Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok segítenek a nagyszülők...

Nálatok segítenek a nagyszülők anyagilag? Természetes az, hogy segítenek? Elvárjátok?

Figyelt kérdés

Már volt itt ilyen kérdés,és megdöbbenve olvastam a válaszokat.Ha a nagyszülőknek van miből,miért ne segíthetnének?Ha van miből,miért ne lehetne elvárni,akárcsak egy csomag pelust?Ha valaki szül tegyük fel 22-23 évesen,amikor mondjuk éppen lediplomázott,ergo nincs saját keresete,miért kell azt mondani,hogy ne a nagyszülőknek szüld a gyereket?Csak mert ők támogatják maximálisan anyagilag,mert van miből?Az miért bűn?Miért nem inkább természetes?Akkor vetesse le a gyereket büszkeségből,mikor mindenki akarja,csak éppen nagyszülői segítséggel tudja eltartani?Miért olyan nagy "cucc",ha a nagyszülők segítenek?Miért nem inkább természetes?


Én 27 éves vagyok,párom szintén,mindkettőnknek diplomája van,10 hónapos a kislányunk,én kapom a juttatásokat (GYED,majd TGYÁS),a párom viszonylag jól keres,de a nagyszülők,mert megtehetik támogatnak minket.Apósomék lakásában élünk,amit a fiának vagyis a páromnak vettek,önként,az én szüleim szinte mindent biztosítottak bele,csak pár dolgot vettünk mi,igaz akkor végeztünk az egyetemen.Én kocsit kaptam miután jogsit szereztem (20 voltam),a hitelét ők fizették,sőt tavaly eladtuk az enyémet,a régit,újat vettünk,és abban is segítettek,a páromnak szintén,sőt neki ez a harmadik kocsija,mert egyet elloptak.Amikor tudnak segítenek,anyagilag,ruhával,pelussal,bébikajával,kicseréltük az ülőgarnitúrát ott is segítettek,beleadnak a nyaralásokba... Ez egyáltalán nem felvágás akar lenni,nem vagyunk milliomosok,ahogy ők sem,de tény,hogy jó állása van,mind a négy nagyszülőknek,nem dicsekvésből írtam ki,még mielőtt valaki azt mondaná,csak annyiszor hangoztatják,hogy ez nem jogos,meg helyes,meg blabla...Nem érzem azt,hogy a nagyszülőkön élősködünk,abszolúte nem,önként segítenek,mert abszolút úgy érzik,hogyha megtehetik,miért ne,sőt ahogy látom inkább alapvetőnek érzik,hogy segítsenek.És nem,én sem érzem magam emiatt kellemetlenül,miért tenném?Egy szülő miért ne támogassa a saját gyerekét,unokáit?Ez miért rossz,vagy miért nem elvárható?Én is fogom-lehetőségeim szerint-támogatni a lányom,vagy gyerekeim,már most is gyűlik neki a pénz,és ha tehetem elindítom az életbe megfelelően!Az én szüleim pl. mindig azt mondják,hogy pont azt szeretnék,vagyis most már múltban szerették volna,hogy ne olyan nehezen kelljen indulnom/indulnunk (mert van egy húgom),mint nekik anno,amikor kikerültek a családi fészekből.

Ti mit gondoltok?


2013. máj. 16. 17:28
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja,és persze csak arra vonatkozik,hogyha van miből,meg arra is kíváncsi vagyok,hogy nektek segítenek-e?
2013. máj. 16. 17:31
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Mindent meg tudunk adni a babánknak, amire szüksége van, ennek ellenére a nagyszülők is szoktak venni neki dolgokat. Ez az ő döntsük, megtehetik, ezért nem is utasítom vissza. Szerintem természetes, ha az ember segít a gyerekének még akkor is, ha már felnőtt, de semmiképpen nem elvárható.
2013. máj. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
teljesen egyetértek az előttem szólóval, az én véleményem ugyan ez.
2013. máj. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk úgy áll a helyzet, hogy mi segítünk a nagyszülőkön, pedig nem állunk valami fényesen. Szerintem ha megtehetnék biztos ők is jobban éreznék magukat ha valamicskével tudnának minket támogatni. Nincs ebben semmi probléma. Ez az élet rendje. Már a nagyszülőknek csak a gyerekeik, unokáik vannak, és nekik ennél nincs fontosabb (általában) az életben.
2013. máj. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Azt nem mondanám, hogy természetes mert ha nem tehetik meg attól nem lesznek rosszabb nagyszülők.

Szerintem nagyon sok családban segítenek a nagyszülők, viszont itt is olvastam már olyant, hogy miért vett ilyen ocsmány kis ruhát a nagyi meg hasonlók, ilyen szinten elvárni, hogy még bele is kötők milyent vegyen, szerintem más sok.

Ja és van egy ismerősöm mindketten minimálbérért dolgoznak, és mindig azt hangoztatja, hogy más miért nem szül hármat ha ők megtehetik más is. Igen csak azt nem teszi hozzá, hogy az ő szülei a háromszobás lakáshitelüket fizetik a másik szülőpár pedig a rezsijüket.

Szóval nem baj, ha segítenek de ez elvárni vagy erre felvágni nem a legszerencsésebb.

2013. máj. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha megtehetik és nem a saját kárukra segítenek, akkor teljesen rendben van, de ennek oda-vissza kell működnie, szóval nektek is segíteni kell őket, nyilván nem anyagilag, de fizikailag, ha már idősebbek, lesznek, stb. Semmiképp nem elvárható. Nálunk még nincs baba, de biztos vagyok benne, hogy a nagyszülők sok mindennel fogják őt elhalmozni, mert ilyen típusok mindkét oldalról, a család összes kisgyereke párom részértől és enyémről is el van halmozva mindennel.
2013. máj. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a 2. válaszolóval, nálunk pont úgy van, ahogy náluk.
2013. máj. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Minkett nem anyagilag nem gyerekeknek szokott veni anyu jeles napokra ajándékot.de kérdésed másik részéhez ,a véleményem hogy ha ők akarnak önszántukbol segiteni mert van pénzük ,akor nem baj,de elvárni nem szabad .nem illik .
2013. máj. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem segítenek anyagilag, tehát csak és kizárólag a saját anyaginkból neveljük a fiúnkat és nem is várható el szerintem.

Ünnepekkor vesznek ajándékot, van hogy ünneptől függetlenül is szoktak venni kisebb dolgokat, de egyébként nem kell, hogy támogassanak minket anyagilag.

Ha véletlenül megszorul az ember, akkor oké, hogy lehet, hogy rászorul az ember a szülők segítségére, de egyébként nem hiszem, hogy a nagyszülő feladata lenne felnevelni az unokákat vagy hozzájárulni a nevelésükhöz. De ha a nagyszülő persze segíteni szeretne, mert megteheti és a szülőknek sincs ellenére, szerintem abban sincsen semmi rossz.

2013. máj. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%
Elvárom-e? Őszintén? Igen. Mégpedig azért, mert apukám sajnos jobban szereti az alkoholt, mint a saját unokáját. A két év alatt egy kezemen meg tudom számolni, hányszor vigyázott rá, akkor is csak SOS alapon. És ezért feldobtam a témát, mi lenne, ha nyitnánk közösen egy megtakarítást a kicsinek? Ő ad 10.000 Ft-ot minden hónapban, és én is teszek hozzá. Annyival beljebb vagyok, hogy ezt a pénzt nem piára meg cigarettára költi. És lehet, hogy bunkó vagyok, de úgy gondolom, ha havi több tízezer forintot képes elinni meg el szívni, a
2013. máj. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!