Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A ránézésre telesen egyforma...

A ránézésre telesen egyforma ikreket hogyan tudják megkülönböztetni?

Figyelt kérdés

2013. jún. 17. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos, 1 petéjű ikerlányaim vannak.

Látom köztük a különbséget. De ha nem egymás mellett vannak, előfordul, hogy összekeverem őket. Én, mint anya, látom a hasonlóságot, de a különbséget is. (kíváncsi lennék, hogy mások hogy látják, akik nem ismerik őket).

2013. jún. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Van ikres ismerős, és konkrétan rávilágított a babák közti különbségekre, mikor mi is kérdeztük, hogy hogyan tudja őket megkülönböztetni. Mondta, hogy eleve más a viselkedésük, és pl. az egyiknek kisebbek a szemei, a másiknak nagyobbak. Mi nem láttuk a különbségeket, de ha az anyuka mondja... :)
2013. jún. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert csak a 'felületes' szemlélődők számára egyformák. Az anyukák meg nem csak a külsőt nézik. Ők ismerik is a gyerekeket. És különbség mindig van. Nekem egypetéjű 5 éves lányaim vannak, és tőlem is sokan kérdezik ezt. Amúgy ez egy roppant buta kérdés, mert az ember a saját gyerekeit meg tudja különböztetni.

Én nem csak egy arcot látok, mint a többi ember, hanem gesztusokat, hangszínt, mimikát, testtartást stb.

2013. jún. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, újszülötteknél azt hiszem azért jogos lehet a kérdés, nem?
2013. jún. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem a vadonban születtek ,hanem egyből kaptak karszalagot és attól a pillanattól kezdve ő már XY és ZW volt és nem 'A'-baba meg 'B'-baba. Tehát eleve névvel együtt szokta és ismerte meg őket, ezért is könnyeb begy szülőnek.

Voltak/ és vannak egypetéjű ikrek az ismeretségi körünkben, és én vagy kerek-perec megkérdeztem, hogyan tudom őket megkülönböztetni, vagy addig figyeltem, míg észrevettem némi kis különbséget (Pl icipicit keskenyebb orrot, vagy picurka kis anyajegyet vagy bármit).

2013. jún. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!