Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők! Ha a 19 éves lányotokn...

Szülők! Ha a 19 éves lányotoknak érettségi szünet van, akkor elengednétek hétköznap "bulizni"? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Most érettségiztem. Jövő kedden tudjuk meg az írásbelik eredményét, ennek örömére/bánatára a barátnőimmel elmennénk egyik barátnőmék hétvégi házába a város másik végébe kicsit "ünnepelni". Ez azt jelenti, hogy főzünk együtt valamit, zenét hallgatunk, beszélgetünk, egy ilyen felelsz vagy mert és activity keresztezéséből született társasjátékot játszunk. Mellette persze iszogatunk is, de nem ájulásig.

Szüleim a barátnőimet jól ismerik, legkésőbb 1-2 körül jönnénk haza taxival.


Viszont! Szüleim nem igazán szeretnek elengedni hétköznap éjszaka sehova... Hogy hozzam fel nekik, hogy elengedjenek?


19/L


2013. máj. 31. 21:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2%
Nem tanuljon a szóbelire, majd utána bulizhat egész nyáron.
2013. máj. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyenek a szüleid, hogy 19 évesen sem engednek el éjszakára, csak a csodában bízhatsz.
2013. máj. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én elengednélek, de azzal a feltétellel, hogy utána szóbeli vizsgáig nem mehetsz sehova.
2013. máj. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szóbelikig nem is nagyon akarok menni. Nem vagyok bulizós, szerintem 3-4 havonta egy éjszaka belefér.

Az első válaszolótól kérdezném, hogy szerinted aznap este 6-tól hajnal 2-ig tanulnék, ha nem mennék sehova?? (Különben a fontos vizsgákon már túl vagyok, a töri meg a magyar nem számít bele nekem a felvételimbe, én lényegében végeztem az érdembeli vizsgákkal.)

2013. máj. 31. 21:15
 5/14 anonim ***** válasza:
4%

Persze, hogy nem tanulnál éjszaka de ha 2-ig bulizol ne mond, hogy másnap nem délután kelsz, elcseszve egy napot.

Meg őszintén amíg nincs a kezedben az érettségi nem is kell ünnepelni azt.

2013. máj. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Töriből, magyarból és informatikából szóbelizek. Töriből mindent megtanultam már írásbelire. Infóra is már felkészültem, egy hét múlva lesz, arra már kész vagyok, nem kell többet tanulni. A magyart meg ugyanúgy tudom. Úgy érzem pár szabadnapot megengedhetek magamnak.

Nekem a matek + infó számít be. A matek az írásbelivel kész is, informatikából már van vizsgám, ez szintemelő, de a gyakorlati szerintem olyan jól sikerült, hogy lehetetlen nagyon elrontanom.

Nem fogok megállás nélkül tanulni minden nap....

2013. máj. 31. 21:24
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én elengednének. Én az érettségi szünetemben minden este csavarogtam, sokszor éjfél után értem haza, néha-néha nem túl józanul :-). Ennek ellenére az érettségiim átlaga 94% lett, és a főiskolát is köztársasági ösztöndíjasként végeztem. Nyugodtan hozd fel a témát, egyetlen estéről van szó. Egy hónap az érettségi szünet kb., egy görbébb este belefér. Ha ezen múlik az érettségi, akkor felesleges volt 12 évig az iskolapadot koptatni.
2013. máj. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

én pont így, ekkor költöztem össze a jelenlegi férjemmel :D

addig az volt, hogy hétköznap legkésőbb 10re haza kellett érjek, hétvégén meg 1re :)

pont így érettségi közepette összecuccoltunk, akkor szerelt le a katonaságon, onnantól nem szóltak ugye a szüleim :)

szóval ige, én elengednélek, felnőtt ember vagy, 19 évesen azért már csak tudsz felelősségteljesen gondolkodni, na meg az érettségi tényleg olyan, hogy az elmúlt 4 évben kellett (volna) tanulni, nem ebben a pár napban :)

2013. máj. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Egyet értek, én nem is az érettségire való felkészülés dolog miatt aggódok, ezt az egyik válaszoló hozta fel.

Szüleim nem nagyon engednek sehova hétköznap, mert hogy aggódnak és másnap nekik munka. Viszont jövőre elköltözök itthonról... Értem őket hogy aggódnak az egy szem kislányukért, de 19 vagyok. Nem tudom, hogy győzzem meg őket.

2013. máj. 31. 21:38
 10/14 anonim ***** válasza:

hát ezt így mond el ahogy leírtad :)

"anya, tudom, hogy aggódsz értem, és nagyon jól esik, hogy ennyit törődsz vele, de felnőttem és szeretném kicsit kihasználni ezt a hetet, kiengedni a gőzt a nagy vizsga előtt, szükségem van rá! értsd meg kérlek, ne aggódj, van nálam telefon, bármikor hívhatsz, blablabla..." :D


hidd el, mi anyák mindig képesek vagyunk aggódni, de ész érvekkel meggyőzhetők vagyunk :)

2013. máj. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!