Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bunkó voltam? Vagy felfújom a...

Bunkó voltam? Vagy felfújom a dolgot és nem is kellene rosszul esnie?

Figyelt kérdés

Férjem minden 3. szombaton dolgozik, ma anyósék ellátogatnak hozzánk, messzebb laknak (120 km)...

Van már 2 kicsi gyerekünk (4 év alattiak) és 30 hetes terhes vagyok a 3. babánkkal).

Erre tegnap bejelenti a férejem hogy most ő lesz a szombatos(volt csere uh ezért nem számítottam rá h ő megy be )....

Ma takaríthatok, főzhetek, ruhát pakolhatok a gyerekek melett és 11-re mindennek csili-vilinek kell lenni, holott arra számítottam hogy segít majd nekem...(mondjuk amíg sütit sütök megfogja a gyerekeket, szóval nem kértem volna sokat, csak hogy úgy készülhessek hogy a gyerekek le vannak foglalva...

Tegnap megígérte hogy esti kajálás után elmosogat, persze nem lett belőle semmi, ma ezért kora reggel azzal kezdtem míg ő aludt....(marhapörköltet csinálok ezért korábban neki fogtam h ne legyen rágós, de még előtte ezzel is bíbelődni kellett...)


szerintetek ha vendégek jönnek nem kellene neki is úgy csinálni, úgy hívni őket h ő is itthon legyen, segíteni tudjon ???

Vasárnap is jöhetttek volna pl...



köszönöm!


2013. jún. 1. 09:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ja a bunkó voltam arra vonatkozna hogy felhívott, és halotta hogy rossz kedvem van...erre mondtam neki hogy majd ha megfőzök, kitakarítok két gyerek melett majd utána jó kedvem lesz....



(mellesleg mindíg főzök, takarítok, de most a 31. hétre baromira el vagyok fáradva...szóval nem arról van szó h lusta lennék, de ha egy vagy két évbe egyszer jönnek hozzánk akkor szeretném őket vmi sütivel megkínálni, meg max rendet szeretnék.....szóval kitenni magamért...de így csak a belem lóg ki már most)

2013. jún. 1. 09:15
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem jogos az elvárásod.
2013. jún. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek, de ezt a férfiak úgysem fogják. Nálunk is mindig ez van, ha jön valaki. Kitalál mindent, csak ne kelljen segítenie. Én meg órákon át takarítok, főzök, épphogy meg tudok utána fürödni, de sokszor már arra sincs idő. Persze, ha minden nap kipucolnám a lakást, nem lenne nagy gond ilyenkor. Ráadásul ő mindig az előtte lévő napon szól, hogy holnap akkor jön ez meg az.
2013. jún. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
SZerintem egy kicsit túlreagálod, érzékenyebb vagy most, de ízért megértelek. Én sem örülnék, ha anyósommal úgy kellene fogallkoznom egy napot, hogy nincs itt a férjem. A másik, két kisgyerek van, te a 7. hónapban. Nem hiszem, hogy bárki elvárná, hogy minden csillogjon villogjon. Ha meg igen, akkor megtehetnek egy szívességet. Nem kell túlzásba vinni...
2013. jún. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

az a baj hogy hiába redvázom ki a lakást minden nap a két gyerek és a férjem tesz azért hogy semmit ne érjen...


ma reggel is megborotválkozott a mosdóba, leengedte a vizet de ki nem mosta volna maga után...most ott áll a szőr meg a borotva hab.....

2013. jún. 1. 09:21
 6/13 anonim ***** válasza:
nekem is 3 gyermekem van a "nagylány" 3 éves múlt, az ikrek 1 évesek. Férjem dolgozik, reggeltől estig, van, hogy éjszakás is. Az első perctől kezdve egyedül voltam, 0 segítséggel, így akármilyen nehéz is volt, helyt kellett állnom, főzni, mosni, takarítani. Persze, amikor itthon van a férjem, segít, ha csak annyit is, hogy a gyerekekkel játszik, kiviszi őket a játszótérre, még én itthon megfőzök, vagy egy macerásabb süteményt sütök. De nem is várom el, hogy segítsen. Anyósomék egy poharat nem tennének arrébb, nemhogy jöttek volna az ikrek születése után segíteni esetleg... nehéz, de megoldható. Sajnos vannak olyan helyzetek, amiket nem tudunk előre, így volt ez a férjed esetében is. Azért ennyire ne haragudj rá, ő sem erre számított gondolom. Anyósodék meg megtehetnek annyit, ha nem is segítenek, hogy ezt nem teszik szóvá neked, főleg, hogy állapotos is vagy. Ne vedd annyira a szívedre, ha nem sorban állnak a könyvek a polcon, ha nem tetszik anyósodnak, majd megigazítja, fel a fejjel, senki nem tud patyolat tisztaságot tartani minden áldott nap! Persze, én is felmosok minden nap, port törlök, edények is sorban, de mindez csak addig, amég a gyerekek nem lépnek "akcióba"..
2013. jún. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen igazad van, egyáltalán nem voltál bunkó.
2013. jún. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

nekem sincs sajna egy gramm segítségem se,de senki!!!


a férjem tudta h ő lesz a szombatos, csak velem közölte tegnap .......

2013. jún. 1. 09:27
 9/13 A kérdező kommentje:

pont szerintem a segítség teljes hiánya miatt vagyok már kibukva, elfáradva.....a hétköznapokba nem várom el h takarítson, segítsen, de ha tudja hogy vendég jön jó lenne ha segítene....


köszi a válaszokat...rohanok tovább takarítani...

2013. jún. 1. 09:29
 10/13 anonim ***** válasza:

Kezdem úgy, hogy megértelek!

De!

A munka az munka, oda be kell menni, gondolom ha nemet mond, az állásával játszik.

30hetes vagy 2 kisgyerekkel. Szerintem nem kell csillivillinek lennie a lakásnak, ha az anyósodék jönnek.

Gondolom , nem azért mennek, hogy felmérjék a tisztaságimállapotát a háznak:))

Ha meg igen, mond meg nekik, ez van erre tellett az időm. De nem hinném, hogy említenék.

A lényeg, annyit csinálj amit el is bírsz.

Az, hogy nem mosogatott el...na, nagy bumm... Tudom rossz, mert én is simán kiakadok rajta:D szóval bagoly mondja verébnek,..:)


Tehát, nem vagy bunkó! Egyszerűen csak meg szeretnél felelni, hogy jönnek a vendégek és legyen minn a toppon. De ellenben nem vagy varázsló:)

23+1hkm

2013. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!