Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az otthonlévő anyák legnagyobb...

Az otthonlévő anyák legnagyobb hazugságai. Mit szóltok ehhez a cikkhez?

Figyelt kérdés
[link]
2013. jún. 19. 14:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%
Tök mindegy, hogy igaz vagy sem, mindenki más. Én tudtam zuhanyozni, mindent csinálni, és? Annyira primitív ez az oldal, primitív cikkekkel, én sem olvasom soha, pár cikket láttam, azóta elkerülöm az ilyen oldalakat. Semmi mondanivalója nincs.
2013. jún. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincsen gond ezzel a cikkel, a gyerekem mellett mindenre van időm volt is időm és lesz is.Szerintem 2 gyerekkel nehezebb de ezért sem szülök pár éven belül hanem csak mikor 5-6 éves lesz az első.Nem tartom könnyű dolognak ha az embernek van gyereke nem is fogok itthon maradni egyiknél sem 3 évig,nem is maradtam visszamentem dolgozni kellett is, a fiam meg éhezte a társaságot 1,5 évesen is már.Szerintem igenis rengeteg üres kifogás van,nyilván beteg gyereknél ikreknél azért más a helyzet,de egészséges gyerek mellett azért mindenre lehet időt szánni,és az én gyerekem hihetetlen,eleven,ökömozgó,és elég makacs is.
2013. jún. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Van igazsag ebben a cikkben...


2 fiunk van, 4 eves a nagy es 9 honapos a kicsi. Kulfoldon elunk,nincs segitseg, ferj reggeltol estig (neha keso estig) dolgozik. Egyedul vagyok mindenre:gyerekek,haztartas,sokszor bevasarlas,ugyintezes mert mire a ferjem hazaer mar szinte minden bank,iroda zarva van.

A nagyfiam mint egy atlagos 4 eves gyerek aktiv es kreativ de ez a parositas neha igencsak meresz :) A kicsi szinten aktiv mar kapaszkodva probal menni ( 5 es fel honaposan mar kuszott, 7 honaposan mar onalloan ullt,maszott es felallt) sokszor kesz eletveszely a gyerek, nagyon figyelni kell ra,raadasul cici-fuggo :)

Ezek a tenyek, igy valaszolok a cikkben leirt pontokra:


1. Zuhanyozni mindig tudtam mert akartam. Olyan vagyok aki nem bir lefekudni zuhanyzas nelkul. Nem tudnek ugy elaludni,hogy nem vagyok tiszta. Furdes utan mindenki jobban tud pihenni. Gyerekeimet is minden nap furdetem.


2.Sokszor napkozben tenyleg nincs idom erre-arra. De van ra idom este mikor alszanak a gyerekek. Most mar rendszeresen este takaritok miutan lefektettuk a gyerekeket> Ilyenkor nem zavar senki,gyorsan vegzek is vele es meg a paromra is jut ido. Azt is bevallom,hogy ha napkozbe van 15 szabad percem nem egybol rohanok hutot pucolni hanem pl. leulok a laptop ele. Emberek vagyunk es nem gepek. Elismerem,hogy ez a mondat (nem volt ra idom) sokszor elhagyja a szamat de azt is elismerem,hogy sokszor ez nem igaz.


3. Ez a masik amire en kenyes vagyok mint a mindennapi furdesre. Nem szeretek utcara igenytelenul kimenni. Egy mackonadragot annyi ideig tart felvenni mint egy csini farmert. Altalaba ugy csinalom,hogy etetes utan mondjuk fel oraval megyunk setalni akkor a kicsi meg nyugodt es amig en feloltozok-osszekeszulok addig elvan bent a nagyot meg ott hagyom a kimeno ruhaival mert szeret egyedul oltozni (ami ugye neki meg eltart egy ideig). Feloltozok ,megcsinalom a hajam (derekamig er,mindig hangulatom szerint viselem) es egy 2 perces sminkre is mindig szanok idot, szemkontur ceruza,szempillaspiral,kicsi szemhejpuder, szajfeny. Miutan en kesz vagyok es a nagy is elkeszul,feloltoztetem a kicsit es mar mehetunk is. Hajamat 3-szor mosom egy heten.

Ez az oldal jol megy. Ami nem megy jol az a sport/fogyas. Sajnos lenne mit leadnom bar nem vagyok kover de nem tetszek igy magamnak. Elso fiam utan siman lefogyhattam volna de bevallom lusta vagyok, szeretem a csokit ,foleg egy esti film elott nassolni :). Igy mar a masodik terhesseget is suly tobblettel kezdtem. A "szerencse" az volt,hogy egesz terhesseg alatt hanyingerem volt es hanytam igy csak 6 kg-t hiztam (abbol tobb mint 4 volt a gyerek). Viszont 9 honapja szoptatok es visszajott majdnem a duplaja. Most meg rafogom a szoptatasra mert az most fontosabb de tudom,hogy ha annak vege akkor muszaj leszek lefogyni. Sportolni eljarni mar nehezebb mert a parom keson er haza de van dvd-m es szamtalan video az interneten amire lehet mozogni szoval ez sem lehet kifogas reszemrol. A fogyokurahoz meg onkontrol kell. Ez sem olyan tehat,hogy " nem tudok".


4.Nem,nem elvezem minden percet. Rengetegszer kivantam csak 10 perc gyerekmentes idot. Sokszor vagyok turelmetlen,ideges,kiabalni is szoktam. Volt mar,hogy sirva vartam haza a ferjemet,hogy elvonulhassak a furdobe es vehessek egy kad meleg furdot ,hogy addig is csak magammal foglalkozhassak. Panaszkodtam mar Anyukamnak,hogy nem birom, feladom, elegem van. Pedig nagyon szeretem a fiaimat,barmire kepes lennek ertuk es boldog vagyok,hogy anyuka lehetek.

Tehat egyetertek, aki azt mondja,hogy "minden percet elvezem" az kamuzik.


5.Az egyeduli pont amivel nem igazan ertek egyett. Az anyasag tenyleg nehezebb melo mint gondolnak mondjuk a ferfiak. Anyanak lenni nem olyan mint mikor valakinek van egy munkahelye ahol 8 orat lehuz aztan hazamegy es leull mert vege a napnak. Anyanak lenni 24 oras melo. Nem azt mondom,hogy a legnehezebb de lassuk be: nem konnyu es tenyleg ugy gondolom,hogy keves ferfinek menne a gyerekneveles,ellatas,hazimunka,bevasarlas,ugyintezes,ejszakazas egyszerre.


A cikket koszonom. Olyan volt egy kicsit mint egy tukor, szembesultem azzal,hogy mi az amin valtoztatni lehetne :)

2013. jún. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem ezt az oldalt, ezért nem is véleményezem.

A cikk szerintem telitalálat. Egy pontja nem tetszik, vagyis eltúlzottnak találom: "Minden percét élvezem!"- ez nyilvánvalóan nem szó szerint értendő, nem kellene ezt kiforgatni. De szerintem nagyon sokan élvezzük az otthon, gyerekeinkkel töltött időt, és nagyrészt (!) ez szép időszak. Leszámítva a nehézségeit.

De a többi szerintem jópofa és igaz:)

2013. jún. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyet értek vele.
2013. jún. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Számomra haszontalan cikk.


1 gyerek mellett többet tudtam -és akartam- csinálni,mint most a 4 gyerkőc mellett. Egy gyerkőc mellett azért tornáztam rendszeresen,kertem volt. Most sem tornázás,sem kert- nincs türelmem,akaratom ezeket csinálni.

Egy gyerkőc mellett este simán lefürödtem ahogy jól esett,na a négy mellett már kicsit zötyögősebbek az esték. Még amikor hárman voltak is igyekeztem adni magamra,most már ritka az olyan-bár igénytelennek nem mondhat még így sem senki,de azért lazábbra vettem a figut. A szemöldökszedésről ne is beszéljünk... :-) Heti 1x 2 perc lenne,de van hogy elcsúszik valamiért-nekem elég az is,ha borult az idő,vagy ha este jutnék el odáig,mert lámpafénynél nem látok rendesen.

2013. jún. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Akkor most olvasd el a 2. választ.
2013. jún. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!