Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jó ez így ahogy van, vagy...

Jó ez így ahogy van, vagy hogyan kellene beállítani a kazánunkat, kellene még esetleg valami kiegészítő hozzá?

Figyelt kérdés
Adott egy régi, tégla, emeletes, összesen 150m2-eres ház. Az alsó szinten (75 m2)lakunk még csak, de mivel a lépcsőfeljáró nyílását nem lehet lezárni muszáj fent az előszoba, nappali részt is fűteni (kb. 20 m2), különben árad le a hideg. Kicseréltük új, 1,1-es műanyag ablakokra a régieket, illetve 3 falat 10-es hungarocellel szigeteltettünk (a negyedikre már nem volt pénzünk, talán tavaszra összejön). Új Ariston Clas B Premium kazánunk van. Radiátoros fűtésünk van, a konyhakő alatt és a nappali egy kis részén van padlófűtés. Az alsó szinten, a nappali falára van szerelve egy szobatermosztát ( [link] Ez éjjel-nappal 20 fokra van állítva. A kazán fűtővíz hőmérséklete és használati melegvíz hőmérséklete is 45 fokra lett beállítva. Október 18-án kezdtük el használni, november 12-én 200 m3-ert olvastunk le az óráról. Ez napi átlag 7,7 m3, pedig még csak utána jöttek a mínuszok. Édesanyámék egy gagyi márkátlan, semmit nem tudó kazánnal fűtenek egy ikerház felet, ami 90m2, igaz kívül belül hungarocellel van szigetelve. Nekik napi 4m3 volt a fogyasztásuk. Ez így korrekt?

2012. dec. 20. 12:45
 1/2 anonim ***** válasza:

a fűtővíz hőmérsékletnek a gyári opcionálison kell lennie,ez nállam 73 C,kondenzációs kazánnál viszont 45 C az optimális.Most nézetem a gugliban,a tietek is elvileg az. Csak a baj az,hogy kkondis kazán akkor jó,ha szinte az egész lakás padlófűtéses,de nálatok ez fordítva van,nektek egy sima turbós C tipusú kellene a padló kört pedig be kellene kevertetni visszatérő vizével.

Szóval nem jó,de a hibásan megválasztott kazán miatt.Jó az a kazán.....csak nem erre.

2012. dec. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előttem szólóval nem értek egyet. Nem feltétlenül alkalmatlan a kondenzációs kazán a radiátoros fűtéshez. Pusztán csak jobban oda kell figyelni a méretezésre. Amivel padlófűtésnél nem kell annyit törődni.

Ha jól értettem a két ház teljesen más hőveszteségekkel bír. Az egyik 150m2 félig fűtött, a másik 90m2 teljesen fűtött. Egy félig fűtött ház hatalmas hőveszteséggel tud bírni. Plusz az ikerházak egyik fő falazata mindkét oldalról fűtött. Ez sem kis előny! Az adott kazánt nem ismerem, de jókat hallottam róla.

2012. dec. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!