Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki egyedül oldja meg hogy a nagyot elkíséri az iskolába 2 év alatti, és ovis korú gyermek mellett és gyalog?

Figyelt kérdés

Mikor keltek? Hogy indul a reggel?


Nálunk 20-30 percre van gyalog az iskola. Az ovi egy köpésre van,de 8 előtt nem értünk be mostanában. A legkisebb most 4 hónapos,mellette van egy 20 hónapos gyerkőc is,és egy 4 éves is. A 6 évesem szeptemberben kezdi az iskolát,de aggódom,hogy bár reggel 6-kor mindenki ébren van- a 20 hónapos később kel,de fél 8-ra így is fel van öltöztetve- mégsem érünk be a közeli oviba sem 8-ra. Akkor hogy fogunk így a távolabbi suliba beérni időben?


2013. jún. 11. 16:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Menjetek kocsival! Négy gyerek mellett az a legjobb megoldás.
2013. jún. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem 3 gyerekem van, a legnagyobb már másodikos. Én minden nap ötkor kelek, hogy amire a kicsiket felkeltem, én már kész legyek, legyen nekik reggeli stb. Hatkor keltem őket, hétkor pedig indulunk. Először az oviba rakom be a gyereket, utána viszem a nagyot az iskolába. Ez egy óra alatt megjárható út, és ha kicsit jobban sietünk, akkor akár 7.45re a gyerek az iskolában van, pedig az iskola nálunk is 30 percre van.

Szerintem az is jó ötlet lenne, ha esetleg anyukádat/anyósodat megkéred, hogy segítsen neked, az egyik elkísérését vállalja el, vagy elsőnek az iskolást rakd be az iskolába, utána menjetek az oviba, mert nyilván az iskolásnak fontosabb, hogy időre beérjen. Remélem tudtam segíteni :)

2013. jún. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1. Válaszadó: nincs jogsim,ezért írtam a kérdésembe bele,hogy "gyalog". Még a kerékpár is adott lenne,de a lányom fél 2 keréken megpróbálni biciklizni,és a kicsi sem ülne még szeptemberben stabilan ahhoz,hogy a biciklimre előre is gyerekülést tegyek és úgy tekerjek.


2. Válaszadó: Egyedül kell megoldanom ősz végéig az oviba-suliba járást. Az én szüleim kilóméterekre laknak,anyósom dettó,a párom apja meg bár itt lakik,de full alkoholista,megbízhatatlan,nekem is jött egy nézeteltéréskor-akkor elzavartam innen,valótlan dolgokat állított rólam,miután folyamatosan kihasználta a jó szándékunkat (most már csak a Páromét,mert mégis csak az apja és jár hozzá)- és mint ma végérvényesen kiderült a Párom családjában is kavarja a cart,olyan dolgokat mondott a Párom öccséről is, lehordva mindennek,ami nem igaz.

2013. jún. 11. 16:37
 4/14 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megnézném a környékbelieket (ovis-jövőbeni iskolatárs), hogy ki megy ugyanezen az útvonalon. Ha találsz egy anyukát, aki ugyanezen az útvonalon vinné a gyerekét a suliba és te csak pl. 7,40-kor kiküldenéd az elsőst a kapu elé, az is nagy segítség. Vagy esetleg az ovisok között, de ha az egyik nagyobb gyerkőcöt így meg tudnád oldani, azzal is nyersz egy kis időt.
2013. jún. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

2. vagyok, akkor egyszerű a dolgod. Reggel előbb kelsz fel, mint a gyerekek, te gyorsan elkészült, csinálsz nekik egy-egy szendvicset, vagy egy kis kekszet kikészítesz kakaóval, hatkor kelted az összeset, ha esetleg több idő kell, akkor az iskolással kezded, őt kelted háromnegyed hatkor, tíz perc alatt felöltözik, amíg ő reggelizik kelted a többit, felöltözteted őket, és hétre el tudsz velük készülni. Elsőnek az iskolást vidd el az iskolába, őt lerakod 2 perc alatt, aztán mész az oviba, lerakod az ovist.

Azt nem tudom, hogy a párod dolgozik-e, ha igen akkor mikorra jár dolgozni, de ha esetleg még otthon van amikor el kell vinni a gyereket iskolába, ő addig otthon maradhat a 4 és 20 hóssal. Tudom, hogy nehéz lesz, hisz nekem is az, mert a kettő kisebb nagyon izgága, de kitartás, ha nekem is megy, neked is menni fog! :)

2013. jún. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm,gondoltam erre is. Pont előttünk jár el az egyik szintén 4 gyermekes anyuka (csoport társak a gyerekek és osztálytársak lesznek a nagyok is-az Ő 6 évese is most ballagott az enyémmel együtt),de Ők kerékpárral járnak,a nagyom pedig a két kerekezés gondolatától is rosszul van,így nem erőltetem.
2013. jún. 11. 16:55
 7/14 anonim ***** válasza:
Rollerrel sem akar menni? Az mégsem bicikli, de talán ha a másik szülő nem megy olyan gyorsan.....
2013. jún. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ősz végéig teljesen egyedül vagyok Velük.bár most még a környéken dolgozik az apjuk,de őszre végeznek a megyével (a digitális átállás dekódereit szerelik,amit az állam biztosít a rászorulóknak és a "rászorulóknak") és akkor lesz hogy napokig nem jön haza.

Mostanában reggel a legjobb esetben 1-1,5 órát van itthon,mert most nem dolgozik-legalább is nem a dekódereket teszi fel- de így sem értünk még be az oviba,ami 5 perc gyalog,egyébként 30 perce sincs neki,amikor megy szerelni (reggel újságot is hord,fél 7 után van itthon,7-re jön akivel megy szerelni)

Teljesen meg vagyok lőve. Pár hét múlva kezdjünk gyakorolni?

2013. jún. 11. 17:03
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi a bicikli témához, hogy a gyerkőcök pillanatok alatt változtatnak a szokásaikon, előfordulhat, hogy most utál biciklizni, de augusztus végén már le se akar róla szállni. Itt a nyár, esetleg egy kis jutalom ígérete hátha segít, hogy megpróbálja, ha pedig megy a bicajozás, akkor mehetne a másik szülővel.
2013. jún. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A két kerékkel az a baj,hogy fél hogy elesik. Rollert még nem vettünk,de az oviban van,és 1x nem próbálta meg használni- gondolom ugyan azért,amiért biciklivel nem hajlandó megpróbálni.
2013. jún. 11. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!