Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor mondanád el a gyerekedne...

Mikor mondanád el a gyerekednek, hogy nem természetes úton fogant, hanem lombikban?

Figyelt kérdés
2013. jún. 10. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem mondtam még el, és nem is fogom, ha nem kérdezi, teljesen felesleges. Majd ha felnő, és babát szeretnének, akkor mondom magamtól.
2013. jún. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy éppen mekkora a gyerek. Nem olyan megrázó tény a mesterséges fogantatás, mint mondjuk az örökbefogaás, szóval nagyon kell félni tőle. Egyszerűen el kell mondani, hogy vannak babák, akik az anyuka vagy az apuka "betegsége" (még ha nem is betegség, de kisebbeknél lényeg, hogy egyszerű legyen és érthető) miatt csak doktor nénik és bácsik segítségével kerülhetett az anyuka hasába. Ettől apuka még az apuka, és az anyuka is anyuka, csak ő kivételes úton jött világra, mert apa és anya sejtjei nem anyában találkoztak először, hanem doktor bácsik segítettek nekik, hogy ügyesen célba érjenek. A részletek pedig ráérnek szerintem akkor, ha már megérti a szeretkezés lényegét, és a fogantatás menete világos neki.
2013. jún. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Úgy értettem nagyon nem kell félni tőle. :)

2.

2013. jún. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
De miért kell ezzel traktálni a gyereket, ha nem kérdezi? Ha nekünk, szülőnek nem számít, hogy lombikbaba, vagy sem, akkor miért kell mindenképp elmondani?
2013. jún. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Kislányom inszeminációval fogant, de bennem fel sem merült, hogy bármit mondjak neki ezzel kpacsolatban magamtól.

Szerintem ez már elég intim dolog, hogy erről beszélgessek egy gyerekkel.


Majd, ha felnőtt vagy kamasz lesz és valahogy szóba kerül, lehet, hogy megemlítem neki, de külön nem fogom felhozni a témát szerintem.


A nagylányaim ikrek, ők sem kérdezték meg soha, hogy hogyan fogantak és miért lettek ikrek. (spontán fogantak). Nem jutott eszembe erről beszélgetni velük, de nem vagyunk egyformák.

2013. jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószinüleg nekem is kell majd segitség. szeritnem ebben nncs semmi szégyelni való vagy hogy nem tartozik a gyerekre, már hogyne tartozna eleve róla van szó. Viszont gyerek korban nem kell erről beszélni különösebben. Majd tini korban biztos elmondom neki, ha szóba kerülnek az ilyen dolgok....
2013. jún. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

7 éves az egyik barátnőm kisfia, aki lombikos volt. Náluk ez teljesen természetes hogy tudja. Úgy is felfogható, hogy apa meg anya annyira akarták őt, és csak így születhetett meg, hogy egy "kicsi műtétet kellett anyán végezni". Ez szerintem teljesen rendben van.

Mondjuk, amikor ilyen műsor van a tv-ben, lehet mondani, hogy "te is így fogantál" . Nem nehezebb előadni szerintem, mint a természetes fogantatást. Lehet sosem kérdez rá, nem hiszem, hogy az idő múlásával jobban fogadná egy gyerek.

2013. jún. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19%

Soha nem szabad elmondani!


Hallgatni arany! A lelki törést nem lehet megjósólni. Vagy jót röhög, és magában örlődik...vagy nem..


Titokban kell tartani, abból nem lehet baj.Nem fogadott gyerek, tehát nincs értelme az érzelmeit próbára tenni.


Amíg hallgattok róla, addig nincs baj, de ha felnyitod Pandorra szelencéjét, bármi megtörténhet...


Ti miért rágódtok ezen? Anya megszülte, oszt jónapot. Hogy jön ez szóba egyáltalán?

2013. jún. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Olvastar válasza:

Mikor mondanad el a gyerekednek h adoptaltad?

Amugy meg igazabol RAJTAD mulik h mikor mondhatod el.

Mert ha ertelmes gyereknek neveled, akkor "idovel", ha pedig begyepesedett agyu 19. szazadi gondolkodasut faragsz belole, akkor "soha".

Amugy akarmikor elmondhatod neki, mex felakasztja magat. Majd mesz masik kemcsoert

2013. jún. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!