Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi volt a legjobb és a legross...

Mi volt a legjobb és a legrosszabb tanács, amit a védőnődtől kaptál?

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Legrosszabb:

-Ne szoptassam igény szerint a kisfiamat.

-Adjak neki cukros teát, amikor még csak anyatejes volt.

-Két hónaposan, azt mondta hagyjam álomba sírni.

Nem is folytatom....


Jó tanács: -hozzátáplálásnál adott jó ötleteket.


Hírtelen ezek jutottak eszembe.

2011. febr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Én nem tanácsot írnék, mert azt már az első naptól nem mer adni, ugyanis amikor először jött babát látogatni (hozzáteszem pályakezdő volt, és a lányom volt az első baba, aki "nála" született) benyúlt a hóna alá és így akarta felemelni. Amikor rákiabáltam, hogy meg ne emeld így, mert még nem tartja a fejét, annyi volt a válasz, hogy ja, tényleg...
2011. febr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Legrosszabbak:

- őszerinte a gátvédelem a gátmetszést jelenti, mert így megvédik a gátamat a repedéstől, és semmiképpen ne akarjak gátmetszés nélkül szülni, mert mindenféle problémáim lesznek tőle (nem lettek).

- az igény szerinti szoptatás azt jelenti, hogy nem percre pontosan tartjuk be a 3 órát, hanem fél óra ide-oda tűréshatár lehet benne. De ne adjak neki mindig, ha éhes/szomjas, mert hasfájós lesz ... (nem lett)

- hagyjam sírni, mert meg kell tanulnia, hogy egyedül is ellegyen (hát én nem hagyom, mert én magam is beleőrülnék).


Legjobb:

- ha nincs még saját dokim, akihez amúgy járok, akkor ne fogadjak orvost, mert az ügyeletesek is legjobb tudásuk szerint, precízen ellátnak, a terhesgondozás alatt végig és szüléskor is (ez tökéletesen így volt).

2011. febr. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

legrosszabb:

helyezzük a család érdekeit előbbre alvás-ügyben, éjjel aludni kell mindenkinek, tehát ha kell ringassuk vagy vegyük be magunk közé, vagy bármi ilyesmi, majd leszokik róla...hát köszi, irdatlan erőfeszítés volt leszoktatni az ágyunkból, meg tudtuk volna oldani azt a pár nehéz hetet amíg megszokja hogy kiságy, simi, aludj!

legjobb:

az összes többi. Hozzátáplálás, kakiügyek, szoptatás, szobatisztaság...nagyon szeretem a védőnőm.

2011. febr. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Legrosszabb: papirforma szerint adjak neki enni. 80 ml-t, de már ekkor 120-at evett ( nem volt hasfájós)

Jó tanács: Hagyjam sirni néha. Nekem bevált. Bár nem tudtam mást tenni, mert ikrekkel vagyok itthon. Az egyik evett a másik álomba sirta magát. Most 8 hósak és berakom a kiságyba őket evés után, akkor max. beszélgetnek és ugy alszanak el. Nem sirnak, tudják, hogy alvás van.

2011. febr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!