Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jelenleg van Magyarországon...

Jelenleg van Magyarországon nyilvános inkubátor? Ha igen akkor hol? Ha valaki ott helyezi el a babát, és megtudják ki tette oda akkor megbüntetik?

Figyelt kérdés

2013. máj. 27. 21:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%
Épp ez a lényege hogy az anyuka következmények nélkül lemondhat róla ilyen formában. Nem fognak keresni, van egy csengó ha jól tudom a helyiségben hogy jelezd van ott baba. Amig oda érnek van időd elmenni. Arra figylej hogy mindenképpen jól legyen felöltöztetve és nem árt mellé irni mondjuk egy kis papirra hogy mikor született. Mindenképp jelezd a csengővel hogy tettél be babát, nehogy az legyen hogy nem vették észre időben. Ha nem tudod vállalni akkor ez a legjobb amit tehetsz. Szerető szülőkhöz fog kerülni akik régóta várnak arra hogy szülők lehessenek.
2013. máj. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Fehérváron is van ilyen, de én azt olvastam, hogy pár perc után jelezni kezd, hogy babát raktak bele, nem kell külön csengetni. Aztán ki tudja.
2013. máj. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Zalaegerszegen is van, pont a minap csodálkoztam rá az SZTK bejáratánál, én azt hittem, hogy valahol a szülészet környékén van.
2013. máj. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Kaposváron is van ilyen.
2013. máj. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Kistarcsán a Katolikus templomnál is van egy ilyen inkubátor. Pár perc alatt ideér egy Pestoros járőr, aki beviszi a Flór F. khba a kicsit.

De ha jól emlékszem akkor a Flórnál is van egy inkubátor(nem tudom működik e)


Ezeknek az inkubátoroknak az a lényege, hogy a megszületett egészséges baba esélyt kapjon az életre, ne mélyhűtőbe, kukába, bokor alá kerüljön, hanem családba.

És mivel az anya esélyt ad, nem követ el bűncselekményt.

2013. máj. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A Bakáts téri kórházban is van. Schöpf-Mérei a neve talán.
2013. máj. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

De siman szulhetsz korhazban is mert kell a segitseg fani fog az tuti

Es ott a korhazban lemondasz rola.

Vagy meg ma felhivod a bolcso alapitvanyt ok segitenek mindenben van nyilt orokbefogadas is igy tudod hova kerul a baba es akar latogathatod is.

Mindenesetre aki az eletet valasztotta es nem vetette el a gyereket szamomra egy olyan no akit tisztelni lehet.

Inkabb fogadjak orokbe hogy jobb elete legyen.

2013. máj. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Budapesten a Péterffy Sándor utcai kórház bejáratánál is van a VII. kerületben, nem messze a Keleti pályaudvartól.
2013. máj. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
#16 a Bakáts téri Schöpf-Merei Kórház már bezárt, 2009-ben! Ott nincs.
2013. máj. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
A nyilvános inkubátorokat bárki anonim módon használhatja, nem szabad nyilvánosságra hozni a személyét, és mindenféle jogkövetkezmény nélkül hagyhat ott újszülöttet. Az otthagyással automatikusan engedélyezi az örökbeadást.
2022. okt. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!