Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akiknek az az elve...

Anyukák, akiknek az az elve hogy ne hagyjuk sírni a babát: hogyan oldottátok ezt meg a 2. babával?

Figyelt kérdés
35. hetes vagyok a második babánkkal, és nem tudom, hogy fogom megoldani.
2013. máj. 30. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Az élet sokszor felülírja az elveket.

Persze direkt sosem hagyom sírni, de nem tudok kettészakadni és ha olyan dolgom van, akkor bizony előfordul, hogy a kicsi sír pár percig.

2013. máj. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
szerintem nincs olyan anyuka aki soha 1 percre sem hagyta sirni a babát. A másodiknál meg tuti elöfordul ez. Ha sír 2-3 percet nem elsz semmi baja nyugi. Fél óráig óráig ne hagyd sirni. Mint tudjuk annó sokunkat ahgytak mégsem lett bajunk belőle. De én sem vagyok amugy a hive a hagyjuk sirni a gyerket majd megynugsziknak.....
2013. máj. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Két gyereknél már szerintem kikerülhetetlen, hogy néha valamelyik ne sírjon picit. De sokat segíthet egy hordozókendő, a kicsit abban magadra veszed ha olyanja van, amíg a naggyal foglalkozol:).
2013. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sírni hagyás és sírni hagyás között is baromi nagy különbség lehet!

Nem hagyom sírni egyedül a kiságyában, járókában, stb. Nem akarom sírni hagyással rászoktatni, hogy aludja át az éjszakát. De olyan előfordul, hogy épp a bátyja kakis fenekét törlöm, amikor felsír, persze hogy nem fogom eldobni a nagyobbat. De azonnal reagálok, odaszólok a picinek, hogy tudja, a közelben vagyok és mindjárt megyek hozzá. Elég gyorsan megtanulta, hogy ilyenkor sietek hozzá és nem pánikol, kivárja, amíg odaérek (fél perc). Természetesen van ez fordítva is, valamelyik nagyobb kér valamit és mondom neki, hogy várjon egy percet, nem tudok menni azonnal, mert épp pelenkázom a picit.

Gyorsan összeszoknak ebből a szempontból a gyerekek és megtanulják, hogy egyikük sincs magára hagyva, de hárman vannak és nem tudok mindig abban a másodpercben reagálni. Kiegyensúlyozott, boldog gyerekek, a legkisebb is nagyon nyugodt, nevetős baba.

A ne hagyjuk sírni dolog számomra inkább azt jelenti, hogy pl. annyit van ölben, amennyit szeretne, ha sír és ölbe kéredzkedik, akkor nem hagyom a kiságyban egy percig sem. Ezekre az esetekre a legnagyobb segítség a hordozókendő. Abszolút hordozás-fan vagyok, nálunk nagyon bevált!

2013. máj. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A második gyerekem alig sírt. A kis édes várt a sorára. Felébredt, nézelődött. Imádta nézni a játszó testvérét. 2 év van közöttük. Volt olyan, hogy a nagyobb homokozott, a kicsi meg a babakocsiban két órán át nézte a tesóját. Én meg megfőztem addig az ebédet. HA elkezdett nyűgösködni, beletette a babakocsiba, s kitoltam az udvarra aludni-persze napközben. Este letettem, és aludt. Most 3 évesen bepótolja az eddig kimaradt hisztiket. Úgy tud bömbölni, visítva sírni, hogy hallja az egész utca. Amúgy sokat volt hordozókendőben is. Eleinte a nagyobbat toltam a babakocsiban, a kicsi meg hordozókendőben volt rajtam. Sajnált az összes öreg nénike, aki látott. :)))))
2013. máj. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy direkt hagyom, vagy épp leköt(ött) a nagyobb; pelust cserélek(tem), vagy ilyesmi . Egyébként a kicsi kb egész nap rajtam volt kendőben, így tudtam a naggyal is ugyanannyit foglalkozni, és a pici sem sírt szinte soha, mivel mindig ott voltam neki. Amikor a harmadik jött, akkor a legnagyobb már 5 éves volt, lehetett vele beszélni, meg annyira azért nem igényelt engem, a legkisebb volt kendőben rajtam, a középsővel pedig játszottunk :) :)
2013. máj. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9%
Mi úgy oldottuk meg, hogy nem vállalunk kis korkülönbséggel tesót, csak majd a nagy 3-4 éves kora után, amikor már megérti, hogy egy újszülöttnek egy 4-5 perces sírni hagyás maga az örökkévalóság, így átmenetileg a kisebbet kell bizonyos szituációkban előtérbe helyezni.
2013. máj. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azért agyalok ennyit rajta, mert ugye én tudom hogy dolgom van, de a baba nem tudja. Csak azt érzi, hogy nem megyek amikor hív.

2013. jún. 2. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!