Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te vallásosan neveled a...

Te vallásosan neveled a gyermeked?

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 17:12
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
76%
Nem
2013. máj. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Nem vagyok megkeresztelve sem. Ismerjük a Bibliát, de nem járunk templomba. Viccen kívül én csak azért gondolkodom az egyházi iskolán mégis, hogy bizonyos társadalmi rétegekkel legalább ott ne találkozzanak a gyerekeim.
2013. máj. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
81%
Nem. De megismertetem a bibliai eseményekkel.
2013. máj. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
96%
Nem,mi sem.És nagyon hasonló véleményen vagyunk a 2.válaszolóval.Neki teljesen igaza van!!!!!
2013. máj. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
82%
Nem, viszont egyházi oviba fog járni a gyerekem szeptembertől és nagyon örülök neki! Már az iskolán is gondolkoztam és úgy gondolom, hogy azt is ott fogja végezni, nem fogom elhozni onnan. (óvoda, ált.iskola és gimnázium egyben) Ha rajtam múlik akkor még a gimnáziumba is ott fog maradni. Egyébként én vallásos vagyok és gyerekkoromba jártam hittanra, templomba de ez idővel elmaradt. Csak jót tanulhat ott, ráadásul az általános műveltséghez hozzátartozik minimum a saját vallásunk ill. a Biblia ismerete.
2013. máj. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
61%
bár én nem gyakorlom a vallást, de szeretném, ha a gyerek később járna templomba. a vallás is része kell legyen a tájékozott ember tudásának. nem kell hogy higgyen, csak ismerje elég jól ahhoz, hogy meg tudja ítélni saját maga, h. akar e hinni, vagy sem. mi csak karácsonyi misére járunk a párommal, aki viszont ministráns volt. hát szégyellem magam mellette a templomban, h. a miatyánkon kívül semmit nem tudok.
2013. máj. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim válasza:
75%

Én még fiatal vagyok (17 éves), de református én református iskolába járok első osztály óta.

Szüleim nem vallásosak, de egyházi iskolába írattak, mert úgy gondolták, hogy ott nagyobb a fegyelem és komolyabb a tanítás. Így utólag köszönettel tartozok nekik, mert tényleg sokkal normálisabb társaság található az ilyen iskolákban.

Persze, mint mindenhova, ide is becsúszik pár nem kívánatos gyerek, de sokkal elviselhetőbb, mint máshol.


Hogy a kérdésre is konkrét választ adjak:

A jövőben úgy tervezem, hogy nem fogom vallásosan nevelni a gyermekeimet. De ez még a jövő.

2013. máj. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
61%
Nem. Én meg vagyok keresztelve, sőt, katolikus óvodába jártam, ami megutáltatta velem a vallást (volt, hogy nem kaptam uzsonnát, mert nem imádkoztam szépen). A férjem meg sincs keresztelve, és szintén rühelli az egyházat, templomi esküvőnk sem volt. Egyértelmű, hogyha lesz gyermekünk, akkor nem fogjuk vallásosan nevelni (esetleg amiben mi is hiszünk, hogy van valami felsőbb erő, ami jelen van az életünkben, de ez nem kötődik egyházhoz), csak maximum megemlítjük, mint egy kulturális különlegességet. A vallásos intézményektől pedig távol tartom a gyerekem, sajnos sok ismerősöm ilyenekből kerültek ki, és tudnának mesélni (egy "jó hírű" egyházi iskolában a diákok döntő része drogozott, nesze vallásos nevelés...).
2013. máj. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
65%

Fintor Zsófia veled értek egyet. Én igaz meg vagyok keresztelve az alap dolgokat ismerem és ennyi. Templomban nem is tudom hány éve nem jártam. Gyerekként velem is megismertették. Én is így fogok tenni. Azért ez egy alap műveltségi szint szerintem. Aztán majd ő eldönti akar-e ezzel tovább ismerkedni vagy sem. Erőltetni nem akarom neki de azért az alapvető dolgokat illik tudni. :)

Az egyházi suli valóban azért is előnyös ahogy előttem is írta vki h bizonyos társadalmi réteget megúszol. :)

2013. máj. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
23%
Mi van veletek? Miért baj az h leírjuk a véleményünket??? Nem az a kérdés neked mennyire tetszik vagy sem!!! Menjetek a sunyiba pontozgatni. Szánalom komolyan. Hajrá nyomogassátok itt is ha ez a perverzitásotok. Ennél nagyobb öröm sose érjen benneteket.
2013. máj. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!