Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen allampolgar lesz a...

Robert Fekete kérdése:

Milyen allampolgar lesz a gyerekem?

Figyelt kérdés
Szoval En magyar vagyok a parom viszont Litvan. Ez meg nem is olyan bonyolult de mi angliaban elunk. En tobb mint 5 eve elek itt a parom viszont csak 4. Milyen allampolgar lehet a gyerekem ezek utan? Litvan magyar angol?
2013. máj. 28. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
AZt hiszem lehet kérni ha akarod h magyar legyen a gyereked...de nem vagyok benne biztos...csak mintha olvastam volna vhol
2013. máj. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Amelyik országban születik,annak az állampolgárságát automatikusan megkapja.Utána megkaphatja a szülők állampolgárságát is,de ahhoz el kell utazni az adott országba,és ott elindítani a procedúrát.
2013. máj. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nalunk hasonlo volt a felallas.En magyar, apuka nemet es Ausztriaban született a kicsi, aki most fel eves. Utanam (vagyis az anya utan)automatikusan a magyar allapolgarsagot kapta. De gondolom, ha szeretnenk, nemetorszagban kervenyezhetjük a nemet allampolgarsagot, mivel apa nemet, igy kettösallampolgar lenne, de ezt majd meg meg kell erdeklödnöm. Attol, hogy ausztriaban született, nem kapja meg az osztrak allampolgarsagot!!!!!!!!
2013. máj. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A gyermek automatikusan az anyja állampolgárságát kapja. Gondolom az apáét is felveheti, ennek nem tudom mik a feltételei. Angol pedig akkor lehet, ha valamelyik szülő legalább 5 éves folyamatos munkaviszonnyal rendelkezik a születés napjáig (maternity leave is beleszámít).


[link]

2013. máj. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Angol csak abban az esetben lehet ha valamelyik szulonek 5eves munkaviszonya van+12honapos WRS regisztracioja.

Az anyaet kapja automatikusan.

Amikor mentek anyakonyveztetni kerdezzetek meg az illetekesektol. Ok jobban fogjak tudni hogy kaphatja meg a magyart is.

2013. máj. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy tudom Németország nem engedi a kettős állampolgárságot, tehát ha azt szeretnétek, hogy német legyen akkor le kell mondani a magyarról.
2013. máj. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na, ugyan ebben vagyok érintett.

A helyes válasz : ha az apa nevére kerül litván, ha az anya nevére magyar.

2ös állampolgár is lehet.

22+4hkm

2013. máj. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szarmazas alapjan van az allampolgarsag nem szuletesi hely alapjan kulonben egesz afrika az eu be jonne szulni ugye allampolgarsag sok elonnyel jarhat.

A baba magyar allampolgar lesz ha nem vagytok osszehazasodva.

Ha igen lehet kerni az apa allampolgarsagat.

2013. máj. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6-os köszönöm az informaciot, utana nezek. 3-as voltam.
2013. máj. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is Angliaban elunk. A babat szuletese utan a helyi hatosagoknal kell anyakonyveztetni ( szuletest koveto 40 napban )Ekkor mehetsz a magyar nagykovetsegre magyar anyakonyvi kivonatot csinaltatni ha azt szeretned, hogy magyar allampolgar legyen. Automatikusan nem kap semmilyen allampolgarsagot, kervenyezni kell.

Nektek kell eldonteni, milyen allampolgar legyen, max kettot valaszthattok.

2013. máj. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!