Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A keverékkutyák egyedibbek,...

A keverékkutyák egyedibbek, mint a fajtatiszták? A fajtatiszták nagyon hasonló tulajdonságokkal rendelkeznek, a kívülálló nem tudja megkülönböztetni az egyedeket. Ehhez képest a keverékek önálló egyéniségeknek tűnnek az első ránézésre is.

Figyelt kérdés

2013. jan. 11. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem. A fajtatisztáknak is ugyanúgy saját tulajdonságaik vannak, az egyik játékos, a másik kevésbé, az egyik könnyen kezelhető, a másik ugyanolyan fajtájú egyedhez viszont fel kell kötnie a gatyát a tulajdonosnak. A fajta csak egy iránymutatás, hogy kb. ilyen vagy olyan tulajdonságokkal rendelkezik a kutya, de ez fajtán belül is nagy eltéréseket mutathat.
2013. jan. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
A kutya egyénisége nem függ attól, hogy keverék avagy fajtatiszta. A saját gazdájának minden kutya egyedi és megismételhetetlen és nem csak a keverékek. A fajta csak egy nagyjábóli keretet szab meg, hogy a kutya viselkedése várhatólag milyen lesz, a tulajdonságok, szokások esetleg hasonlók lehetnek egy fajta két egyede között, de közülük sincs két ugyanolyan.
2013. jan. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ezért ez jó hír, hogy legalább a gazdáik látják közöttük a különbséget! :-)
2013. jan. 11. 20:24
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Ez úgy van, mint az embereknél. Attól, hogy valaki"átlagosnak" néz ki még van egyénisége, ami lehet sokkal egyedibb és érdekesebb, mint azoknak akik feltűnési viszketegségben szenvednek és kitűnnek a tömegből.
2013. jan. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ok, értem amit írsz. Csak, tudod nem szoktam minden utcasarkon találkozni egy ugyanolyan emberrel, mint az előzőn és aznap már huszadszorra. Küzülük valóban csak egy őrült tűnne ki.
2013. jan. 11. 20:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
én pl a kinaiakat látom egyformának, pedig tudom, hogy nem azok :D
2013. jan. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Ha van egy fajtatiszta kutyád, akkor már soha többé nem fogod egyformának látni az adott fajta tagjait. Én pl bármikor kiszúrnám azt a néhány ismerős fekete mudit + a saját fekete mudimat egy csomó másik fekete mudi között az arcuk, fejformájuk, fülméretük, testalkatuk, szőrük, szemük, orruk alapján. Ehhez még élőben hozzájön a mozgás és a temperamentum. De az ismeretlen mudikon is felismerem ezeket a különbségeket élőben (képről már nem annyira). Ez nekem más fajtáknál nem megy ilyen általánosan, de két ismert, egy fajtához tartozó kutyát már meg tudok különböztetni ugyanezek alapján.S ezek csak a külsőségek.

Az egyéniséget nem az adja, hogy egy kutya kvázi hogy néz ki, hanem az, ahogyan viselkedik, ahogy mozog, s ez minden kutyában egyedi.

Arról nem is beszélve, hogy a keverékekre sem igaz általánosságban, hogy külsőre nem találni két egyformát. Vannak kirívóan egyedi külleműek, de ilyen különbséget tenni a keverék és a fajtatiszta kutyák közé olyan, mintha azt mondanád: csak a szemüvegesek okosak.

2013. jan. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
Ez butaság. Nekem pl a keverékek tűnnek első ránézésre egyformának és egyszerűnek. Persze van egy-két érdekesen sikerült egyed de a legtöbb a tipikus, divatos fajták keveréke (német juhász stb). A saját kutyáim viszont (akik ugyanolyan fajtájúak és színűek) szerintem a legkisebb mértékben sem hasonlítanak egymásra, ordítóan különbözőek, és ezt egy idegen is látná ha megfigyelné őket. Ilyen alapon egy nagyon hasonló testvérpárnak vagy iker embereknek sincs jogosultsága az egyediségre? Milyen butaság ez már?
2013. jan. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%
Ja és teszem hozzá, keverékekkel minden utcasarkon találkozik az ember, a divatos fajták kivételével viszont az igazi fajtatiszta kutyák sokkal ritkábbak errefelé. Vannak olyan fajták amikből csak pár van a világon vagy az országban. Akkor most melyik az egyedi?
2013. jan. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!