Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretném a majdani gyerekemne...

Szeretném a majdani gyerekemnek a Babatunde nevet adni. Hogyan lehetne ezt elfogadtatni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 23. 17:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy... szerintem.
2013. jún. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 zabmester ***** válasza:

Ezt így, ékezetek nélkül? Csak mert nekem elsőre az ugrott be, hogy biztos Babatünde, vagy ilyesmi, bár az is elég fura. Vagy így, ahogy leírtad, Babatunde?

Ez honnan jött? Mit jelent ez a név, meg milyen eredetű?

Mondjuk én sem tartom valószínűnek, hogy ezt engedélyezik, de amúgy a Magyar Tudományos Akadémia dönt erről, itt tudsz róla bővebben olvasni: [link]

2013. jún. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez joruba nyelven van, és férfinév.
2013. jún. 23. 20:09
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Remélem csak viccelsz. Miért akarod a gyereked életét megkeseríteni? Tiszta gáz ez a név (ha valóban név)
2013. jún. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 zabmester ***** válasza:
100%
Na, hát akkor pl. ezért nem valószínű, hogy engedélyezik. Mert egyáltalán nem egyértelmű, hogy női vagy férfi név. Meg a magyar nyelvbe amúgy sem illeszkedik hangzásilag.
2013. jún. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Gondolom akkor lehetne esetleg, ha a párod olyan országból származna, ahol ez bevett név.
2013. jún. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha az anyja vagy apja nemzetiséghez tartozik, akkor engedélyezik.
2013. jún. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó írja! Nálunk is ez van! Illetve olasz a párom, az Ő nevére kerül a kislányunk, így nem kell anyakönyveztetni a nevet.

De közel sem Babatunde.

Szerintem gondold át többször ezt a neet, nem rossz indulat, de tényleg!

Baba is meg tünde is!

2013. jún. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Miért akarsz kiszúrni a gyerekeddel ilyen hülye névvel? Ez úgy hangzik, mintha valami afrikai név lenne.
2013. jún. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Afrikai név.
2013. jún. 24. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!