Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha külföldön (mondjuk Anglia)...

Ha külföldön (mondjuk Anglia) szülök, de mind a két szülő magyar, kaphat-e a gyermek angol keresztnevet? +1

Figyelt kérdés

Fiktív kérdés, nem vagyok ebben a helyzetben (csak remélem, hogy egyszer leszek :) ).


Nyilván nem Lakatos Kárloszról beszélek, hogy érthető legyen.


Különleges családnevem van, így nem írnám ki, "Y" a vége (csak azért írom, hogy legyen mihez viszonyítani - más anyanyelvűnek is könnyen kiejthető, az Y I-t jelent, mint pl. a Báthory-nál).

Szóval ha mondjuk Angliában szülök, kaphatja-e a gyerek pl. a Chatarina/Katerina nevet?


(ez jutott elsőre eszembe, ami nem magyar név)


Még nem tudom, hogy hívnák, szóval nem konkrét névre irányul a kérdés, csak arra, hogy lehet-e?


+1: Ha külföldön születik, mi magyarok vagyunk, de mondjuk a férjem ott dolgozik (esetleg én is), akkor kettős állampolgár lesz?


Köszi


2013. jún. 26. 00:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Adhatsz neki angol keresztnevet de nem lesz kettos allampolgar (kiveve ha Amerikaba vagy Kanadaban szuletik)
2013. jún. 26. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Európai országok jogrendszerében csak akkor lesz kettős állampolgár, ha az egyik szülő magyar, a másik pedig ottani állampolgár. Csak az USA-ban létezik, hogy a szülés helyszíne a mérvadó.

Nevet szerintem adhatsz neki, amilyet akarsz.

2013. jún. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Angliáról nem tudok nyilatkozni,én Irországban élek.Mi magyar nevet adtunk neki,mivel páromnak tipikus magyar neve van:)

A kisfiam kettős állampolgár,mivel én 10 párom 6éve élünk kint.

2013. jún. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi Angliaban elunk es olyan nevet kaphat amilyet akarsz. Lehet kitalat nev vagy mar letezo nev. 40 napod van szules utan, hogy nevet adj neki. Utanna elmentek vagy apuka elmegy a legkozelbbi hivatalba es ott kiallitjak a szuletesi bizonyitvanyt. itt nincs nevnap, nem kell anyakonyveztetni vagy engedelyezni a nevet. Kitalalod mi legyen es bediktalod a szuletesi anyakonyvi kivonataba.


Ha a szules napjan 5 eve tartozkodtok Angliaba akkor a gyerek lehet angol allampolgar. Utlevel igenylest kitoltitek online, kinyomtatjatok, egy tanu alairja es 2 heten belul megjon a gyerek angol utlevele. Azt, hogy 5 eve eltek itt berpappirral, bankszamla kivonattal vagy EU registracios okmannyal igazoljatok. Amennyibe nem vagytok itt 5 eve a gyerek magyar allampolgar lesz.

2013. jún. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!