat, hogy az lesz a vacsora, majd ő elkapja:)


Szerintem most meg kell neki magyarázni, az állat azért van, hogy felnevelnük, és megesszük...

2013. máj. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%
Vegetáriánusok vagyunk, nem tervezünk húst adni a gyereknek sem, rengeteg szakirodalom van, hogy hogyan kell táplálni, nem éhezik, nincs fehérjehiánya. Ha majd rákérdez, elmondjuk neki, hogy miért nem eszünk húst.
2013. máj. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

kérdés:Mennyi időn engedtétek a gyereknek megnézni ahogy levágjátok az állatokat?

válasz:Vegetáriánusok vagyunk, nem tervezünk húst adni a gyereknek sem, rengeteg szakirodalom van, hogy hogyan kell táplálni, nem éhezik, nincs fehérjehiánya. Ha majd rákérdez, elmondjuk neki, hogy miért nem eszünk húst.


Már csak az a kérdés, hogy hogy jön ide a válasz, mivel szó sem volt róla, hogy eszik e húst a gyerek vagy vega legyen tehát a válasznak semmi értelme!

2013. máj. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
20 évesen orvostanhallgatóként nem tudnék végig nézni egy ilyet. Először is mivel nem szeretem a kaját előtte élni látni, másrészről ez számomra semmiben sem különbözik egy gyilkosságtól látványra. Ha olyan érzékeny lelkű, akkor talán nem kéne ráerőltetni. Mellesleg mi évente 2x vágunk disznót, csak akkor segítek, amikor már a legkevésbé emlékeztet egy állatra.
2013. máj. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
37%
Én 14 éves vagyok és tapasztalatból mondom . Én amikor pl: apám levágja a disznót, vagy elvágja egy csirke nyakát az tiszta természetes mert az erős életbe marad a gyenge nem . És má 1-2évesen disznó vágást ÉLVEZTEM , csak kibelezni nem szeretem ;)!
2013. máj. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Katona Dius ***** válasza:

Anyám is azt mondta mamámnak 5 éves koromban,nehogy előttem vágja,mert nem fogok tudni aludni. Na mama előttem vágta le a tyúkot. Semmi bajom nem lett. Elég hamar meg is taniltam tyúkot vágni, felpucolni. Anyu is jól járt,mert ő nem bírja levágni a tyúkot, én megcsinálom gond nélkül. Így később már,mikor tyúkot vágtunk, én levágtam, felpucoltuk és eltettük.

29N

2022. szept. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!