Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek van "tervezett" és...

Akinek van "tervezett" és "becsúszott" gyereke is: ugyanúgy szeretitek őket? Ugyanúgy bántok velük?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség ez a kérdés, attól hogy becsúszott még az én gyerekem lenne.
2013. máj. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos én ellenpéldát látok, ezért kérdezem hogy mások hogy érzik, élik meg.
2013. máj. 28. 12:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első fiam véletlenül jött össze, a másodikat már tudatosan terveztük, imádom mind a kettőt egyformán, ők az életeim!!!
2013. máj. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Van erre is, arra is példa. 2 tervezett nekem, másik kettő, az ikrek meg véletlenek. Nem érzek különbséget. Bár az sem mindegy, hogy becsúszott, de ha így alakult, örülnek a terhességnek, pozitívan fogadják a picit, vagy épp rá vetítik ki minden bajukat.
2013. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az elsot nagxon akartuk es hosdzu evek orvosi beavatkozasok es mindenfele procedura utan sikerult.

A masodik abszolult nem volt tervbe. Sot sokkot kaptam mikor terhes lettem a 2.al.

Sokaig nem tudtam feldolgozni,nem hittem el hogy "csak igy" sikerult.

Mikor mar ereztem ot mocorogni akkor kezdtem Ot elhinni.

Viszont igazi erzeseim akkor tortek elo mikor megszuletett es a karomba vettem!!!!

Addig sokaktol megkerdeztem h fogom e ugy szeretni mint a masikat. Nagyon feltem h nem fogom szeretni mert semmit nem ereztem iranta;(

Szegyen de igy volt;(

Aztan mikor megszuletett Beleszerettem!:)

Mostmar ket Szerelmem van;) egy ket eves es egy 5honapos kislany;)

2013. máj. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2 tervezett mellé jött a harmadik ha ellenérzéseim lettek volna vele kapcsolatban olyan erősen akkor nem tartom meg. Onnantól hogy megtartottuk (igazából ellenkezője nálunk nagyon fel se merült) ugyanúgy éreztem iránta és gondoltam rá mint az első kettőre. Nagyon szeretem természetesen mindhármat és nem érzem hogy különbséget tennék köztük akár a születési sorrend akár a nemük, vagy bármi miatt.
2013. máj. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy becsúszott fiam van,de szerintem nem fogom kevésbé szeretni akkor sem ha lesz tervezett tesója.
2013. máj. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy kislányom van, őt nem terveztük. Imádom, az életem értelme és ha lehetne még 100* megszülném.

Most tudatosan készülünk a második babára, de rettegek attól, hogy nem fogom ennyire szeretni.

2013. máj. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Senki se fogja beismerni, hogy esetleg a nemtervezett tesót "betolakodónak" érzik. Most olvastam pont egy anyuka kérdését ezzel kapcsolatban, tőle idéztem ezt a szót. Vagy hogy nem tudja ugyanúgy szeretni, mint az édes, okos nagyfiát, akivel ők olyan jól elmókázgattak eddig kettesben.
2013. máj. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A második gyermekem nem volt tervezve.A kisfiam másfél éves volt, amikor kiderült újra babát várok.Hazudnék ha azt mondanám fel voltam dobva.A fiammal végre minden kialakult, nyílott az értelme,imádtam vele lenni,rosszul esett, hogy kezdhetem előlről a csecsemőkort,féltem, hogy megzavarja az "idillt" az újonnan jött.Ráadásul kiderült, hogy kislány,ennek sem örültem-fiús mamának tartom magam.Egész terhességem alatt azon járt az eszem,hogy nem szerethetem azt a gyereket kevésbé, aki nem akart megszületni, csak anya és apa egyszer túl jól érezte magát és elfelejtett védekezni.Amikor megszületett sem éreztem azt az erős kötődést, mint a fiamhoz.Persze próbáltam titkolni még a férjem előtt is ,de túl jól ismer ő ahhoz.Kb. egy év telt el mire túljutottam ezen és nem csak lelkiismeretesen gondoztam a kicsit,hanem szívből szerettem.Addig a férjemnek ő volt az első-mintegy kárpótlásul-nekem a fiam.Azóta 9 éves már a lányom és sokszor eszembe jut az az egy év.Mára 3-an testvérek, és nem tudok és nem is akarok külünbséget tenni köztük.Csodálatos gyerekek az életem adnám mindért-kivétel nélkül.
2013. máj. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!