Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik tobb gyermekkel...

Anyukák, akik tobb gyermekkel vagytok otthon, hogyan osztjátok be az idotoket, hogy mindenre és mindenkire jusson?

Figyelt kérdés
7 hos a kicsi, 5 éves a nagy (aki már nem alszik délután, max. fél-1 ora csondes pihenore tudom rávenni). Jon a nyári szunet, szeretnék sok idot a gyerekekkel lenni, foleg h a nagyfiam most nagyon igényli, de azért kozben elvégezni házimunkát, idoben ebédet készíteni stb. Van elképzelésem, de szívesen fogadnék tippeket, tapasztalatokat.
2013. júl. 1. 02:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem egy 5 éves, egy 3 éves és egy 1 éves gyerkőc van itthon.

Reggelente korán kelnek, a fiam (3 éves) fél hat körül, a pici lány hat körül, a nagylány alszik fél hétig, hétig is néha. De ő sem alszik délután már két éve. A fiam még alszik délután úgy másfél órát, a legkisebb meg még kétszer alszik, délelőtt 10 körül és délután 3-4 körül.

Reggelente elég lazán vesszük a dolgokat, mindenki ágyba kapja a kávét/kakaót/teát (ki mit szeret) plusz a kicsi szopizik is, a nagyoknak ilyenkor van engedélyezve némi mesenézés, közben a reggelit is megkapják.

8 körül elindulunk boltba, ügyeket intézni, mikor mit kell, legkésőbb 10-re igyekszem hazaérni, hogy a picit lerakhassam aludni. Ilyenkor a nagyok általában kinn maradnak az udvaron, játszanak, én meg gyorsan fölrakom a kaját, csinálom a házimunkát, amit épp kell.

Délben megebédelünk, ebéd után lerakom a középsőt aludni, a nagylányom ilyenkor mindig valami csöndes tevékenységbe szokott kezdeni, fest, rajzol, a babájával játszik stb. Én még egy kicsit összepakolászom ebéd után, aztán viszont már estig a gyerekeké vagyok, ritkán hagyok házimunkát délutánra, max. fűnyírás, locsolás, udvar rendezgetése, mert ezeket a gyerekekkel együtt szoktam, szívesen segítenek benne.

Mikor a pici elalszik, van időm a két nagyobbal valami komolyabbat csinálni, aztán amikor a kicsi is fölébred (kb. egy órát alszik délután) akkor mindenki uzsonnázik, majd kimegyünk a medencébe pancsolni, vagy elmegyünk biciklizni, gitározok nekik, kimegyünk lovagolni stb. amihez épp kedvünk van.

Hét körül legkésőbb itthon van a férjem, akkor közösen vacsorázunk. Este fél nyolckor van fürdés, fél kilencre mindenki alszik, így a férjemmel együtt lenni is marad időnk.

Hét közben nem szoktam hatalmas dolgokat főzni, igyekszem úgy csinálni, hogy finom és tápláló is legyen, ugyanakkor ne vegyen sok időt igénybe. Nagyon sokszor használom a cseréptálamat, abban egyszerűen minden finom, ráadásul nagyon gyorsan össze lehet rakni a belevalót. Befűszerezem a husit, mellé rakok krumplit, zöldségeket és egyben megsütöm, imádja mindenki. Főzelékek elkészítése gyakorlatilag néhány perc, fasírozottat, bundás kenyeret stb. szoktam mellé csinálni, az is gyorsan megvan. Imádják a tésztaféléket, azzal sem kell sokat kínlódni. Ezen kívül sok mindent készítek kuktában, egyszerűen imádom, egy bableves is fél óra alatt megvan benne, szóval tényleg nagyon lerövidíti a főzési időt.

Mosni folyamatosan kell három gyerkőc mellett, de azt megoldja a mosógép, a teregetésre figyelek, hogy kevesebbet kelljen vasalni.

2013. júl. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzetem (8 hónapos lány, 5 éves fiú).

Reggel a kicsi kel hamarabb, 6 óra körül, így őt tisztába teszem, felöltöztetem, játszunk egyet. 7 körül ébred a nagyobb, ilyenkor igényel minket (bújós, nehezen ébredő típus). Ekkor együtt vagyunk kb. 10-15 percig. Aztán a kicsi alszik még fél órát, addig a nagy elvégzi a reggeli teendőket, reggelit készítek neki, csak rá figyelek. Aztán együtt a földön játszanak (pont most), addig én teszek veszek, mosást készítek, mosogatok, ha van mit, megágyazok, pakolok. Aztán eszik a kicsi, addig a nagy elvan egyedül (tv, számítógép, kirakó, könyv, legó). Majd a kicsit rakom újra le egyedül, a naggyal játszunk (társas, gyurma, vagy csak megnézem épp mit épített legóból, stb. Aztán előkészítem a főzést, ha kell (megpróbálok mindig egyszerűbbet készíteni, ha bonyolultabbat csinálok, több ütemben készülök hozzá).

11 körül újra alszik egyet a kicsi, ilyenkor a nagy segít nekem a házimunkában, ezt nagyon szereti, mert ő már nagy, és ilyet is tud.

Ebéd után a kicsivel játszom, a nagy ilyenkor legtöbbször fényképezik, majd ezt megunva megint tv, vagy legó vagy olyan, amivel elvan egyedül. Ő is ritkán alszik. 5 körül alszik megint a kicsi, ilyenkor már itthon van a férjem, ő játszik a naggyal, én megint házimunkát végzek.

Este 6 után az utcán játszik a többi gyerekkel a nagy, én is kint vagyok a kicsivel (babakocsi). Ez tart 8-ig, ezután evés, fürdés, alvás.

A városbeli teendőket reggel 9 örül intézem, ha van (vásárlás, posta, stb), ilyenkor a kicsi babakocsiban, a nagy sétál, bár hamarosan áttérünk a kerékpárra, mert a kicsi már ügyesen ül, a nagy pedig kétkerekűn is jól megy. Kisvárosban élünk, itt nincs óriási forgalom.


Most ennyit jutott eszembe, de már mennem is kell, mert lemaradok... :-)

Írj privit, ha kérdésed van.

2013. júl. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

3 gyerek


reggel kelés kb: 7-8 között

reggeli majd némi pakolás bedobom a mosást ha kell esetleg főzés (de előkészítem az ebédet ha olyan a kaja, ránézek a netre :-)

9:00 kor indulás posta játszó vásárlás stb...

kb 11:30-12:00 haza ebéd utána ha kell befejezem ha kell még főzők kicsit vagy ha sok maradt akkor a tegnapi fel turbózva

csendes pihenő - addig ameddig mindenki fel nem ébred

én közben ha kell kiteregetek, felmosok, söprök, mosogatok, egyebek ez max 1 óra

ha még alszanak akkor én is lefekszem vagy olvasok tv net bármi

ébredés (15:00-16:00 között valamikor) uzsi pakolás és irány a játszó - viszek inni és rágcsát

este olyan 7:00-7:30 haza fele

amíg fürdenek (az majd 1óra mire mind a 3 végez) főzők vacsit előkészítem a a másnapi kaját ha kell

vacsi, fogmosás, esti mese, társas/kártya a nagyokkal, és alvás


folyamatosan játszom foglalkozom velük mikor ébren vannak

pl ha olyan van akkor az aki kész van az segíthet főzni, 5 évesen már simán tudna segíteni neked apróbb dologban, vond be a házi munkába nekik még az is játék

lehet együtt játszani a játszón is meseolvasás bármikor

próbáld meg játékká varázsolni a házimunkát :-)

pl a rendrakás is lehet olyan h felfedezőseit/kalózosat játszotok négykézláb mászva kapa a fejbe és egy doboz amibe a játékok(kincsek) kerülnek

2013. júl. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyesek vagytok nekünk egy kisfiunk van még jövőhéten lesz 11 hónapos de én néha elúszok a házimunkával..De biztos gyakorlat teszi 3 gyerekkel..
2013. júl. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!