Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nevezik nálunk a magyar...

Miért nevezik nálunk a magyar foci válogatott 1953-as londoni 6:3-as győzelmét az "évszázad mérkőzésének"? Politikai oka volt ennek?

Figyelt kérdés

Az egyébként elfojtott magyar nemzettudat egyfajta pótlékáról lehetett szó ebben az esetben a szocializmus évtizedeiben?


Mert őszintén szólva, Anglia legyőzése miért lett volna olyan hatalmas tett? Az angol válogatottnak csak a híre volt nagy mindig, eredményeket sohasem produkált (na jó, 1966-ban adtak nekik egy világbajnoki címet).



2013. jún. 23. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Nos azért ezzel illik nem egyet értenem.

Anglia akkor még Anglia volt futball terén.

És az évszázad mérkőzését nem csak mi használtuk/használjuk.


Plusz ha belegondolsz '86-ban elvettek egyet tőlük..

2013. jún. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem azért fújták fel annyira ezt a barátságos meccset, merthogy a kapitalizmus egyik fellegvárának számító Angliát győztük le?


Az akkori magyar válogatott tényleg a világ legjobbja volt, de mondjuk az 1954-es világbajnokságon Brazília meg Uruguay legyőzése futball-szempontból szerintem összehasonlíthatatlanul nagyobb tett volt, mint azoknak az angoloknak az elverése, akik az 1950-es VB-n még az amatőr amerikai csapattól is kikaptak.

2013. jún. 23. 12:16
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Hazai pályán -a Wembley-ben- addig veretlenek voltak, nem mellesleg a mai napig egész tűrhetőek fociban.
2013. jún. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Már a meccs kezdete előtt így emlegették az angol lapok, ezt vették át a magyarok. Azért, mert Anglia addig verhetetlen volt, a foci hazája és királyai voltak, míg a magyarok a világ legjobb csapata volt rajtuk kívül, és olimpiát is nyert. Ez nem egy sima barátságos mérkőzés volt, sohasem lesz még egy ilyen. Máig az egyik legnagyobb mérkőzésként tartják számon.
2013. jún. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert az volt. Ha az egész értelmes szakmai világ így nevezi, akkor nehéz azt magyar "politikai" okokkal magyarázni. Főleg azért, mert ugyanezeket a véleményezőket a legkevésbé sem érdekli magyar politika.

A foci akkor nem a brazilokkal, hanem az angolokkal volt egyenértékű. Angol válogatottat addig Angliában még nem győztek le. Ez kicsit több, mint Brazíliával volt annak fénykorában. Erre jön egy kis ország, és olyan technikát, focizási minőséget mutat be, amit addig az etalon angolról sem képzeltek. Hab a tortán, hogy 6:3-ra győztünk is. Persze az összehasonlításokat az akkori országok akkori csapataival kell megtenni.

2013. jún. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azt meccset a Wembley-ben rendezték Angliában. 90 éve otthon veretlen Anglia ellen. Az 1954-es vb esélyese, és részben 1952-es olimpia győztesei léptek pályára magyar csapatban. Az angolok nevezték a meccs előtt az évszázad meccsének.

Nyilván az angoloknak nagyobb a sajtójuk volt mint a többi országnak, az újságírók eltúlozzák a dolgokat, a politika felhasználja a sport eseményeket.

2013. júl. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocs.én nem vágom a focit,de láttam az Aranycsapat c filmet anno. De voltak akkorábban több kiemelkedők: pl, vizilabda.ökölvívás.motorsport.
2013. júl. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
NSZK döntő volt.mely mái napig kétséges kimenetelű
2013. júl. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert az angol válogatottat még senki nem verte le hazai pályán, ráadásul arról a nemzetről van szó, akiknek tagjai alkották meg a modern futballt. Mi magyarok megmutattuk akkor neki, hogy mit tudunk.
2013. júl. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Semmiféle politikai oka nem volt. Akkor még a válogatott tagjai mind magyarok voltak, és nem idegenek, mint most.

Nem azért játszottak, hogy győzelem esetén milliókat vágjanak zsebre, hanem azért, hogy győzzenek!

Nem vagyok és nem is voltam soha foci rajongó. Abban az időben fiatalasszony voltam. Mégis, amikor a meccset Szepesy György közvetítette szenzációsan, minden rádióból az szólt, és az egész ország hallgatta.

Ahogy előttem írták, addig az angolok veretlenek voltak. Ezért volt olyan nagy dicsőség.

2013. júl. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!