Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki egyedül oldja meg hogy a nagyot elkíséri az iskolába 2 év alatti, és ovis korú gyermek mellett és gyalog?

Figyelt kérdés

Mikor keltek? Hogy indul a reggel?


Nálunk 20-30 percre van gyalog az iskola. Az ovi egy köpésre van,de 8 előtt nem értünk be mostanában. A legkisebb most 4 hónapos,mellette van egy 20 hónapos gyerkőc is,és egy 4 éves is. A 6 évesem szeptemberben kezdi az iskolát,de aggódom,hogy bár reggel 6-kor mindenki ébren van- a 20 hónapos később kel,de fél 8-ra így is fel van öltöztetve- mégsem érünk be a közeli oviba sem 8-ra. Akkor hogy fogunk így a távolabbi suliba beérni időben?


2013. jún. 11. 16:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha az ovi közelebb van, legelőször az ovist raknám le, hogy eggyel kevesebb legyen. Ezután mennék a suliba.

Picibaba babakocsiban, vele a 2 éves is testvérfellépőn esetleg?? Nekünk nagyon bevált a tesóbabakocsi, mert a 2évesem nem volt hajlandó jönni. A testvérfellépőt nem szerette.

Vagy a picibabát magamra kötném és babakocsiban tolnám a 2 évest.

Ha 30 percre van a suli és előtte lerakod az ovist, akkor legkésőbb 7:15-kor el kell indulni. Ha 6-kor keltek, akkor ez így jó, egy óra alatt bőven el lehet készülni.

Bár nekem csak három gyerekem van, de gondolom csak pici idővel több a 4. gyerek.

2013. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is az ovival kezdj, a két kicsit babakocsi+fellépővel vidd, a nagy meg sétál melletted.

Szerintem 7-kor induljatok mert az ovivan is elmegy pár perc.

Ruhákat előző este készítsd ki. 6-kor keltsd őket.

Nekem csak kettő van egy bölcsis és egy ovis. Én fél 7-kor kelek, ők 7-kor. Fél 8-kor indulunk.

2013. jún. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem csak 2 van, a pici másfél éves, a nagy iskolás. Én kocsival viszem őket, mert messze van a suli, legalább fél óra gyalog.

Ha nem fogsz vezetni, akkor csak 2 megoldást látok:

1. Valaki besegít (pl. másik anyuka), felveszi az iskolásodat, és elviszi a sajátjával együtt.

2. Még korábban kelni, az ovist bevinni az oviba és így csak 3 gyerekkel kell ballagni az iskoláig és vissza. Nincs mese, ki kell gyakorolni az indulást, hogy ne késsen a suliból a nagy.

2013. jún. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

A környékről csak az az egy anyuka van,aki kerékpárral jár. A nagynak már mondtuk,hogy ha megtanulna két keréken biciklizni,akkor vennénk neki egy nagyobbacskát,mint amilyen a kortársainak van,milyen jó is lenne.... De nem vevő a dologra,nem is szekálom.

A 20 hónapos nem gyalogol,a babakocsi egyik stabil részére ültetem,hogy haladjunk is, reggelre a ruhák elő vannak készítve,és így sem tudtunk elindulni időben,és akkor még nem is volt reggelizés itthon- a nagyobbak ettek az oviban,a kisebb pedig csak miután az oviból hazajöttünk.

2013. jún. 17. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!